Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel a Szentháromságban?

Hiszel a Szentháromságban?

Figyelt kérdés

Ha igen miért,és ha nem,miért nem.?

Ateisták sajnálom de a kérdés nem nektek szól, szíves elnézéseteket kérem. :)

Köszönöm!



2014. jún. 17. 14:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
36%
Nem, pont azért, amiért Tapsi Hapsi se fog az ajtón csöngetni.
2014. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nos tulajdonképen én hiszek benne,viszont ez nem volt mindig így!

Kételkedtem és mindig találtam magyarázatokat,hogy olyan nincs és nem létezik.

Láttam a különböző felekezetek közötti vitákat,láttam a cáfolatokat és az érveket és mindig a kettő között voltam,a mérleg nem mozdult.

Mindig amikor oda jútottam,hogy már már elfogadtam a Szentháromságot jött a kérdés,hogy "dehát Isten,hogy tudna meghalni,Isten,hogy tudja feltámasztani önmagát!?" és újra ott voltam ahonnan elindultam.

Már a végén az sem tudott meggyőzni,hogy Isten letette minden hatalmát és kissebb lett mindannyiunknál csakhogy megmentésben részesüljünk.

Könyörögtem,hogy legyen vége ennek,hogy találjak valamit ami végkép lezárja bennem ezt a témát mert tudtam,hogy ez egy nagyon fontos kérdés és nem akartam Jézust ellökni magamtol egy hibás döntés miatt.

Éreztem,hogy valami nem egész,hogy nem áll össze a kép,hogy hiányzik valami ebből az egész vitából ami megadná a választ.

Magyarán mondva biztosra akartam menni.

És elég soká de, megkaptam a választ ami aztán nem hagyott bennem semmi kételyt.

Az érdekes ebben az egészben,hogy az az ige ami segített megértenem és ami elfogadtatta velem a Szentháromságot,semmi köze nincs a Háromsághoz de a döntéshez tökéletes volt. :)

"MERT AZ ISTENNÉL SEMMI SEM LEHETETLEN."(Luk.1:37)

Ez a rövid kis ige hiányzott nekem,hogy össze álljon a kép.

Semmit nem

2014. jún. 17. 22:56
 13/16 anonim ***** válasza:
9%
Miben? Az első három szefírában?
2014. jún. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
9%

Ha hiszel a háromságban, akkor itt kifejtheted, hogy miért:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..

2014. jún. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
47%

Nem hiszek benne egyáltalán!! :) Miért??

Atya- egyértelműen Isten.

Fiú- Isten fia.

Szent lélek- Isten ereje.

akkor ezek h lehetnek eggyek??

A János 8:29 ezt irja:És aki küldött engem velem van.Nem hagyott magamra,mert mindig azt teszem ami a kedvére van. ezek Jézus szavai.Akkor hogy lehetne Jézus és Isten egy??

2014. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!