Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Adventista egyház miért...

Az Adventista egyház miért hirdeti a nélkülözést?

Figyelt kérdés

Mert szerintük ma a keresztények nem élhetnek jólétbe.

Honnan szedik a bátorságot ahhoz, hogy felülüberelhetik a Biblia kijelentéseit a saját teológiájukkal és honnan szedik a bátorságot ahhoz, hogy a Szellemi dolgokat ördöginek állítják be megijedve attól ?


2014. jún. 19. 20:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%
21Jézus így válaszolt neki: „Ha tökéletes akarsz lenni, menj el, add el vagyonodat, oszd szét a szegényeknek, és kincsed lesz a mennyben; aztán jöjj, és kövess engem.” 22Amikor hallotta az ifjú ezt a beszédet, szomorúan távozott, mert nagy vagyona volt. 23J
2014. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
31%

Szia!


Az adventista egyház nem hirdeti a nélkülözést, és nem mondunk olyanokat, hogy nem élhetnek a keresztények jólétben.


Az adventistáknak azonban nem az az elsődleges célja, hogy jólétben éljenek, hanem az, hogy szolgáljon másoknak úgy, ahogyan Krisztus is szolgált másoknak (Mt 20,28). Az azonban tény, hogy maguk az adventisták szerényebb körülmények között élnek, mert ismerik azt az alapelvet, amelyet Salamon király mondott ki 3000 éve, hogy "szegénységet vagy gazdagságot ne adj nékem; táplálj engem hozzám illendő eledellel." (Péld 30,8). Pál apostol azt mondta saját magáról, hogy ő megtanulta azt, hogy azokban, ami megvan neki, elégedett legyen (Fil 4,11). Ez krisztusi alázat, amely megvolt Pál apostolban, az adventisák életét is áthatja, mert hálásak vagyunk azért, amit Isten adott nekünk, ezért is adjuk vissza neki a 10%-át annak, amit az Úr adott nekünk, ahogyan a pátriárkák is tették. Ettől függetlenül aki akar, az élhet jólétben, de én például nem tartom szükségesnek azt, hogy milliárdos legyek.


A Szent Lélek ajándákait sosem állítottuk be ördöginek. Szigeti Jenő erről külön előadást tartott, javaslom, hallgasd meg.

2014. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

A 3 Jn 2 ben ezt olvasom:


3 Ján 1,2

Szeretett testvérem, azért esdekelek, hogy minden tekintetben jól menjen sorod és egészséges légy, mint ahogy lelkednek is jól megy a sora.




3 Ján. 1,2

Szeretett barátom, kívánom, hogy mindenben jól legyen dolgod, és légy egészséges, a mint jó dolga van a lelkednek.



A jól menjen sorod és jó legyen dolgod kifejezés görögben a következő szóval van visszaadva PROSPERITÁS aminek a definíciója:


virágzás,siker,boldogulás



A kedves válaszadó elosztogatta mindenét amije van ? akkor hogyan van neki számítógépe mert válaszolt a kérdésemre.

Butaságot mert az pont nem oda való válasz volt gondolom van a pénztárcájába pénz is mert holnap is nap lesz vagy nem ?

vagy azt is elosztogatta?

Biztosan a holnapi ételét a hollók fogják hozni.

Illéssel is így csinálta az Úr de le vagyok maradva )

2014. jún. 19. 21:08
 4/26 Pietrosol ***** válasza:
46%

Szia!


Nem vagyok adventista, de...!


"Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják; Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják. Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is."

2014. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

A gyűjtéssel és felhalmozással van a probléma ami bálványimádás és fösvénység és nem azzal ha a keresztények bővülőködnek és mások számára áldások tudunk lenni.

Hogyan tud egy keresztény mások számára áldás lenni Isten országának az előmozdításáért ha üres a pénztárcája mert épp ezt az Igét félreértelmezte és nincsenek tartalékai ?

2014. jún. 19. 21:28
 6/26 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező!


Nem tudom, hogy milyen keresztény vagy, mert őszintén szólva én még olyannal nem találkoztam, aki azért akadt volna ki, mert valaki az önmegtagadást hirdeti. Azért a kérdéseidre válaszolva, hogy tisztában legyünk:


1. A görög nyelvnek nemcsak a jelentését kell ismernünk, hanem azt a történelmi korszakot is, amiben az adott szó létezett. A Római Birodalom idején egy keresztény ember nem lehetett olyan értelemben sikeres, hogy a karrierje rendben legyen, mert üldözött volt a kereszténység. Sőt, kiadtak egy olyan parancsot is, hogy minden vagyonukat elkobozhatják. János leveleinek az írása idején már megvolt az első keresztényüldözés, nem is csoda, hogy a Jel 12-ben a hívő egyház a "pusztába" menekül. A középkori magyarázók felismerték, hogy "pusztai egyház", az üldözött, társadalomból kirekesztett egyházat jelképezi. Aligha jelenthetett tehát a siker "anyagi" sikert. A Bibliában ugyanis a lélekben való gazdagság az igazi gazdagság, ezért is nevezi Jézus a szegény körülmények közt élő szmirnaiakat gazdagoknak (Jel 2,9).


Az elosztogatásról:


Ha én lettem volna a gazdag ifjú helyében, bizony elosztogattam volna azt, amim van, és követtem volna Jézust. Mivel azonban Jézus nincs a földön, és az egyházára bízta az evangéliumhirdetést (Mát 28,19), ezért a számítógépem evangelizációs eszköz is, mivel ezen keresztül írom a bibliai tanulmányaimat, tárolom a biblikus anyagaimat, és tartom a kapcsolatot a testvérekkel, illetve válaszolgatok a Szentírással való kérdésekre.


Amúgy meg csakhogy tisztában legyél az egy kicsit az advent történelemmel: A Miller mozgalom idején az adventisták eladták mindenüket, a házaktól kezdve mindent, Ellen White például plusz munkát is bevállalt azért, hogy legyen anyagi forrása az evangéliumterjesztésre, ilyen nagy volt a hívők között a Kriszusvárás.


Nos, ami az ételt illeti: gyakran voltam már úgy, hogy szinte nem volt itthon étel, és pénzem sem volt. Az Úr ebben az esetben nem hollókat használt fel arra, hogy életben tartson, hanem emberi eszközön keresztül munkálkodott, és úgy jutottam élelemhez, pedig nem is szóltam róla senkinek.


Azt hiszem tehát, hogy ezt a provokációt, amit művelsz, lassan abba lehet hagyni.

2014. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
15%

Lukács 14

12

Monda pedig annak is, aki őt meghívta: Mikor ebédet vagy vacsorát készítesz, ne hívd barátaidat, se testvéreidet, se rokonaidat, se gazdag szomszédaidat; nehogy viszont ők is meghívjanak téged, és visszafizessék néked.

13

Hanem mikor lakomát készítesz, hívd a szegényeket, csonkabonkákat, sántákat, vakokat:

14

És boldog leszel; mivelhogy nem fizethetik vissza néked; mert majd visszafizettetik néked az igazak feltámadásakor.

15

Hallván pedig ezeket egy azok közül, akik ő vele együtt ülnek vala, monda néki: Boldog az, aki eszik kenyeret az Isten országában.


Nem arról van szó természetesen, hogy le kell mondani bármiről is, és keserűen meghalni egy szebb jövőben reménykedve.


Arról van csak szó, hogy ne csak magunknak éljünk, hanem mindenkiért, Ez a lényeg.

2014. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Pietrosol ***** válasza:
15%

Önigazolást keresel a gyüjtögetésre?


Vigyázz az elméd nagyon sok mentséget fog találni!


Egyébként: "Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el."


Valamit félreérthettél.

2014. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
39%

A kérdező nem keresztény?

Szerintem meg nem buddhista. Ennyi.

Igen is szabad élvezni a létet, csak nem mindegy, hogy mi okozza. Az önimádat, vagy a másoknak és magunknak élés...

Nem elszigetelve kell élnünk, hanem egymást segíteni.

Azért is írja Isten mindig, hogy a szegényeket, árvákat, özvegyeket és éhezőket támogatni kell.

Hogy tudod kifejezni, hogy valaki szeretsz?

A biblia is írja, hogy Isten hogy vagy képes szeretni, ha nem látod, miközben a testvéred nem...

2014. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Minden gazdagnak ez volt Jézus üzenete, vagy csak ebben az egy esetben olvasunk erről ?

A gazdag ifjúnak azért mondta Jézus az osztogatást mert a gazdagsága bálványa volt.

Lehet neked nem mondta volna ezt Jézus másnak sem mondta.

Aztán ott voltak Jézus és az apostolok 3-3,5 évig tartott a szolgálatuk és olvassuk az evangéliumokban voltak olyan asszonyok akik anyagiakban támogatták Jézus szolgálatát.

Pál apostol 2 évig bérelt szállást Rómába ami nem lehetett olcsó. A Macedónai keresztények átmentek egy próbán de kitartottak és erejük felett adakoztak ennek lett következménye a szűkölködésből átmentek bővülködésbe.

2014. jún. 19. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!