Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek csak megszokásból...

Az emberek csak megszokásból járnak templomba?

Figyelt kérdés
Szóval én ezt az emberek zömére értem, nyilván nem mindenki csinál így, DE! a legtöbben tényleg csak elmennek, mivel "kötelező", mert reformátusok, vagy éppen valaki kötelezi rá őket (mint pl: engem apám - néha még ágyból is kirántott). A legtöbb ember elmegy minden vasárnap arra az egy órára, leüli, a végén pedig hazamegy és ugyanúgy él, mintha mi se történt volna. Tehát a templom semmilyen hatással nem volt rá, csak "ott volt" testileg, lélekben viszont nem... Szóval kérdem én ezek után: van így értelme az egyházaknak? Mert így semmi...

2014. jún. 14. 16:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Az egyházaknak van értelme, azoknak az embereknek nincs értelme betenni a mocskos patájukat, akik nem veszik komolyan. Csak ha már a logikánál szeretnénk maradni.


Amúgy meg kellemes a kllíma és el lehet meditálni.

2014. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát igen, az emberek rontják az egyház nívóját, színvonalát, de egy bizonyos mély színvonalesés után már azért nevetséges lesz az egyház...
2014. jún. 14. 16:40
 3/15 anonim ***** válasza:
mondjuk azért lehet az is benne van, hogy nem valami hű de izgalmas programot nyújtanak ott a templomban abban az egy órában. Szerintem bőven lenne mit javítani a szertartásokon.
2014. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagyon gonoszak vagytok... Ti honnan tudjátok ilyen biztosan, hogy azok az öreg nénik, akik vasárnaponként elsétálnak a templomba, azok megszokásból, unalomból és álszentségből járnak oda? Na meg hogy kibeszéljék a falut... Szerintem ez csak egy tévhit. Aki elmegy templomba, az azért megy, mert hisz Istenben, és feltöltődik az igéket hallgatva. Legalábbis én magamból indulok ki. Ne ítélkezzetek szerintem!....
2014. jún. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3-dik: jól mondod! egy új reformáció kéne, modernizálni kéne az egyházat. Pl: a hit gyülekezete is így csinálja, a szcientológia egyház is és egyre több aktív hívőjük van!


4-dik: ez sajnos igaz, hogy a legtöbb ember megszokásból jár, ezt tapasztalatból írom, mivel régebben én is jártam és a saját szememmel láttam! Nem mondom hogy mindenki "kamuhívő", de be kell ismerned, hogy a legtöbben bizony azok!

2014. jún. 14. 19:57
 6/15 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki csak megszokásból jár az még nem jelenti azt, hogy kamu hívő. Mert lehet pont arról van szó, hogy az viszi el, hogy hívő, de közben nem viszi közelebb Istenhez a templomi szertartás, de azért megszokásból vagy kötelesség tudatból elmegy. De igazából nem az jelenti neki a valódi kapcsolatot Istennel ami ott történik.
2014. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
a megszokás az már eleve nem jó, mivel ugye vannak rossz szokások is, és azt is űzik tovább (pl. cigaretta), nos te akkor a cigarettával hasonlítod ily módon a templombajárást? Hidd el, a megszokás a templombajárás szempontjából nagyon nem jó dolog...
2014. jún. 14. 23:34
 8/15 Anxo ***** válasza:
Magadról írsz, Te megszokásból vagy kényszerből jársz, és ezt kivetíted mindenki másra is, el se tudod képzelni, hogy valaki más mint Te.
2014. jún. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
hát én nem járok mint írtam hova figyelsz? ám régebben is azért jártam, mert köteleztek rá, és emiatt és a népek miatt gyűlöltem meg az egészet. De mondom, ez tapasztalat és nem az én dolgaim kivetítése...
2014. jún. 15. 15:27
 10/15 anonim ***** válasza:
Leginkább azért járnak az emberek templomba, mondják magukat vallásosnak, hogy mindenkinél különbnek, felsőbbrendűnek érezze magát, lássa őket a környezetük.
2014. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!