Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha fizetünk egy 10 éves...

Ha fizetünk egy 10 éves lánynak, hogy menjen és gyónja meg egy adott a papnak, hogy pénzért a paráznaság vétkét követte el (apukájával hasonló korú férfiakkal), akkor szerintetek hogy reagálna rá a pap? A kérdés nem provokáció, bármikor megtörténhet!

Figyelt kérdés

A lány megmondaná, hogy nem arról van szó, hogy szégyelli a dolgot, csak hallotta azt, hogy Isten szemében ez nem megengedett és a továbbiakban Istenhez méltó módon szeretne élni, viszont szüksége van továbbra is pénzre. Tehát nem tudja, hogy mit tegyen és ebben kérne támogatást. (mert senki sem segít, nagymamájával él és ő lassan nyugdíjba megy)


A pap elméletileg Isten nevében adna tanácsot....


Szerintetek felismerné a helyzetet, hogy ha a lány jól játszaná a szerepét vagy ha kell sírna is és olyan dolgokat tenne, amik öngyilkosság készülésére utalnak.

Illetve mennyire valószínű, hogy szerintetek volna olyan pap, aki kihasznánlá a helyzet? (miközben egyértelműen kiderülne, hogy a lány soha nem mondaná el senkinek a tetteit a papon kívül, esetleg a kis lány a mozdulataival finoman közeledne - első esetben barátilag).


A lány több alkalommal eljárna a paphoz. Keresné a társaságát a lakhelyén és a sekrestyben is (hittan után).


Most lehet, hogy néhányan idegesek lettek.

Nekem nem az az alapfeltételezésem, hogy a pap pedofil és belemenne egy kis játékba.


De miért volna megbotránkoztató letesztelni egy papot?

Engem is zavarna, ha engem tesztelgetnének.

Viszont egy papnak mindig felkészültnek kell lennie.

Tehát mit tehetne ez a pap?


Írhattam volna csinos 17 éves lányt is bugyiban. De most ez érdekel.



2014. jún. 15. 15:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%
Nem tartom valószínánek, hogy a pap kihasználná a helyzetet. Sőt, mivel bűntényről van szó, lehet, hogy lazán kezelve a titoktartási kötelezettségét a hatóságoknál jelezné a dolgot.
2014. jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%

Szegény barátom, te beteg vagy...

Ilyen hosszan és részletesen kitervelni egy teljesen fantazmagórikus történetet csak egy beteg, perverz agy képes.

Kezeltesd magadat!

2014. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1. Nem vagyok a barátod te idióta

2. Nem vagyok beteg


Nem sértettél meg egyébként, csak nem a kérdésre válaszoltál.


Elsőnek köszönöm.

2014. jún. 15. 16:20
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Juliannának igaza van, nem egészen vagy komplett az már biztos. Ilyen ostoba kérdést feltenni. Ezzel nem a Katolikus Egyházat járatod le, hanem saját magadat, amiért ilyen ostobaságok érdekelnek...

2014. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy tíz éves leánygyermekről van szó. Lefizetjük, hogy hazudjon, méghozzá ekkorát? Szerintem beteg gondolat, egy beteg képzeletből. Mit csinálnának ez alatt a gyermek szülei? Nekem öt gyerekem van, közülük hárman már nagy korúak. Soha nem mentem volna bele abba, hogy az én gyerekem részt vegyen ilyesmiben, és szerintem nincs épeszű szülő, aki igen. Persze, vannak féleszű szülők is...


Fejlődésben levő gyermeki lélekről van szó, nem kísérleti patkányról, vagy egy prostituáltról, aki már lerombolt minden erkölcsi korlátot az életében. Engem inkább az alapfelvetés háborítana fel és botránkoztatna meg, ha hagynám magam. Persze egy jóhiszemű embernek csapdát készíteni, az sem éppen szívderítő gondolat. Olyan, mintha direkt nagy pénzösszeget találtatnánk meg valakivel, és ha rátenné a kezét, akkor azonnal lelepleznénk és ország-világ előtt hordoznánk körbe tolvajságának bizonyítékát, pedig mi tettük őt tolvajjá. Ez a módszer már-már diabolikusnak tűnik a számomra.

2014. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#4 elmehetsz máshová fröcsögni, engem nem érdekelsz.


Asperrimus:


Nem is lesz valószínűleg színész a gyerekdből.

Mellesleg ez egy nyomozás része lehet.

De tudom, hogy szerintetek sérül a gyerek lelke, ha 18 év alatt a szexről hall vagy a világban történt gonosz dolgokat nem színezitek ki.


A papról pedig hiba volna azt feltételezni, hogy szent.

Az is hiba, ha megvádoljuk, de a kérdés elméleti volt.

Isten nevében beszél a pap, tudnia kell mi a helyzet.

2014. jún. 15. 16:29
 7/27 anonim ***** válasza:
53%

"#4 elmehetsz máshová fröcsögni, engem nem érdekelsz. "


Akár te is elmehetnél erről a fórumról, vagy ha nem, akkor legalább normális kérdésekkel jönnél ide, és nem sülyesztenéd a színvonalat.


Ahogyan az előtted író válaszoló írta: "Beteg gondolat, egy beteg képzeletből". Tökéletesen egyetértek.

2014. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Egy papnak minden helyzetre fel kell készülnie.

Bármi megtörténhet.

Miért volna baj, ha tudni akarom, hogy mit kellene tenni?

2014. jún. 15. 16:35
 9/27 A kérdező kommentje:

#7, attól mert te nem mersz gondolkodni, még nem én velem lesz a baj. Beteg vagy nem beteg, örülök, hogy ilyen vagyok és nem olyan.

Nem sértettél meg, csak mindenki azt kapja, amit ad.

2014. jún. 15. 16:37
 10/27 anonim ***** válasza:

@Kérdező


Nem is volt célom téged megsérteni, csak a gondolkodás nem itt kezdődik.

2014. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!