Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elsőáldozás és bérmálás...

Elsőáldozás és bérmálás esküvő előtt?

Figyelt kérdés

Tisztázzuk az elején mielőtt mocskolódni kezdenek egy-ketten!

Nem csak az esküvő miatt akarok elsőáldozást valamint bérmálást! Általános iskolában jártam hittan órákra, de aki oktatott krétával dobálta a többieket, szüleim kiírattak onnan és ennyiben maradt! Nem tagadom nem szoktam templomba járni, ahogy a családom és a párom családja sem, csak Szent este megyünk el együtt!

Párom bérmálkozott kiskorában, én viszont csak meg vagyok keresztelve. 1-2 éven belül lesz megtartva az esküvő és szeretném ha templomban Isten előtt lenne! Esetleg aki idősebb korban esett ezen keresztül lenne olyan kedves és leírná, hogy egy mennyi időt vesz igénybe és mi a folyamata és mennyibe kerül? Köszönöm előre is!

24/L


2014. jún. 20. 13:32
 1/6 anonim válasza:
Menj be a plébániára, ott részletesen tájékoztatnak. Kell majd járnod hitoktatásra, és utána jöhet az első áldozás és a bérmálás is. Ne aggódj, feltehetőleg nem a 8 évesekkel kell együtt járni hitoktatásra. A családban volt ilyen, ő felnőttekkel járt együtt és az első áldozást is külön rendezték nekik, nem a kicsikkel együtt. Ezekért az egyházi szolgáltatásokért nem kell fizetni, de az adomány-gyűjtő kosárkát az első áldozáskor és bérmáláskor jól látható helyre kirakják.
2014. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A sógornőm is így lett római katolikus pár alkalommal kellett mennie, kérdeztek tőle 2 kérdést oszt ennyi. Kicsit gáznak tartottam akkor ezt. Ezzel nem téged akarlak degradálni, de a vallást igen.
2014. jún. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell a házasságkötéshez elsõáldozás/bérmálkozás.
2014. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A házasságkötéshez elsőáldozás kell, a bérmálás nem feltétel.
2014. jún. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utána járok mindenképpen, hogy mi a folyamat és kell-e egyáltalán.
2014. jún. 21. 10:18
 6/6 anonim válasza:
Én úgy tudom templomi esküvőhöz elég ha az egyik fél katolikus a másiknak csak meg kell ígérni, hogy a születendő gyerek meg lesz keresztelve
2014. jún. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!