Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Látod a láthatatlan Istent?

KZitus kérdése:

Látod a láthatatlan Istent?

Figyelt kérdés
„Isten Szellem”, ezért az emberek számára láthatatlan (János 4:24). A Biblia mégis ír olyan emberekről, akik bizonyos értelemben látták Istent (Zsidók 11:27)

2014. jún. 21. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Isten alkotásaiban is láthatták őt.
2014. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

"Az Isten lélek(Szellem): és akik őt imádják, szükség, hogy lélekben(szellemben) és igazságban imádják."


Például János apostol a Jelenések könyvében bizonyos értelemben látta Istent, ugyanis egészen pontosan leírja, milyen volt:

"Lélekben valék ott az Úrnak napján, és hallék hátam megett nagy szót, mint egy trombitáét, Amely ezt mondja vala: Én vagyok az Alfa és az Omega, az Első és Utolsó; és: amit látsz, írd meg könyvben, és küldd el a hét gyülekezetnek, amely Ázsiában van, Efézusban, Smirnában, Pergámumban, Thiatirában, Sárdisban, Filadelfiában és Laodiceában. Megfordulék azért, hogy lássam a szót, amely velem beszéle; megfordulván pedig, láték hét arany gyertyatartót; És a hét gyertyatartó között hasonlót az ember Fiához, bokáig érő ruhába öltözve, és mellénél aranyövvel körülövezve. Az ő feje pedig és a haja fehér vala, mint a fehér gyapjú, mint a hó; és a szemei olyanok, mint a tűzláng; És a lábai hasonlók valának az izzó fényű érchez, mintha kemencében tüzesedtek volna meg; a szava pedig olyan, mint a sok vizek zúgása. Vala pedig a jobb kezében hét csillag; és a szájából kétélű éles kard jő vala ki; és az ő orcája, mint a nap amikor fénylik az ő erejében. Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó, És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai." (Jel 1,10-18)


Jut eszembe, ő már korábban is látta Istent, hiszen Jézus azt mondta, hogy "aki engem látott, látta az Atyát." (Jn 14,9)

2014. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez is egy beugratós kérdés...
2014. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sandor76 ***** válasza:

Azon vagyok,hogy meg jobban lassam.

Hamarosan eggyertelmu lessz.

2014. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jézus azt mondta, hogy Ő azokat támasztja fel az utolsó napon, akik látják Őt, és hisznek abban, Aki Őt elbocsátotta. Úgyhogy Jézus látása létkérdés. Jézus pedig azt mondta a látásról, hogy a világ nem lát engem többé, de ti megláttok engem, mert én élek, ti is élni fogtok.
2014. jún. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Zitus -Zitus Te nem adod fel.Nagyon kíváncsi vagy az emberek véleményére.

Tudod van olyan ,hogy Isten az Ószöv.ben,testet öltés előtt,és van olyan ,hogy Isten az Új szöv.ben ,a testet öltés után.

Hiszen Jézus maga mondja ,mielőtt Ábrahám lett Én VAGYOK.

Mózesnek is így mutatkozott be Isten ,a VAGYOK!

Na figyelj csak!Ábrahámnak ki tett igéretet,hogy ha egy év mulva vissza tér már fia lesz?Vagy kit kért meg Ábrahám ,hogy ha talál igaz embert Sodomába ne pusztsa el?Vagy Jákób kivel bírkózott egész éjszaka?A Bírák könyve 13.részt már meg sem említem.

Mivel Isten a teljes valójában,Atya Fiú Szent Szellem,így nem láthatja ember,Istennek volt rá megoldása ,hogy mégis megismerjük,Jézus Krisztusban.

Írhatnék többet is ,de tudom hogy semmi sem fog megfelelni a te nézeteidnek.

Úgy hogy nem is fárasztalak,úgysem hinnéd el,és bármit írok ,neked vannak ellen érveid.

na mindegy.amúgy puszillak,ha nincsen férjed,hátha találkozunk valamikor.

Hány éves vagy ?család gyerekek?Ha nem titok.

És mióta vagy Jehova Tanúja?

2014. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

„Isten Szellem”, ezért az emberek számára láthatatlan (János 4:24).


Ez biztos? szellemet nem lehet látni?

KZizus,ha Jehova szeretné hogy megismerjük,hozzá kéne mennünk,de mivel az embereknek ez lehetetlen ,ezért Jehova jött hozzánk,hogy megismerjük Őt.

lehet látni, a már nem láthatatlan Istent.

Én már ismerem .

És te is ismered?Rá tudnál mutatni ,emberek nézzétek Ő ,Isten.Ha igen akkor te is ismered ,ha nem akkor még nem ismered Őt.


Szia.Pisti.

2014. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Hány éves vagy ?család gyerekek?Ha nem titok.

És mióta vagy Jehova Tanúja?" :) :) :)


Én is szeretlek kedves felebarátom :) de a kérdéseinket ki szoktuk írni, majd én is tobábbra is így teszek :)

2014. jún. 24. 18:22
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Pisti


Figyelmedbe ajánlanék néhány idézetet:

Máté 11:27

Mindent átadott nekem az Atyám, és senki sem ismeri teljesen a Fiút, csak az Atya, és az Atyát sem ismeri teljesen senki, csak a Fiú, és mindaz, akinek a Fiú ki akarja őt nyilatkoztatni.


János 1:18

Istent e g y ember sem látta soha; az egyszülött isten, aki az Atya keblénél van, az szolgált felőle magyarázattal.


János 8:19

Ezért még ezt mondták neki: „Hol van a te Atyád?” Jézus így válaszolt: „Engem sem ismertek, és az Atyámat sem. Ha engem ismernétek, az Atyámat is ismernétek.”


1János 4:12

Istent soha senki nem látta. Ha továbbra is szeretjük egymást, megmarad bennünk az Isten, és a szeretete tökéletessé lett bennünk.

2014. jún. 24. 18:29
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves KZitus!

Az ,hogy kiveszel a szöveg összefüggés böl részeket,nem helyes.

A tévtanítók egyik szokása,hogy bizonygasság az igazukat.

Ha visza teszed a Bibliába ,és elolvasod az ekőtte és utána lévő részeket ,vagy azokat is amik ellent mondanak nekik akkor ha csak nmagában alkalmazod.

Evvel az erővel azt is belehetne bizonyítani ,hogy nincs Isten ,mert írja a Biblia,53.zsolt: Nincs Isten. Megromlottak és útálatos hamisságot cselekedtek, nincs aki jót cselekedjék.


Vagy ha van Isten egy igen gonosz ,mert ilyet is olvasni a Bibliában: bosszúálló Isten az Úr, bosszúálló az Úr, és telve haraggal; bosszút áll az Úr az ő ellenségein, és haragot tartó az ő gyűlölői ellen.


Szóval érted,saját magad leplezed le ,hogy tévtanítást halgatsz ,és terjesztessz ,mivel öszevisza,írkálsz ki igéket,a te gondolataidat alátámasztani.

A Biblia gondolat világa teljesen más.


Pista

2014. jún. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!