Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ne igaz, hogy a keresztelet...

Ha ne igaz, hogy a kereszteletlen emberek - amennyiben jók voltak - automatikusan a pokolra kerülnek, akkor mi szükség volt Megváltóra?

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem az összefüggést.Egyébként érzelmi alapon kizárható, hogy valaki csak azért kerüljön pokolra, mert nincs megkeresztelve.Mégis ki, vagy mi rendelkezne így?Ez pusztán gonoszság lenne.
2014. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Ha valaki úgy dönt dönt, hogy nem kér Jézusból, akkor viselje a következményét. Ugyanakkor ki dönti el, hogy mi a jó? Ez mindig érdekelt.

Ne vedd magadra kérdező, mert amúgy értem a kérdéseset, de azt veszem észre, hogy csupa olyan ember dobálózik a jó ember fogalmával, aki tele van bűnnel. Ami szerintük jó, az szerintem normális és ami szerintük hozzá tartozik az élethez, az szerintem bűn. Tehát ki dönti el számukra, hogy mi a jó?

2014. jún. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
És ha nem képes eldönteni, hogy meg akar-e keresztelkedni?Például egy értelmileg hátrányos helyzetű.És mi van a kisbabákkal, akik szülés közben, vagy azután nagyon rövid időn belül halnak meg?Esélyük sem volt megkeresztelkedni.Mégis hogyan kerülhetnének a pokolba?
2014. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha létezik is egyáltalán menny vagy pokol, akkor sem a hited vagy a keresztelkedésed alapján fog eldőlni hova kerülsz. Nem hinném, hogy ilyen alacsony lenne a mérce, hogy bárki aki ezeket magához veszi, már belépőt nyer a fehérségbe.


Ha az ember mindent megtesz, ami tőle telik, hogy jól cselekedjen, akkor felesleges a vallásokba menekülni. Aki jó embereket küldene pokolba, csak mert nem csak előírások alapján tud jót cselekedni, akkor bizony mondom, hogy a rendszer a rossz.

Azt pedig, hogy mi a jó, mi a rossz, az ember határozza meg. Ha pedig ezt egy könyv alapján képes csak meghatározni és élni vele, az nem hiszem, hogy tényleg jó ember. Egyszerűen csak félelemből és törekvései (mennybe jutás) elérése céljából cselekszik jól. Ez sem dicsérendő.

2014. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Csecsemők, gyerekek nem kerülnek a pokolba. Aki ilyet állít, az hazudik. Értelemszerűen a Mennybe kerülnek.

Megyáltóra nem a keresztelés miatt van szükség (inkább nem mondok semmit a katolicizmusról), hanem azért, mert a bűnben születő ember a sátán hatalma alatt van. Ahhoz, hogy az Isten az embert elvehesse tőle, váltságdíjat kellett adnia. Ez volt Jézus Krisztus emberi élete. Onnantól kezdve, hogy a sátán megölte azt, akihez nem lett volna joga (mert Jézus bűntelen volt), kuss van neki jogi szempontból, mert képletesen szólva "végtelen összegű" tartozása van Istennel szemben. Ezért az Isten azt szedi ki a sátán uralma alól, akit akar. Akár meg is kerülheti az illető akaratát (pl gyerek esetében). Más kérdés, hogy az emberek többségének megvan a döntési szabadsága, aki elutasítja Istent, azt nem fogja üdvözíteni, mert az Isten nélkül az ember is olyan lesz mint a sátán.

2014. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Csecsemők, gyerekek nem kerülnek a pokolba. Aki ilyet állít, az hazudik."


Akkor régebben kik, miért és milyen alapon állították azt, hogy ha nem keresztelik meg a gyereket elkározik.

2014. jún. 22. 14:25
 7/16 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy nem mondok semmit a katolicizmusról, mert jelenteni kéne. Ez egy hatalomgyakorlási eszköz volt. A Bibliát is tilos volt olvasni sokáig, na szerinted mi motiválta ezeket? Nem a Szentlélek, az már egyszer biztos.
2014. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 sandor76 ***** válasza:

Mindenkinek szuksege van a megvaltora.

Van aki ertekeli ezt,es van aki nem.

Aki nincs megkeresztelve,azoknak is van lehetoseguk megismerni istent,csak nem elnek vele.

Jezus halala ota a lehetoseg adott.

2014. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Sandor76!

Maradjunk annyiban, hogy bízzuk Istenre a dolgokat. Nem biztos hogy valaki, aki elutasítja az evangéliumot, nem azért teszi, mert nem jut el a lényeg a szívéhez. Ilyenkor effektíve az illetőnek nincs lehetősége belépni az Újszövetségbe. Tudom hogy ez a ritkább, de előfordul. Én pl félelemből elfogadtam egy hamis evangéliumot, ami mögött gonosz szellem volt. Az eredmény katasztrofális lett. Pedig hát megtértem Jézushoz, nem? Kiderült, hogy csak azt hittem. 9 év eltelt úgy, hogy egy gonosz szellem befolyása alatt voltam, akiről azt hittem, hogy az Isten. Rengeteget olvastam a Bibliát, ami persze csak olaj a tűzre, ha igézés alatt van az ember. Nesze neked Evangélium! Szóval nem olyan egyszerű ez.

Nem akarlak megsérteni, de szerintem a Jehova Tanúi is hamis evangéliumot hirdetnek.

2014. jún. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mi volt az a hamis evangélium, ami mögött egy gonosz szellem állt?
2014. jún. 22. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!