Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Árt-e a családnak, ha az apa,...

KZitus kérdése:

Árt-e a családnak, ha az apa, vagy az anya külföldre megy dolgozni? Van ilyen tapasztalat? Megköszönném, ha leírnátok, előre is.

Figyelt kérdés

Napjainkban a legtöbben nem az éhezés miatt mennek más országba. Az viszont előfordulhat, hogy nyomasztó adósság terheli őket. Mások egyszerűen csak jó életszínvonalat szeretnének biztosítani a családjuknak


Iyenkor, mivel a család(gyerekek is) otthon marad elhidegülhetnek egymástól, és a gyerekek sem érezhetik a hiányzó szülő szeretetét.



2014. jún. 25. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ahhh...ez volt a hetvegi program vagy micsoda?

Szerintem nem art a net ma mar minden meg a templom is bekoltozik szepen a netre hisz csodalatos miseket is lehet vegighalgatni.Meg miota feltalatak a skype-ot azota meg eloben is lathatod a csaladot.

A Szent Lelek Isten (A SzetnHaromsag reszekent) pedig mely az Ayatol szarmazik es Jezus elkuldte mint Vigasztalot biztos egybetartja a csaladot nehez idokben is.Tudod Zita Isten szovetsege a nepekkel kiterjed a valoban hivo csaladok vedelmere is meg olyan helyzetben is amikor bizony egy csaladtak huzamosabb ideig tavol van szereteitol.

2014. jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amint latom senki sem valaszolt a kerdesre.Erdekes, pedig biztos hogy sokan tavol dolgoznak csaladjuktol, mint peldaul jomagam is, ugy latszik megsem irnak tapasztalataikrol.
2014. jún. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 openyoureye ***** válasza:

1-es, biztosra veszem, hogy nem tapasztalatból beszélsz.


Jómagam megtapasztaltam milyen másfél évig külön élni a feleségemtől és a másfél éves fiamtól. Szörnyű. Senkinek sem kívánom azt amin átmentünk. Szart se ér a net, ha nem látod hogy növekszik napról napra a kis lurkó. A 3 havonta való hazalátogatás(gyakrabban nem érte volna meg, akkor otthon is maradhattam volna, nem azért mentem ki hogy a pénzt arra költsem, hogy hazajárkálok) igencsak megviselt engem is és a családomat is. Nem mondom, hogy nem ismert meg a fiam mikor először haza tudtam menni kb 4 hónap után, de nagyon meglepődött hogy ott vagyok élőben és nem a monitoron lát. Eleinte el is húzódott(ne tudjátok meg mit él ilyenkor át az ember) de hamar megbarátkozott a gondolattal, hogy ott vagyok ismét élőben és utánna le sem akart szakadni rólam. A búcsú 2 hét múlva ismét iszonyú nehéz volt. És ez minden egyes alkalommal egyre rosszabb lett. Nem csak a gyerek, de a feleséggemmel is megsínylettük a külön élést. Másfél év azért másfél év. Mindenkinek kialakult a saját kis élettere a szokásaival amibe nem igazán illett bele a másik. Nagyonszokatlan volt ismét együtt lenni és újra alkalmazkodni egymáshoz. Majdnem elváltunk miatta, annyira elhidegültünk egymástól. Persze lehet mondani, hogy MI biztos nem így lennénk. Persze, én is ezt kívánom mindenkinek és nem az ellenkezőjét. De 6 év alatt megtapasztaltam egysmást. A sógorom pl nem tudta ezt a dolgot kezelni, ők pl elváltak. :(

Aki azt mondja a távkapcsolat működhet, az vagy nagyon csúnya és nem kell a kutyának se(ezért tud várni a másikra) vagy pedig hazudik. Nekem ezek a tapasztalataim...

Ja, hogy a vége Happy End legyen, ma már minden rendben van, sikerült túltenni magunkat a dolgokan, de elég sok erőfeszítésbe került mindkettőnk részéről. :)

2014. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért, jót tesz a családnak, ha nincs együtt, külön élnek?

Jobb színvonalat akar teremteni, ezért kimegy, de akkor pedig rámegy a család.

Valamit valamiért.

2014. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 openyoureye ***** válasza:

"Valamit valamiért."


- Ja, csak tudni kell mérlegelni megéri e.

2014. jún. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minden bizonyára, mivel Isten úgy alkotta meg a családot, hogy együtt legyenek.
2014. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves második leírnád a tapasztalatodat? Ha lehet :)
2014. jún. 29. 11:13
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves harmadik az őszinteségedet, és szívből örülök, hogy sikerült megtartanod a családodat.

Remélem egyetértesz velem, semennyi pézért sem éri meg...

Sajnos a fiam házassága is ráment erre. Ott is egy gyönyörű kisfiú sínylette meg a legjobban :(

De nem csak ő. Nekünk szülőknek is tragédia volt.

Ezért is írtam ki a kérdést, hátha mások tapasztalata, mint a tied is, segít megmenteni házasságokat.


A második válaszolónak sem lehet rózsás a helyzete az írását figyelembe véve. Hátha idejében lép még.

2014. jún. 29. 11:21
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves második

Újból neked írok. Igen, azoknak nehéz lehet írni aki éppen küszködik a megoldás kresésével. Sokkal könnyebb a pozitív beszámolót leírni, ahogyan a 3. is tette.


De gondold végig: kiért megy el dolgozni távolra a férj? A családjáért! Mit kockáztat ezzel? A családi életét! Akkor miért is hagyja ott a családlát? A válasz egyértelmü.

2014. jún. 30. 10:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Nos az en tapasztalatom hogy vagy hagyom a csaladot adosagban uszni a kedves rokonsag jovoltabol vagy mentem az irhankat.

Hat en mentettem az irhankat.

Mivel a net a munkam igy otthon is folyton netezek igy kapcsolatot tartok a csaladdal.

A skype nagyon sokat segit folleg a webkamera mert igy lathatom halhatom otthon a csaladot.

Semmi penzert nem mennek haza mert otthon a nyomor varna rank.Es szerinted ugy nem mennek szet a csaladok?

Dehogynem.Ha igy szet megy akkor van meg mibol ujrakezdened de ha a nyomorba megy szet es az alkoholhoz nyulsz akkor megette a fene az egeszet.

2014. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!