Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik felekezet áll legközele...

Melyik felekezet áll legközelebb a Bibliához, és nem annyira bigott? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Bibliához legközelebb: Pl. katolikusok rengeteg dolgot találtak ki, építettek be a vallásba, aminek semmi köze a Bibliához. Gondolok a kereszt és egyéb jelképek tiszteletére, a cölibátusra, a gyónásra, a szentekre, stb...


Bigottság: Gondolok az evolúció nem elfogadására, a "szexet nem szabad élvezni, csak gyermekvállalás végett engedhető meg", és hasonlókra.


És persze az sem hátrány, ha egy felekezet jól szervezett, és jó a közösség.


Ui: nem szeretnék vitákat indítani se katolikusokkal, se olyanokkal, akiket az imént lebigottoztam. Tisztelek mindenkit aki Istent keresi, csak én máshogyan értelmezem a Bibliát, mint ők...


2014. jún. 26. 17:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
37%
Ezek szerint a Hit gyülit keresd fel.
2014. jún. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%

Tisztelt Kérdező, és tisztelt vallásos felhasználók, akik keresztényként elfogadják az evolúciót!


Az evolúciónak semmi köze nincs a Bibliához, így össze sem lehet vele egyeztetni. Hozok is erről egy történeti, és egy teológiai érvet:


Egyes emberek szeretik azt terjeszteni, hogy Charles Darwin teista-evolúcionista volt (magyarul hívő ember volt, csak a teremtést másként magyarázta). Ez azonban hazugság. A ránk maradt források szerint tudjuk, hogy Darwin valaha hívő ember volt, de a kutatásai nyomán fokozatosan eltávolodott a kereszténységtől, és állítása szerint idősebb korában már NEM hitt abban, hogy létezett valamiféle kinyilatkoztatás.


Ismétlem: Darwin a végére teljesen ateista lett, tudomásom szerint ez az elmélet sem úgy jelent meg, mint a teremtés alternatívája, hanem úgy, mint amely forradalmasította a természettudományt, és ezáltal nagyobb szakadék keletkezett a vallás és a természettudomány között. Tehát teljesen értelmetlen az evolúciós bevonni a kereszténységbe, sem pedig a "Nagy Bumm" elméletet, mert az a modell kizárja Isten létezését, ahogyan ezt Hawking professzor elmondta.


A teológiai érv pedig az, hogy a Biblia szerint a halál Ádám bűnének a következménye, vagyis nem az élet természetes velejárója. Az Újszövetség "ellenségként" nevezi. Ezzel szemben az evolúció egyik alaptanítása, hogy a halál az élet természetes velejárója, mely során a gyengébb, szaporodásra nem képes fajok kihalnak, az erősebbek pedig tovább fejlődnek.

2014. jún. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Pont az olyan válaszok miatt mint a 2. írtam, hogy nem akarok vitákat indítani erről a témáról... A Biblia nem természettudományos mű, nem is ez a célja, ókori emberknek meg hogy a fenébe is lehetett volna elmagyarázni mindazt, amit a mai tudomány sem képes felfogni teljesen. Mindegy, erről nem nyitok vitát. Kész, schluss, passz!


Kérek mindenkit, hogy konkrétan a kérdésre válaszoljon!

2014. jún. 26. 17:39
 4/32 anonim ***** válasza:
79%
Én sem szeretnék vitát indítani, csak helyesbítettem, hogy teológiai és természettudományos szempontból egy kereszténynek az evolúciót nem elfogadni helyes, mivel nincs köze hozzá, és soha nem is lesz.
2014. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Tessék, itt egy hívő válasz az evolúcióra:

[link]


Nézegesd végig az összeset.

2014. jún. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 sandor76 ***** válasza:
9%

Jehova tanui.

Gyozodj meg rola magad.

2014. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
76%

Jehova Tanúi csak a saját fordítású Bibliájukhoz állnak közel, amit az ő tanításukhoz igazítottak.


@18:18


A Hovind féle videókkal nem minden hívő ember azonosul (én sem). Már itt a fórumon megvizsgáltuk Hovind érveit, és azt kell hogy mondjuk, az állításai nem fedik a valóságot.


A Zsidókhoz írt levél azt tanítja, hogy a teremtést csak HIT által lehet elfogadni. Tehát nem lehet tudományosan bizonyítani.

2014. jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

KÉREM NE OFFOLJUNK, NEM AZ EVOLÚCIÓ VOLT A KÉRDÉS!!


Mindenki másnak köszönöm a választ!


Hitgyüli: nem ismerem őket annyira, megmondom őszintén. Tudom, hogy a zsidókat a kiválasztott népnek tekintik, ami hozzáteszem nem feltétlenük egy helytelen Bibliaértelmezés. Egyszer néztem a Vidámvasárnapot, és Németh Sándor akkor is arról prédikált hogy Izrael milyen jó és szép, nem pedig a Bibliáról, ami viszont nem volt számomra szimpatikus.


Jehova tanúi: Amit bigottság alatt leírtam, az nagyon is igaz rájuk. Saját Bibliát használnak, és abból egy-egy részt kiragadnak, és agyonmagyaráznak.

2014. jún. 26. 19:03
 9/32 anonim ***** válasza:

Biblia Szól Egyház


Én személy szerint a Biblia Szól Egyházba járok (1 éve), és azt mondhatom, hogy a Bibliát nagyon komolyan veszik, és ezen belül is a kegyelemről és a bevégzett munkáról szóló tanítás (az üdvösség nem elveszíthető) az ami fontos számukra.

Itt a honlapjuk: www.bibliaszol.hu (ha érdekel, az alkalmak élő közvetítésébe is nyugodtan belenézhetsz)

2014. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 openyoureye ***** válasza:
0%
Nem értem az embereket. Komolyan annyira elsilányult mára a fantáziánk, hogy már kitalált vallásokat akarunk csak követni, ahelyett, hogy saját magunk kitalálnánk egyet? Nem?
2014. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!