Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bebizonyították, hogy az ima...

Bebizonyították, hogy az ima hatástalan! Ezt hogy magyarázzátok ki vallásosak?

Figyelt kérdés

Vizsgálták, hogy az életmentő műtét előtt álló halálos betegekért elmondott ima mennyire volt hatásos.

1. Ha a halálosan beteg személy nem tudott róla, hogy imádkoznak érte, a kontrollcsoporthoz képest (akikért nem mondtak imát) semmiféle statisztikailag kimutatható különbséget nem tudtak kimérni a halálozás tekintetében.

2. Ha a halálosan beteg személy tudott róla, hogy érte imádkoznak, statisztikailag kimutatható volt, hogy nagyobb valószínűséggel haltak meg. (igen, jól írtam, ők nagyobb valószínűséggel haltak meg)


2010. jan. 5. 00:33
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
79%
A 2. megdöbbentő!!! Feladta lelkileg a küzdelmet, azaz áthárította az imádkozókra valószínűleg...Elgondolkoztató.
2010. jan. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
87%
Ilyesmikre számíts, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek, meg hogy akik nem haltak meg, azoknál meghallgattatott az ima, míg akik meghaltak, azoknál nem, de a kontrollcsoportban túlélőkkel Istennek még terve van, vagy valami ilyesmi. Amúgy én sem hiszek az egyházakban, meg azok rituáléiban. Azt nem tartom kizártnak, hogy esetleg létezik egy mindenható lény, de abban biztos vagyok, hogyha létezik is, akkor sem az a fontos neki, hogy katolikus templomba járjak(ami ugye csak 2000 éve létezik, előtte nem is volt ilyen), és egy bizonyos szövegű imát mormoljak.
2010. jan. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem olyan, h mondok egy imát vagy kettőt, és minden úgy történik , ahogy én azt szeretném.Isten útjai kifürkészhetetlenek, ez így van !!
2010. jan. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
69%
A vallás szerint a halál nem vmi rémísztő dolog, itt már maga a megváltás. 'Nyugodt szívvel átengedte magát Isten akaratának.'
2010. jan. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Te hülye vagy!


Már hogy lenne hatástalan az ima ha közben azt írod hogy ha tudot róla a személy akkor statisztikailag többen haltak meg? :)

Az már hatás nem?


Amúgy ez valami nagyon gyik kamu kutatás lehetet, ami valami ateista-fan fejéből patttant ki.


Még a tudomány szerint is ha más nem de pszichológiai értelemben van pozitív hatása az imának hívő emberre (placebó hatás), max ha ateistára mondják kérés nélkül akkor belehal az idegességbe. :-)

2010. jan. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
63%
Naugye, én megmondtam::)
2010. jan. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
Honnan szereztél tudomást erről, tudsz linkelni is?
2010. jan. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
95%

Te, az ima nem kívánságteljesítő aranyhal vagy dzsinn...

Anyukám a lelkierejét meríti az imából, és úgy érezte, ez segíti, hogy ne adja fel, amikor szüksége volt rá, és tényleg elérte, amit akart (életveszélyesen túlsúlyos volt, le kellett fogynia, ami nehéz küzdelem sokaknak, neki még szövődményei is voltak, mégis az imából erőt merített, és nem adta fel, és nem csak a testsúlya állt helyre, hanem az egészsége is, de ehhez nem volt elég imádkoznia, hanem cselekednie is kellett).

Ezt az, aki nem hisz az ima erejében, sose fogja megérteni.

Amúgy meg zuhanó repülőn nincs ateista...

2010. jan. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
62%
BEBIZONYÍTOTTAD, hogy fogalmad sincs az ima szerepéről, hatásáról! Na ezt hogy magyarázod ki?
2010. jan. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
82%

Az ima működik,sajátt életemben tapasztaltam.

Talán nem véletlen nem működött!!! Ezzel a kísérlettel mit akartak elérni ellenőrizni van e Isten

és ha van hatásos e imádkozni?

Isten nem egy automata bedobom az imát és kiadja a választ!

Az ima meghallgatásnak

vannak feltételei a biblia szerint:


Példabeszédek 28,9:

Valaki elfordítja az ő fülét a törvénynek hallásától, annak könyörgése is útálatos.


Azon kívül azok az emberek akik kapcsolatban voltak és vannak Istennel és az imájuk megegyezik az akaratával meghallgatja Isten.

Ezt a biblia ismeretében lehet megállapítani az ószövetségi bírák,próféták,Jézus és az apostolok életében ez megfigyelhető.

-megtért,újjászületett állapot

-közösség Istennel

-folyamatos hit

-kitartás

-jó motívum

Ez azt eredményezi hogy az imáinkat meghallgatja Isten.

Ezeket Jézus mondja a Máté evangéliumban 7,7-11:


7.Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

8.Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.

9.Avagy ki az az ember közületek, a ki, ha az ő fia kenyeret kér tőle, követ ád néki?

10.És ha halat kér, vajon kígyót ad-e néki?

11.Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni,mennyivel inkább ad a ti mennyei Atyátok jókat azoknak, a kik kérnek tőle?!


Lukács evangéliumából egy részlet 11,5-12:


És monda nékik: Ki az közületek, a kinek barátja van, és ahhoz megy éjfélkor,és ezt mondja néki:Barátom, adj nékem kölcsön három kenyeret,

6.Mert az én barátom én hozzám jött az útról, és nincs mit adjak ennie;

7.Az pedig onnét belülről felelvén,ezt mondaná:Ne bánts engem:immár az ajtó be van zárva, és az én gyermekeim velem vannak az ágyban;nem kelhetek fel,és nem adhatok néked?

8.Mondom néktek,ha azért nem fog is felkelni és adni néki,mert az barátja,de annak tolakodása miatt felkél és ad néki,a mennyi kell.

9.Én is mondom néktek:Kérjetek és megadatik néktek; keressetek és találtok;zörgessetek és megnyittatik néktek.

10.Mert a ki kér, mind kap;és a ki keres, talál;és a zörgetőnek megnyittatik.

11.Melyik atya pedig az közületek,a kitől a fia kenyeret kér, és ő talán követ ad néki? vagy ha halat,vajon a hal helyett kígyót ád-é néki?

12.Avagy ha tojást kér,vajon skorpiót ad-é néki?

2010. jan. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!