Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bebizonyították, hogy az ima...

Bebizonyították, hogy az ima hatástalan! Ezt hogy magyarázzátok ki vallásosak?

Figyelt kérdés

Vizsgálták, hogy az életmentő műtét előtt álló halálos betegekért elmondott ima mennyire volt hatásos.

1. Ha a halálosan beteg személy nem tudott róla, hogy imádkoznak érte, a kontrollcsoporthoz képest (akikért nem mondtak imát) semmiféle statisztikailag kimutatható különbséget nem tudtak kimérni a halálozás tekintetében.

2. Ha a halálosan beteg személy tudott róla, hogy érte imádkoznak, statisztikailag kimutatható volt, hogy nagyobb valószínűséggel haltak meg. (igen, jól írtam, ők nagyobb valószínűséggel haltak meg)


2010. jan. 5. 00:33
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

"miért lenne ettől hatástalan..nem értem..valami hatása csak volt,nem?"


NEM, valóban nem hatástalan. (Ezt nem is állítom. A kérdésben máshogy értettem.) Mint fent olvashattad többen meghaltak tőle. Viszont abban az értelemben, hogy isten nem mentette meg őket a haláltól valóban hatástalan.

2010. jan. 5. 17:47
 22/46 A kérdező kommentje:
Az ima nem hatástalan, de nagyon másképpen hat, mint ahogy azt a vallásos emberek gondolják.
2010. jan. 5. 17:48
 23/46 A kérdező kommentje:
Nekem bármit mondtok nem bizonyítjátok be, hogy Hitler rossz ember volt. A múltkor is hozzá imádkoztam, és meggyógyított!
2010. jan. 5. 17:50
 24/46 anonim ***** válasza:

"Én ugyanis meggyógyultam egy ima hatására."


Jóember, nem az a kérdés hogy ki tud minél égbekiáltóbb baromságot írni.

2010. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
Én meg komolyan mondom, hogy bunkó módon viselkedsz. Ha valamit nem vagy képes cáfolni azt kiröhögöd? Onnan tudom, hogy az ima hatására gyógyultam meg, hogy a négy évig tartó betegségem attól a naptól fogva elmúlt. Az orvos által végső esetre javasolt műtétre nem volt szükség és azóta is egészséges vagyok. (3 éve)Akármit teszel és akárhogy gyűlölöd a hívőket ez megtörtént és a gúnyolódásod semmit sem változtat rajta.
2010. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

"Jóember, nem az a kérdés hogy ki tud minél égbekiáltóbb baromságot írni."


Mindjárt téged is lepontoznak. Amúgy megfigyeltem, hogy az igazán értelmes válaszadók bőven 90% alatt vannak.

2010. jan. 5. 17:55
 27/46 A kérdező kommentje:

"Akármit teszel és akárhogy gyűlölöd a hívőket ez megtörtént és a gúnyolódásod semmit sem változtat rajta."


Egyáltalán nem gyűlölöm a hívőket. A gúnyolódásért bocsánat abba is hagyom a kommentelést. Csak felidegesített a sok előtted szóló "értelmes" válaszoló.

2010. jan. 5. 18:01
 28/46 anonim ***** válasza:
igazából az imával csak magunkat erősítjük..isten ugysem szól bele abba,amit elterveztünk..ha valaminek meg kell történni,az úgyis megtörténik,ha leimádkozzuk a csillagokat..azon kívül ha a halálos betegnek a legjobbat kérték,még jó hogy meghalt..nem szenved itt tovább a betegségeitől..amúgy imádkozni ahhoz mádkozol,akihez jólesik,csak ne legyen élő,mert az úgysem tud tenni semmit..
2010. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
Az én kérdésemre mért nem válaszolsz?(Én írtam h egészségügyis vagyok és visszakérdeztem).Úgy látom nagyon rá akarod itt erőltetni a nézeteidet mindenkire.Válaszolj már légyszíves nekem is!
2010. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
ne idegeskedjti meg ne bántsátok a kérdezőt!ugye mindenki elfogadja mások nézőpontját,ugye???a vallásosoknak meg mit szólna ilyenhez az isten??azt hiszitek drukkol,mint a lóversenyen???Jól mondjátok meg híveim!!! :óóó jajj..:
2010. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!