Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a teendő, ha reformátusként...

Mi a teendő, ha reformátusként katolikus misére megyek?

Figyelt kérdés
Nem rég voltam egy katolikus temetési misén.Református vagyok és nem ismerem a szokásokat.Tiszteletlenség ha nem vetek keresztet?Persze,amikor letérdeltek,letérdeltem,kezet fogtam, az énekeket énekeltem.De mi számít tiszteletlenségnek?
2010. jan. 5. 10:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy JT, akkor mi vagy? Protestáns fundamentalista?A kérdező arra kíváncsi, h hogyan viselkedjen tiszteletteljesen egy katolikus szertartáson, erre te megpróbálod közvetve a katolicizmus ellen hangolni.Mi értelme van ennek, most úgy őszintén?Ez egy másik téma, amit meg lehet vitatni, de nem a kérdéshez kapcsolódik.

A középkorban vagyunk?? És még ti mondjátok, hogy ti vagytok a liberálisabb,toleránsabb felekezet ... na persze..hahaha

2010. jan. 7. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
23:39 vtam
2010. jan. 7. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kérdező: Remélem nem érted félre, nem az összes protestánsara értettem, sajnos mindenhol vannak ilyen intoleráns fanatikusak, akik azt hiszik, h az ő felekezetük/vallásuk az egyetlen helyes, az abszolút....szerencsére ők vannak kevesebben :)
2010. jan. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a bibliából idézek? Az igazságot nem bírod feldolgozni? Mert ugye azt nem bírtad (vagy merted) megcáfolni?!! Inkább nekem ugrasz, hogy ilyen, meg olyan vagyok? És a szeretet hol van? Szeresd felebarátodat...


Gal 5,14

Mert az egész törvény ez egy ígében teljesedik be: Szeresd felebarátodat, mint magadat.


1Kor 13,2

És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

2010. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést,hogy nem a kérdésre válaszolok.

Én reformátusként vagyok megkeresztelve,azonban nekem is van Jézus-szobrom,rózsafüzért is hordok.Valahogy közelebb érzem így magam az Úrhoz.Ha már a bálványoknál tartunk.Mindegy milyen vallási felekezethez tartozol,ha hiszel Istenben,így is úgyis tisztelni fogod.

2010. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A katolikus mise jellege gyökeresen eltér a protestáns istentisztelettől. Református hívőként nem kötelességed katolikusként viselkedni, mivel eleve nem is ismered a liturgiát.


A saját hiteddel ellenkező liturgikus cselekedetekben egyszerűen nem kell részt venni (pl. ne énekelj Mária-énekeket, ne vess keresztet, az Apostoli Hitvallást a protestáns szöveg szerint mondd stb). Ha ezért képesek megszólni, akkor csak bigott idiótákkal van dolgod.


Ez egyáltalán nem tiszteletleség, ha egy buddhista tévedne be egy katolikus misére, ő sem vetne keresztet. Sőt, sok "katolikus" utoljára a keresztelőjén látott templomot belülről - ha egyáltalán emlékszik rá...

2010. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha csak te vagy egyedül református akkor próbálj a többiek után menni, ha vannak még mások is reformátusok, akkor meglátod, azok mit csinálnak, és akkor mész azok után.

Én csak 1* voltam katolikus misén, 4* esküvön, 1* elsöáldozáson, és annak a híve vagyok hogy azt kell csinálni mint a többiek, hogy ne keltsél feltünést.

Keresztet vetni meg ki nem tud? Ha máshonnan nem a telenovellákbol (Esmeralda, A Riválisok, stb) is megtanulhatod.

2013. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!