Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném tőletek kérdezni,...

Nina8814 kérdése:

Szeretném tőletek kérdezni, hogy ismertek-e olyan papot/református lelkészt, rövid időn meg tud ejteni egy felnőtt keresztelést?

Figyelt kérdés

2014. jún. 30. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A keresztelés nem egy hétköznapi dolog, amit csak úgy "meg lehet ejteni".


Puccos templomi esküvőt akarsz, vagy miért lett fontos a keresztelő "megejtése"?

2014. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szó sincs erről, ez egy bonyolult eset. De a lényeg: Párom és családja mélyen vallásos, a miénk nem. Én nem zárkózom el a vallás elől. Van egy három hónapos kislányunk, sógoroméknak pedig egy négy hónapos lányuk. És az ő családjuk mindenképp azt szeretnék, ha úgy keresztelnénk a babákat, hogy egymás keresztszülei legyünk. Természetesen szeretném, ha a mi lányunk is egy olyan közösségben nevelkedne, mely számára pozitív. Tehát ezért fontos a keresztelés, mert arra akár a családunk is rámehet, ha nem tudjuk így keresztelni a babákat. Ezért nagyon fontos.
2014. jún. 30. 18:27
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
Rövid időn belül nem hiszem hogy lehet, mert 1 vagy 2 évig hittant kell tanulni, hiszen aki felnőttként akar megkeresztelkedni (aminek nagyon örülnek a papok), az értelemszerűen mély hittel rendelkezik, s hogy az Egyház tagja legyen, el kell sajátítania a szükséges ismereteket, ami nem 2 hét.
2014. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Jaj tudom én, hogy faramuci ez a helyzet, nade igazán megelőlegezhetnék a bizalmat :) Muszáj lesz találnom egy lelkipásztort. Arról sajnos nem tehetek, hogy ahol születtem, egyáltalán nem volt ennek hagyománya. Viszont azt szeretném, hogy a gyermekünket hitben neveljük fel és a mai világban tartozzon egy olyan közösséghez, ami jó hatással van lelki fejlődésére.
2014. jún. 30. 18:49
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Ismét az első vagyok.

Én felnőttként részesültem a bevezető szentségekben (római katolikus szertartás szerint).

Nekem is azt mondták, hogy akár 3 évig is elhúzódhat.

Én hála Istennek találtam egy olyan atyát, akihez odamentem, elmondtam őszintén, hogy saját döntésből akarom felvenni a keresztséget, nem esküvő stb. miatt.

Vannak előtanulmányaim, ismereteim, stb.

Kikérdezett, a hiányosságokat pótoltam - ez 2 hónap volt. És hivatalosan részesültem a bev. szentségekben.


De tényleg fontos szerintem az, hogy valóban őszinte, komoly legyen ez a keresztség felvétel.



Egyébként melyik városban lenne jó mégis? Vagy akár az egész országot átutaznád érte? :)

2014. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Gyorsan ez nem megy, ahogy előttem is írták, mert fontos, hogy a keresztelendő ismerje az egyház tanítását.

A gyermek megkeresztelésének nem féltétele, hogy te is meg legyél keresztelve. A keresztszülőséget meg úgy lehet megoldani, hogy hivatalosan a férjed lesz a keresztszülő egyedül. Elég egy keresztszülő is, nem kell kettő.

2014. jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, a vallás sem mindegy, mert egy református amúgy sem lehet katolikus keresztszülő.
2014. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Gondolom, a kérdező református lelkészt keres.

Református vallást akarja felvenni a kérdéséből kiindulva.


De mégis melyik városban lenne jó?


1.

2014. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igazából akár messzire is elutaznánk, ez nagyon fontos nekünk! A párommal nem vagyunk házasok, és az nem megoldható az ő családja számára, hogy csak a párom legyen keresztszülő. És azért a református vallást szeretném felvenni, ha már keresztelkedek, mert tinédzser koromban sokat jártam a helyi református templomba, és nekem maga az Istentisztelet, a templomok stílusa jobban közel áll hozzám, mint a katolikus. Viszont páromék családjában az a szokás, hogy amilyen vallású a gyermek édesapja, azt a vallást viszi tovább a gyermek is. Na jó bonyolult lett a végére, de ez a lényeg :) És köszönöm a sok-sok választ!
2014. jún. 30. 19:58
 10/20 A kérdező kommentje:
Írta a sok kedves válaszoló közül valaki, hogy református nem lehet katolikusnak. Én ezt úgy tudom, hogy keresztszülőnek nem, de tanúnak bejegyeznek, viszont ha meg sem vagyok keresztelve akkor semminek sajnos :(
2014. jún. 30. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!