Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim vezetéknevet felvehete...

Muszlim vezetéknevet felvehetek házasság révén, hogy én nem vagyok muszlim?

Figyelt kérdés

Párom muszlim. Tartja a vallást is, de én el tudom fogani. Hogy mi az ami a kapcsolatunkban elfogadott és mi nem, arra nem térnék ki, lényeg, hogy elég jól ismerjuk egymást. O már évek óta itt él, (európai ország) és szeretné, meg én is szeretném, hogy a kozelgo eskuvonkon a vezetéknevemet lecseréljem az ovére.

A probléma, hogy o a nevét nem úgy kapta, mint azt mi megszoktuk, hogy az egyik szulo vezetéknevét. O utónévként megkapta az édesaja nevét, vezetéknévnek meg választottak valamit. Ez a név pedig nagyon iszlámos hangzású.

Ahol dolgozom, (vagyis igazából az egész országban) egye tobb muszlim él, és sokszor kérdezgetnek a vallásommal kapcsolatban. Persze nem szoktam válaszolni ilyenekre, de zavar, hogy ezután még tobben lesznek kíváncsiak.



2014. júl. 2. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
A férjed nevét természetesen felveheted ha összeházasodtok, a polgári esküvőnél teljesen mindegy, hogy ki milyen vallású.
2014. júl. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

-_- Muszlim vezetéknév nincsen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van arab, török, iráni, afgán, pakisztáni, stb...

Muszlim az iszlám vallás követője.

Rohadtul mindegy, hogy ő hogy kapta a nevét, házasságkötésnél felveheted a vezetéknevét.

Amúgy hány éves vagy ennyi ésszel?

2014. júl. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

2 vagyok.

Amúgy meg ne aggodalmaskodj, nem lesz rád kíváncsi több ember attól sem, ha "muszlim" vezetékneved lesz.

2014. júl. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
O utónévként megkapta az édesaja nevét, vezetéknévnek meg választottak valamit. A párod nő?
2014. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Több eszem van mint amennyi kedvesség benned második válaszoló!

Ha azt mondom, hogy keresztény nevek, akkor pl. Máriára, Pálra gondolok. Muszlim nevek is vannak, amelyek az iszlámhoz kapcsolódnak pl. Abdullah, Muhammad, Mustafa és hasonlók.

Jogilag tudom, hogy nincsen akadálya, inkább így a mindennapokra gondoltam. Ha a példáknál maradunk, ott van a Muhammad (ami most lehet keresztnév, nem vayok benne biztos, de legyen ebben az esetben vezetéknév). Tehát arra vagyok kíváncsi, hogy egy pl. Katalin Muhammad nevű emberhez mit szólnának az emberek. Nem vált-e ki rosszindulatot vallásosabb muszlimoknál, vagy ez náluk is elfogadott?

Utolsó válaszoló: én vagyon a no. ezt a fajta névadásos dolgot én sem értettem, hogy mire volt jó. 4 fiúgyermek van, az első 3-nak azonos a vezetékneve, a negyediké meg teljesen más (ugyan azok a szülők)

2014. júl. 3. 22:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szerintem nem vált ki rosszindulatot, hogy a keresztneved után az ő vezetéknevét használod majd, pláne, hogy európai országban éltek/fogtok élni. Az én párom is muszlim, török, én is felveszem majd a nevét, bár mi majd csak jövőre tervezzük a házasságot. Bár az ő neve eléggé 'egyszerű', nem olyan 'törökös'. És mi Ausztriában élünk. :-)
2014. júl. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2 vagyok

.Ne haragudj, de a kérdés alatti megfogalmazásod kb. 16 éves szinten van. "iszlámos"


Amúgy nem vált ez ki senkiből rosszindulatot. Legalább is én nem úgy tapasztaltam. Az én volt férjem egyiptomi.Neki 5 szóból álló neve van. Az utolsót vettem fel (Omar). Soha nem kaptam semmi megjegyzést. Németországban élek.


Most török férjem van, az ő nevét is felvettem, és ezzel sem volt eddig semmi problémám.

Szerintem neked sem lesz.

2014. júl. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én Londonban élek, török vezetéknevem van és soha senki nem lepődött meg és nem kíváncsiskodott. Külföldön senkinek semmi nem meglepő és senki nevét nem firtatják. Vedd fel nyugodtan, nem lesz semmi gondod.
2014. júl. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy muszlimah sem veheti fel a ferje nevet mert ez vallasilag tilos.

A nonek meg kell tartania a sajat csaladnevet.

A bizonyitek erre a Qur'aan-ban a 33. szura 5. aja.

2014. júl. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Meg valami.

Az iszlamban nincsen jaras es hazassag elotti szex.

Ha valaki mar lefekudt a baratjaval vagy baratnojevel, akkor ebben az esetben ok paraznasagot kovettek el es az igy kotott vallasi hazassag ervenytelen (akkor is ha papirt kapnak a mecsetben).

Ha nem adottak a feltetelek a hazassagkoteskor, akkor a hazassag vallasilag ervenytelen.

2014. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!