Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi és a karizmatik...

A Jehova tanúi és a karizmatikusok miért nem szeretik a teológusokat?

Figyelt kérdés

A Bibliából érvelnek ugyanis nekik, de nagyon lekicsinylően állnak hozzájuk. A tanúknál például nincs is ilyen képzés, csak az Őrtornyot olvassák, karizmatikusoknál van viszont, de ha meghallja, hogy neves református, stb. akkor már lekicsinylő, nem foglalkozik vele, hiszen szerinte ott nincs Szentlélek. Neki viszont személy szerint súg, stb.


Ezzel ellentétben egy katolikus meghalgatja a reformátust, a református is tisztelettel meghallgatja a baptistát, és ad a szavára, tiszteletben tartja.


2014. júl. 7. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

A katolikus és a református, meg sok más felekezet teológiájában is rengeteg olyan dolog van, ami csak arra jó, hogy hatekonytalanna vagy egyenesen kartekonnya tegye az istenkeresest. Nekem elég nagy tapasztalatom van ebben, ugyanis egy hamis Krisztus totálisan tönkretette az életemet, az igazi meg visszahozott az öngyilkosságból, és látom, hogy a hamis tanítások milyen pusztítást tudnak végezni. Sok olyan tanítás van, amit alá lehet támasztani az emberi elme számára a bibliából, ha nagyon akarja valaki, de gonosz szellem van mögötte, amit sokan nem vesznek észre (én se, amíg benne voltam).

Ez nem azt jelenti hogy én tévedhetetlen vagyok, csak azért írtam le, hogy latsszon hogy nem valamelyik felekezet álláspontját ismétlem. Megjegyzem, hogy a Jehova Tanúi élből hamis kijelentésekre építik az egyházukat.


Lenézni meg nem szabad senkit se, de aki meg van győződve az igazáról, és alá is tudja támasztani, attól felesleges elvarni hogy folyton revidealja az álláspontját. Aki például megtér, meg Szent Szellemmel is betoltekezik, attól irreális azt várni hogy fontolja meg a katolikus vagy a református teológia helyenvalosagat.

2014. júl. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudom kedves kérdezö,


nekem nincs, nem is volt ilyen tapasztalatom. Az én tapasztalatom inkább az, hogy inteligenciától függ ki hogyan viselkedik.


Sokszor beszélgettem katólikus apácákkal, mindig is kellemes beszélgetés volt. Katólikus pappal is, véletlenül akadtunk rá a férjemmel egy kirándulás alkalmával, emlékszek hogy beismerte nekünk, hogy a Biblia Istene Jehova.


Nézd az, hogy valakik elvégzik a teológián a kiképzést, nem garantálja, hogy az igazságot tanulják meg.


Tudod mit mondtak a tanítványokról, miután a Szent Szellem betöltötte öket? Ellenségeik csúfolkodtak és azt állították, hogy részegek. Cselekedetek 2:13 szerint azt mondták róluk, hogy édes borral itták tele magukat.


Látod kedves kérdezö, nem az iskolázott farizeusok osztálya kapta meg a Szent Szellemet, hanem a "tanulatlan" egyszerü tanítványok.


Te is én is.... olvashatjuk a Bibliát. Megérthetjük. Segíthet az életünkben, rajtunk múlik mit választunk.


Az hogy nem fogadjuk el a világi iskolát végzett emberek dogmáit, ami nem a Bibliára van alapozva, ez még nem jelenti azt, hogy mint embereket ne tartanánk öket tiszteletben.

2014. júl. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ne általánosítsunk. Én is végeztem teológiát, sokan valóban nem kedvelnek emiatt, de azért vannak itt többen Tanúk és karizmatikusok egyaránt, akik kifejezték már szeretetüket irányomban.


Ugyanakkor vannak olyan katolikusok, reformátusok és baptisták, akik pedig kifejezték azt, hogy nem szeretnek engem.


Én úgy tapasztalom, hogy ez emberfüggő. Vannak akik tisztelettel meghallgatnak, esetleg, ha nem értenek egyet velem jelzik, de adnak a szavamra és szívesen fordulnak hozzám a teológiai kérdésekkel kapcsolatosan. És vannak akik nem, mert valamiért nem szimpatikusak nekik az írásaim.


Szerintem minden tanult embert tisztelni kell a tudásáért, arról nyilatkozni pedig ismeretlenül, hogy "nincs benne Szentlélek" - felelőtlenség.


Kívánom, hogy minden keresztény szeretettel és tisztelettel forduljon a testvérei felé, és ha nem értünk is egyet mindenben, segítsük egymást és imádkozzunk egymásért felekezettől függetlenül!


Üdv. Péter

2014. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én is azt mondanám, hogy ne általánosíts, ha megkérhetlek. Erre építed a kérdésed ugyanis, ez pedig így hiteltelenné teszi az egészet.

Jehova Tanúi nagyon sok teológustól idéznek, nem csak valamely Bibliaidegen tan miatt, hanem azok alátámasztására is, hiszen a teológusok sem értenek egyet mindenben, sőt! A bibliai igazság tanulmányozása és annak alkalmazása pedig kizárja, hogy másokat - végzettségtől függetlenül - lekicsinyeljünk.

Nyilvánvaló, hogy ilyenformán rossz a kérdésed.


Péter - mint teológus és gyakran korrekt válaszadó - ezért megkapta tőlem a zöld kezecskét!

2014. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia én katolikus karizmatikus vagyok és szeretem a teológusokat :) Úgy gondolom hogy a baptistáktól és a reformátusoktól sok jót lehet tanulni ezért érdekel a véleményük.

Jehova tanuinak is érdekel a véleménye de sajnos nagyon ritka hogy valamiben egyet tudok érteni velük.

2014. júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Jehova tanúi nem a Bibliából érvelnek, ők nem használják a Bibliát!
2014. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Néhány hasznos oldal, videó és dokumentum a jehovisták ellen:


[link]

https://www.youtube.com/watch?v=MHNCaxQ2kZw

[link]


használjuk amikor csak lehet az agymosottak ellen...

2014. júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!