Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem bizonyíték Isten létezésér...

Nem bizonyíték Isten létezésére, hogy a Földön az emberek nem szaporodtak túl olyan mértékben, hogy élhetetlen legyen a bolygónk?

Figyelt kérdés
És ez szerintem több 1000, vagy akár 10 ezer évig is így fog maradni. Abban hiszek, hogy kellett egy tervező, Isten, aki ezt előre megszervezte, hogy ne legyen túlszaporulat!

2014. júl. 7. 21:41
1 2
 11/16 Komlós Henrietta ***** válasza:

"azt gondolom, hogy biztos, hogy nem lesz olyan, hogy egymást kell majd gyilkolni, mert nem férünk el, és majd az erősebb maradhat fenn"


Pedig már jelenleg is ez a helyzet. Ezt háborúk és több millió afrikai éhező bizonyítja.


Anélkül, hogy úgy éreznéd, megsértem a hitedet, hadd vezessek be egy filozofikus kérdést!

Az, hogy a bolygón nincs túlszaporodás, minek köszönhető?

Annak, hogy az állatvilágban a tápláléklánc - amíg az ember nem nyúl bele - tökéletesen funkcionál: a nagyobb megeszi a kisebbet.

Az oroszlán széttépi a gazellát, a krokodil megfolytja a gnút, a kandur megöli hím ivadékait, hogy a következő párzási időszakban ne akadjon vetélytársa.

A természet tökéletesen működik.


De ha mindezt egy szerető, gondoskodó Isten tervezte, akkor miért van az, hogy csak az agresszió, önzés és gyilkolás útján tud tökéletesen működni?

2014. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
29%

Isten nem követett el hibát amikor megteremtette a Földet. Ha békében élnénk és egyenlően osztanánk el az élelmiszert akkor még sokkal több embernek is lenne itt hely.

Az hogy most a Föld ilyen rossz állapotban van az is az emberi bűnök következménye. Érdemes megnézni például Izrael földjét ahol a Biblia leírása szerint néhány ezer éve még nagyon jó termőföldek voltak és jó éghajlat. Ma meg a nagy része sivatag.

2014. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Várj még 1000 évet és túlnépesedünk ha így fojtatjuk. Az életszínvonal nő, többen maradnak életben és tovább élnek, de a sok embert etetni kell és a Föld erőforrásai egy idő után kimerülhetnek. Elfogy a művelhető terület, az őserdőket kiirtják, az ózonréteg eltűnik, a bolygó felmelegszik. Az éghajlat változik és így a mezőgazdaság is befolyásolva lesz. Ha nem találunk valami megoldást akár ki is halhatunk az állatokkal együtt.
2014. júl. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 openyoureye ***** válasza:

"Na mindegy, már megint azért kaptam, mert hívő vagyok..."


- Ugyan ne játsz a mártírt, hogy most mindenki téged sajnáljon, mert a buta emberek bántottak. Talán ha nem tennél olyan kijelentést amiről fogalmad sincs kevesebb támadás érne. Egyébként az ilyen gondolkodású embereket szívesen látját a mártírkodó Jehova tanui akiket "senki sem szeret".



12-nek:


"Az hogy most a Föld ilyen rossz állapotban van az is az emberi bűnök következménye."


- Inkább az emberi butaságé, mert amit ennél a kérdésnél lévő kommentekben olvasni lehet az már alulmúlhatatlanul szánalmas.

2014. júl. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14-es: nem vagyok Jehovás, átlagos hívő vagyok, én nem játszom a mártírt!
2014. júl. 9. 10:31
 16/16 openyoureye ***** válasza:
Tudom, hogy nem vagy tanu, de ezzel a szellemi felfogó képességgel oda kellene tartoznod. Hisz azt sem sikerült megérteni, hogy nem jehova tanujának hívtalak, csak ajánlottam, hogy csatlakozz hozzájuk a nyafogásod miatt. De mindegy is, feleslegesen tépem a szám, úgysem értesz egy szót sem abból amit írok, mint már ez kiderült...
2014. júl. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!