Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ITT bizonyíték, és mégis...

ITT bizonyíték, és mégis olyan sokan tagadják, hogy Jézus Isten, de miért tagadják? Ellent mondanak Isten szavának?

Figyelt kérdés

Ján .ev.10.rész


Én és az Atya egy vagyunk.


Ismét köveket ragadának azért a zsidók, hogy megkövezzék őt.

32

Felele nékik Jézus: Sok jó dolgot mutattam néktek az én Atyámtól; azok közül melyik dologért köveztek meg engem?

33

Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.


2014. jún. 12. 20:02
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
22%

kedves kérdezö,


az 1.Mózes 2:24 ezt mondja: "Annakokáért elhagyja a férdiú az ö atyját és anyját és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten EGY testté"...


Akkor a házaspárok emberi háromságok?


Katy

2014. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
13%

...ja és még... kedves kérdezö, hol van a harmadik, Jézus csak kettöröl beszélt, és próbáld meg a János 17 részét az egészet elolvasni. A kontextböl megérted, hogy mire gondolt Jézus. Nincs ott sehol sem, hogy az Atya és én és a szent szellem egyek vagyunk.... te talán olvastad?


Olyan sokszor volt már itt idézve az is hogy mit felelt Jézus a farizeusoknak. Idézte a Zsoltárok könyvét, ahol még a földi emberi bírák is isteneknek vannak nevezve.


Összehasonlíthatod a saját Bibliádban a Zsoltárok 82 részét ezt idézte Jézus a farizeusoknak a János 10:34,35-ben

Benne van a Te Bibliádban is :)


Katy

2014. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
17%

bocs megint lemaradt


Tudod mit jelent az a kifejezés, hogy Isten?


Valakit akinek hatalma van. Tehát ha emberi bírákat nevez a Zsoltárok könyve isteneknek, Jézus sokkal jobban megérdemli ezt a címet. Valóban az Ézsaiás 9 része szerint egyik címje. De mégsem egyenlö Atyjával. Az Atyjáról maga Jézus mondta: "Az én Atyám NAGYOBB nálamnál? " János 14:28


Ezt hogy érted kedves kérdezö?


Katy

2014. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 yuda ***** válasza:
71%

Nem kell mindet kikeresnetek, de aki szeretné, nézze meg mindet.


Jézus világosan Istennek vallotta magát (Jn 8,58 [utalás 2Móz 3,13-ra]; 10,25-38; 12,44-45; 12,44-45, ugyancsak Mt 10,40; 28,18; Mk 14,60-62 [utalás Dn 7,13-14-re]; Lk 5,20-26; 6,50; 10;16; Jn 2,18-22; 5,17-23; 8,23; 13,13. 19-20; 14,6-11; 17,5; Jel 1,8; 22,12-13. 16)


Ezek szerint három lehetőség van Jézus azonosítására: (a) hazug volt, (b) őrült, vagy (c) az volt, akinek vallotta magát - Úr Isten.


Ha Jézus hazug volt, több embert becsapott, mint bármely más ember a világon. Nem lehet egyszerre valaki a valaha élt legnagyobb hazudozó és hatalmas erkölcsi tanító. Jelleme bizonyítéka egy olyan személynek, aki erkölcsileg teljesen tiszta volt és becsületes. Jézus tanításai egyszerűek és mélységesek voltak, nem volt hazudozó.


Jézus rendelkezett az istenség minden jellegzetességével, beleértve a mindenhatóságot (Mt 28:18), mindentudást (Jn 1:48), mindenütt jelenvalóságot (Mt 18:20). Az istenség munkáját végezte a teremtéskor (Jn 1:3) a halottak feltámasztásakor (Jn 11:43-44). Az emberek imádták, mint Istent (Mt 14:33).

2014. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 sandor76 ***** válasza:
5%

Ez a vers nem azt jelenti,hogy Jezus is isten lenne.

Csupan te erted igy.

Ez a vers arra utal,hogy ugyanugy gondolkodik Jezus is ahogy az attyja,ha mar a fia,elso teremtmenye.

Ugyanolyan igazsagos,szereto,irgalmas,es meg sorolhatnam.

Szoval ezert egyek,nem pedig istensegben.

A zsidok sem ertettek mit mond,te sem.

2014. jún. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
78%
A Biblia az állítás, nem a bizonyíték.
2014. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
58%

És ez? "Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus. - Senki sem jó, csak egy, az Isten."


Ebből mintha az következne, hogy Jézus nem tartotta magát Istennek. Talán mégsem olyan egyértelmű, mint gondolod.

2014. jún. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdezö, bocs hogy a 4-re reagálok, de a témához tartozik. Ezt írta a kedves hozzászóló:


-------


Az emberek imádták, mint Istent (Mt 14:33).


--------


Kiírom ezt a verset a Károli Bibliámból: A hajóban lévök pedig hozzámenvén , leborulának elötte, mondván: Bizony Isten FIA vagy!"


Figyeljük csak meg mint mondtak az emberek Jézusnak: Nem azt hogy te vagy a Mindenható legfelségesebb Isten az Atya, hanem azt hogy Isten FIA VAGY!!


Tudjátok ugye, hogy abban az idöben és a korábbi Bibliai idökben a tisztelet kifejezéseképpen az emberek leborultak a magas tisztséget betöltö emberek elött.


Vegyük például Dávid királyt. Ö elötte is leborultak az emberek tiszteletüket rótták le.


Ez kultúra dolga. Még ma is az idösebbek idönként fejet hajtanak köszönésképpen. A japánok és némely ázsiai országban élök szintén a köszönésnél mélyen meghajolnak


Ez még ugye nem az imádat jele?


Katy

2014. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg nem kötekedésből mondom, mert lehet, hogy csak nem értem rendesen. De ezek a bibliai idézetek mit bizonyítanak?
2014. jún. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Még erre kérnék magyarázatot .mert ezts em értem,ha Jézus nem Teremtő Isten akkor hazudik a Biblia?


Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképpen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által,

2

Akit tett mindennek örökösévé, aki által a világot is teremtette,

3

Aki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása, aki hatalma szavával fentartja a mindenséget, aki minket bűneinktől megtisztítván, üle a Felségnek jobbjára a magasságban,

4

Annyival kiválóbb lévén az angyaloknál, amennyivel különb nevet örökölt azoknál.

5

Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?

6

Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.

7

És bár az angyalokról így szól: Ki az ő angyalait szelekké teszi és az ő szolgáit tűz lángjává,

8

Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálcája a te országodnak pálcája.

9

Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett.

10

És: Te Uram kezdetben alapítottad a földet és a te kezeidnek művei az egek;

2014. jún. 12. 21:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!