Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkeresztelkedjek? Utána...

W_Gyuri kérdése:

Megkeresztelkedjek? Utána nagy valószínűséggel a kollégám akarja majd hogy járjak a Hit Gyülekezetébe, járjak oda?

Figyelt kérdés

Egy Hit Gyülekezetes kollégám szeretné ha minél előbb megkeresztelkednék. Sokszor beszélt Isten országáról. Biztatott arra is, hogy térjek meg, együtt olvastunk a Bibliából, imádkoztunk és utána megkérdezte, hogy hiszem-e hogy Krisztus értem és a bűneimért adta az életét, igennel válaszoltam a megtérésre.

Azóta úgy érzem hogy tévelygek, bizonytalan vagyok és kételkedek hogy ez kell-e.

Sok görcsöt okoz az új élet még csak fejben is, gondolatban, a kötelező változások,

hogy követhessem Jézust.

Idegileg elég labilis vagyok, depressziós betegségem van, amire gyógyszert szedek és járok pszichológushoz.

És nem bírom a tömeget, sokszor még a munkahelyen se szeretem ha többen vannak a közelemben.



2014. júl. 8. 00:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi gondot okoz ez neked,akkor talán nem kéne.
2014. júl. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 pelgrim ***** válasza:
70%

Ne tedd !

A kollégád egy lelki zsarnok, kihasználja betegségedet.

2014. júl. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Pelgrim, tök igazad van. Azért sokat elárul a kedves kolléga jelleméről, meg arról is, hogy a Hitgyülinek nincs ezzel semmi baja. Gyakorlatilag más emberek problémáit használják ki, az ideglieg, lelkileg legyengült embereket hálózzák be. Ne hagyd nekik, neked hivatásos orvosi segítség kell, nem egy szekta, akiktől ilyen állapotban még szabadulni sem tudnál.
2014. júl. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Ne!

Ugyanígy voltam én is, csak egy másik egyházzal!

Fogadd be Jézust, és most ne agyalj semmin. Egyrészt hagyd, hogy ő maga végezze el benned a szükséges tisztítást. Imádkozz továbbra is és majd ISTEN megadja a számodra szükséges gyülekezetet. Ezt bízd rá, ne a barátodra, aki biztos, hogy jót akar, csak nem biztos, hogy ami neki jó, az neked is.


Várj még. Én a megtérésemtől számítva körülbelül fél évre kerültem a gyülekezetembe és ott is merítkeztem be. Isten az, aki tudja, hogy pontosan mi a jó neked és mire van szükséged.

2014. júl. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

Erre a mondatodra adnék egy tanácsot:

Sok görcsöt okoz az új élet még csak fejben is,

gondolatban, a kötelező változások,

hogy követhessem Jézust.


Imádkozz most ezért, hogy ez tűnjön el és a valódi szabadságot érezd. Mert Krisztusban tényleg szabadság van és a változást ne te erőszakold ki magadból, majd ő kidolgozza benned. Tudom, tapasztaltam. :)

Nem vagy egyedül, aki így érez, ne aggódj.

2014. júl. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Pietrosol ***** válasza:
72%

Sziasztok!


"enngé" válaszát annyiban módosítanám,-ha nem neheztel-, hogy fogadd be Krisztust, és most agyalj a semmin.


Ne a gondolataidra figyelj,-mert azok betegítenek meg-, hanem, hogy azok honnét születnek!

2014. júl. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Így van, igaza van Pietrosolnak. Most ne agyalj, de ha agyalsz, akkor a semmin agyalj. :)

A sátán előszeretettel sugall olyan gondolatokat, amik távol tartanak Istentől.

Kötelező változás pedig csak a törvénykezőknél van, mi kegyelemben élünk, nyugodtan bízd Istenre a megigazítást, hidd el, ez a tisztító munka nem fáj, sőt kellemes és felszabadít.

2014. júl. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

A megkeresztelést ezen a hétvégén szeretné rajtam elvégezni az otthonában egy felállított medencében. Bizonytalan vagyok ezt illetően. Ezzel kapcsolatban mit tanácsoltok?

2014. júl. 8. 07:20
 9/20 fGhw39-84th ***** válasza:
39%
Mondd meg, hogy akkor mész el a HIT gyülibe, ha ő előtte elmegy veled egy elhagyott gyárépület pincéjébe kecskeáldozatot bemutatni a sátánnak. Le fog kopni.
2014. júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

Én biztosan nem hagynám, hogy mindenféle szekták teletömjék a fejüket. Nálam is bepróbálkozott mindenféle futóbolond a mormonoktól kezdve a jehován át a hitgyüli-ig.

elzavartam őket a fenébe, nem érek rá marhaságokra.

Neked is ezt javaslom. Ha nagyon befertőznek nem menekülsz, elkezdenek fanatizálni, és onnantól véged van, nagyon nehéz kijönni belőle. Szóval én amondó vagyok, hogy használd a fejedet azért van a nyakadon, és ezzel a vallásos mizériával ne kezd el megerőszakolni magadat. Már most labilisnak érzed magadat mi lesz később?

Páros lábbal rúgd ki az egész bagázst mert csak baj lesz belőle.

2014. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!