Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkeresztelkedjek kizárólag...

Megkeresztelkedjek kizárólag a templomi esküvő kedvéért?

Figyelt kérdés

Csupán az templomi menyegző ér annyit, hogy megtegyem? Mert egyébként nem vagyok hívő, és nem is tudnék azzá válni... Bonyolult. Szerintetek mit tegyek?


Egy lány


2010. jan. 28. 19:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
63%
HA templomi esküvőt akarsz 99% hogy a pap csak akkor esket meg titeket ha meg vagy keresztelve
2010. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

Egyáltalán minek a templomi? Csak mert szép? Polgárit is lehet széppé tenni, csak szervezés kérdése.


De szerintem ha lebeszéled az illetékes pappal, hogy nem vagy hívő, és ha csak ezért megkeresztelkedsz, attól még ugyanúgy nem leszel az, tehát ennyi erővel is el is tekinthetnétek az egész cécótól, akkor szerintem meg fogja érteni. :)

2010. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Persze a férjért mindent ha szereted nem egy nagy kaland és nagyon emlékezetes
2010. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sztem muszáj, attól függ református vagy katólikus. A reformátusoknál sztem kicsit lazábbak a papok. Am sztem a templomi esküvőnek csak akkor van értelme, ha komolyan is gondolod, amúgy egy kín szenvedés :D de te döntsd el, hogy ér e neked ennyit. :)
2010. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

CSAK AZÉRt nem kell, mert csak meggyalázod Isten és a keresztséget.


De ha érdekel a vallás, javaslom nézz be ide:

[link]

2010. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű kérdés! Ezért nincs egyértelmű válaszom.

Ne keresztelkedj meg. Mondja Neked ezt egy gyakorló hívő. Persze örülnék, ha gyarapodna az az egyházközség, amelynek a keresztség által a tagjává válnál, de aki felnőttként keresztelkedik meg,az saját maga nyilatkozik, hogy ő választotta és komolyan gondolja.Csak a ceremónia kedvéért nem biztos, hogy kell.


Ugyanakkor ha a vőlegényed gyakorló keresztény, s a házasságkor tett ígéretet ő vállalja, akkor talán igen.

( "elfogadod -e a gyermekeket, mellyel Isten megajándékozza házasságtokat...ígéred-e, hogy az ő egyházának törvényei szerint neveled őket")

A házasságot rögtön egy hazugsággal kezdeni nem célszerű.


Dönts belátásod/lelkiismereted szerint és beszéld meg a leendő férjeddel, hogy neki erről mi a véleménye.


"Mert egyébként nem vagyok hívő és nem is tudnék azzá válni..." - mivé válni? A hit nem mérhető, nem lehet valaki csak kicsit hívő vagy nagyon hívő. A keresztség által Isten gyermekévé és az egyház tagjává válsz. Valamennyire hinned kell Istenben, ha eljutottál addig, hogy gondolkozz a keresztségen. Ha csak egy kicsit is hiszel, akkor beszélgess néhányszor helyi illetékes plébánossal, vagy hitoktatóval, vagy egy olyan emberrel, aki segíteni tud neked az útkeresésben, hited tisztázásában. Segítséget kérni nem szégyen.

2010. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az utolsónak van igaza. Ha ezt elvárja tőled bárki, az nem tudja, miről szól a vallása, és nem is veszi komolyan.


Egyébként ha feltétlenül templomban akarsz esküdni, ajánlom a zsámbéki romtemplomot. :) Ha jól tudom 100 ezer egy esküvő ott, és nem hiszem, hogy kellene feltétlenül pap oda.

2010. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok (19:38-as). Még annyit szerettem volna hozzátenni, hogy egyébként, ha a férjed miatt csinálod, akkor ékes példája vagy a felebaráti szeretetnek.


Sok boldogságot Nektek! (akár lesz templomi esküvő, akár nem)

2010. jan. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

természetesen a keresztény házastársra való tekinettel létezik egyházi esküvő akkor is, ha az egyik fél nem keresztény

tehát nem kell megkeresztelkedned

2010. jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az Isten, aki alkotta a világot, és mindent, ami abban van, emberi kéz által készített templomokban nem lakik.
2010. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!