Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek! Ti a gyereke...

Vallásos emberek! Ti a gyerekeiteket vallásosnak nevelitek, vagy hagyjátok, hogy később, ha nagyobb lesz ő maga döntsön a dologról?

Figyelt kérdés
2014. júl. 8. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Ha Jézusban jártok hittel és így nevelitek gyermekeiteket akkor segítik őket.Minden ember külön Lélek,de Istenben egyek.Imádságaitokkal segíthetitek őket...A döntés pedig az övék...
2014. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Bírom azokat, akik csak idézetekkel tudnak mindenre válaszolni. Önálló gondolat nuku?


Amúgy természetesen mindenki maga dönthet.

2014. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagyok vallásos,de nagyon mélyen tiszteletben tartom azokat akik tudnak hinni. Mélységesen elítélem amikor a csaló,hazug,tolvaj bemegy a templomba! A legmélyebben az szomorított el amikor a tévében láttam egy 8 éves kislány mondta azt,hogy az "Istenhez megy feleségül". Szerintem is jobb ha felnőttként dönti el kit,mit választ életformájának.
2014. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Természetesen el fogom neki mondani, hogy Én mit tartok helyesnek, de azt is, hogy miért tartom annak, és engedni fogom neki, sőt bátorítani fogom arra, hogy olvasson akár tudományos/ateista véleményeket, akár más felekezeti tanítást, mert csak akkor fogadhat el valaki valamit, ha azt előzetesen minden oldalról megvizsgálta.
2014. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2014. júl. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Természetesen minden gyermek, amikor nagy lesz maga dönt, hogy mit választ. De ott van a szülői felelőség is. Minden szülő felelős az Isten előtt, milyen módon tanítja a gyermekét.

Van erre bibliai alaapelv is, emelyből megtudhatjuk mi Isten nézete erről.

Az 5Mózes 6:5–7 ezt mondja: „Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből. És ez ígék, a melyeket e mai napon parancsolok néked, legyenek a te szivedben. És gyakoroljad ezekben a te fiaidat [vésd gyermekeidnek is az eszébe, Katolikus fordítás], és szólj ezekről, mikor a te házadban ülsz, vagy mikor úton jársz, és mikor lefekszel, és mikor felkelsz.”

Bár ez az izraelitáknak adott parancs volt, az alapelve ma is érvényess. Isten felelőssé tette a szülőt, hogy a gyermekeit Istenfélelemre tanítsa, pici korától ma is.

2014. júl. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Á, dehogy. Én a gyerekeimet úgy neveltem, hogy szórtam nekik kendermagot, majd esznek, ha úgy gondolják. Soha eszembe sem jutott, hogy eltiltsam őket a forró tűzhely, vagy a konnektor babrálásától, úgyis tapasztalatból tanul a gyerek. Nem akartam pszichikailag befolyásolni őket, nehogy valami mentális defektus lépjen fel náluk, ezért aztán iskolába sem küldtem őket, majd beiratkoznak, ha úgy érzik.
2014. júl. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as voltam:Tisztelt Pontlehúzó! Mit nem érthetsz az írásomban?
2014. júl. 12. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!