Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek buddhisták...

Mi a véleményetek buddhisták erről a videóról?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=RbYGIs-biD8

Most találtam rá, de nekem eléggé úgy tűnik, hogy a lány mellébeszél, és divatból buddhista, valójában nem sokat tud az egészről. Én nem vagyok buddhista, viszont nagyon érdeklődöm a vallás iránt, ezért érdekelne a ti véleményetek!



2014. júl. 8. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Mi vonz ebben a hamis vallásban....
2014. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
2014. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ateista vagyok, nem vonz semmi, egyszerűen csak érdekesnek találom. Én ezt az érdeklődést nem titulálnám negatívnak, kedves első, de persze te is elmondhatod a véleményed, noha én nem értek veled egyet.
2014. júl. 8. 16:41
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, és második, kérlek ne reklámozd nekem Jézus Krisztust, mert ha valamiben nem hiszek, akkor ez az. Köszönöm.
2014. júl. 8. 16:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A lány valóban mellébeszél, eléggé durván..:)

1. A buddhista akkor lesz valaki, ha menedéket vesz a Három Drágaságban. Erről nem, hogy nem kell papír, de nem is adnak. Közösségekben is maximum tanúk előtt vehetsz menedéket, de ezt az egyszerű műveletet akárki otthon is elvégezheti.

2. Sosem hallottam arról, hogy valaki "szellem vallásnak" hívná a buddhizmust.

3. Nem hiszünk a szellemekben.

4. A meditáció nem fontos. Illetve igen, de annyira mégsem. Pld: Régebben csak a szerzetesek meditáltak, a világiak nem. Ez csak mostanában terjedt el, hogy a világiak is meditálnak. Sok világi buddhista ma sem meditál.

5. A buddhizmusban nincs lélek, ahogy lélekvándorlás sem. Ez hindu tan, nem buddhista.

6. "Akiket nagyon szeretünk, azokkal általában egy közegbe születünk újra. Ez tény". Nem egészen :)

7. Nem hiszünk az univerzumban, és nem intézünk hozzá kéréseket.


5 percig néztem, tovább már nem volt kedvem..De röviden ennyi. Lényeg, hogy ennek a lánynak fogalma sincs a buddhizmusról.

2014. júl. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Te ne a vallás iránt érdeklődj .... ISTEN IRÁNT ÉRDEKLŐDJ . Ez a nagy buddhizmus hülyeség ahogy van.. 1 Istenünk van jézusban kell hinni ennyi ide nem kell semilyen vallás ez HITRE alapszik . ..
2014. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem nagyobb hülyeség, mint a kereszténység.
2014. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az iránt érdeklődöm, ami iránt én akarok. Nekem ne mondd meg, hogy hány isten van vagy kinek kéne az istenemnek lennie, mert szerintem nekem is van beleszólásom abba, hogy ÉN miben hiszek. Szóval kedves, hátrébb az agyarakkal, és folytasd a vallásod nyugodtan, de ne erőltesd másra!
2014. júl. 10. 17:00
 9/10 blazefire válasza:
Hehe van ám olyan is hogy valaki buddhista aztán kereszténnyé válik. Nálam nincs ilyen veszély,mert mélyen ateista vagyok ,nincsenek bizonyítékaim hogy intelligens Isten létezzen és nekem be kelljen neki számolnom a bűneimről illetve engem is okoljon azért amit Ádám és Éva tett.Csak egy almát ettek,én meg többet is eszek. ÉS?
2014. nov. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

,nincsenek bizonyítékaim ?

Dehogynincs bizonyíték, mert tudod kiről és miről van szó... az már más, ha elutasítod..

2015. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!