Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El fog kárhozni, elutasítja...

El fog kárhozni, elutasítja Isten közeledését?

Figyelt kérdés

Első sorban keresztény katolikusok véleményére vagyok kíváncsi.

Van egy barátom,lány,hívjuk L-nek, akit már sok éve ismerek, s bár ő is római katolikusnak van megkeresztelve, sajnos minden további dologból kimaradt, ateista nevelése és környezete miatt. Amióta ismerem, mindig is Isten és a hit ellen volt, viszont teljesen egyértelműen érződik rajta, hogy nagyon hiányzik neki valaki, aki valóban boldoggá tehetné őt, hiányzik neki Isten szeretete, csak ő ezt nem képes bevallani. Élete romokban hever, mániákus depressziós és mindig öngyilkos akar lenni, saját maga keresi az indokokat, hogy miért ölhetné meg magát.

Most úgy fél éve volt egy barátja, nevezzük Z-nek, akivel tényleg boldognak tűntek, és ez a fiú tényleg mindent megtett, hogy a társa, L. boldog lehessen és el tudjon szakadni ezektől a káros és boldogtalan eszméitől. Tényleg úgy tűnt, hogy most valaki nagyon tudna hatni rá és tényleg jót akar neki. De ő tegnap szakított a Z-vel, mert azt állítja, ő nem érdemli meg a fiú jóságát, ő nem tudja feldolgozni, hogy boldog, ezért inkább boldogtalanságba taszítja önmagát. S mivel Z. feladta a küzdelmet L-ért, mert már jó ideje teljesen hiába próbálkozott mindennel, L. most ismét meg akarja ölni magát.

Hiába próbálom lebeszélni, valahogy finoman rávezetni arra, hogy ha tudna hinni, teljesen megváltozhatna az élete jó irányba, mint az enyém is, nem képes, egyszerűen mereven elutasít minden segítséget, fafejűen megy a maga makacssága után. Egyszer már ki is jelentette nekem a következőt: DE SZALLJAL LE ERRŐL A R.HADÉK ISTEN TÉMÁRÓL MERT TÖRÖLLEK B.SSZA MEG

Tudom, hogy szabad akarata van, de mivel szinte az egyik legjobb barátom, bár messze lakik és nagyon ritkán tudunk csak találkozni, féltem őt és nem tudom, mitévő legyek.

Mereven elzárkózik minden segítségtől, azt látja jónak, ha szenved, ugyanakkor mivel szenved, öngyilkos akar lenni, és félek, hogy hamarosan tényleg megteszi. :/


Isten tud segíteni valamit az ilyen lelkeken, vagy mert L. elutasítja Istent, akkor kész, vége, kárhozat?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 16. 07:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagyok katolikus, viszont keresztény igen. Miből gondolod, hogy más kereszténynek a válasza különbözni fog a katolikus tanítástól? Annyira gáz, hogy nem vagytok tisztába azzal, hogy ki a keresztény....


A válasz a kérdésre: ezt csakis Isten tudja, ha ember biztosan állít erről valamit, az hazudik. Egyet tehetsz érte, de azt tedd meg mindenféleképpen: imádkozz érte kitartóan. Ne a bemagolt imádságokat, amiket kántáltok, hanem a szivedből szóljon és saját megfogalmazás legyen.

Ja és Istenhez szóljon, ne halottakhoz, ne kérd mindenféle szent közbenjárását, mert csak egy közbenjárónk van és az Jézus Krisztus! Vegyétek már tudomásul, hogy nincsenek halott közbenjárók, a Biblia nem hazudik!!!!

2014. júl. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom, miután kiírtam a kérdést, már bántam, hogy nem csak simán keresztényt írtam. Minden keresztény Istent keresi, és ugyanúgy mindenki üdvözülhet, nem csak mi, tudom. És azt is, hogy Jézus a közbenjárónk, én mindig hozzá imádkozom és legtöbbször saját szavakkal. Köszönöm a válaszod, és sajnálom, hogy nem keresztényt írtam, bizonyára ezt még visszakapom pár hozzászólásban.
2014. júl. 16. 08:07
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

Egy ilyen instabil embernek, még pont a vallás hiányzik -.-

Te vallási őrült vagy, nem csoda, hogy elege van belőled.

2014. júl. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Én kérek bocsánatot, hogy azonnal ilyen vehemens választ adtam, nem érdemelted meg. Szívből sajnálom.


Imádkozz érte mindenképp.

2014. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
A Biblia szerint kizárólag Jézus Krisztus által adatik Isten kegyelme. Ahhoz viszont, hogy Jézus által adasson a kegyelem, Őhozzá kell járulni, és kérni kell tőle. Vajon Isten kegyelme nélkül elkerülhető-e a kárhoztató ítélet? Jézus válasza az a tanítványok kérdésére, hogy kicsoda üdvözülhet tehát, hogy: "Embereknek ez lehetetlen, de Istennek minden lehetséges." Amikor Isten üdvözíti az embert, azt nevezzük kegyelemnek, ami Jézus Krisztusban adatik, rajta kívül pedig nem adatik, mert "nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk." (ApCsel 4,12) Ha Jézus Krisztus nélkül lehetséges volna a megmenekülés, akkor egyrészt Jézus Krisztus engesztelő halála és megváltása felesleges luxus lett volna az Atya és a Fiú részéről, ahogyan Pál apostol a Galata 3-ban a törvény általi megigazulással kapcsolatban kimondja, másrészt pedig nem az Evangélium hirdetése lenne az Egyház legfőbb feladata. Lemondani azonban senkiről sem szabad, de aki Krisztus nélkül hal meg, arról tudható, hogy nem az Övé, azaz nem lehet a Mennyben a Biblia szerint.
2014. júl. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 r.sentinel ***** válasza:
34%

Kedves kerdezo !!!


O nincs karhozatra itelve es a lelket s nem kell megvaltani. Senki lelket sem. Nincs semmi, amitol meg kellene menteni kiveve a te sajat tudatlansagodbol eredo dolgoktol. Ezt nem banto modon ertettem, inkabb olyan tudatlansagkent mint a megertes hianya.

Nincs olyan dolog hogy "Isten". Ez a megnevezes tulajdonkeppen egy emberi fogalomkent alakult ki, amely a Teremto eredeti fogalmanak afele ertelemezese.

Az "Isten" fogalom egy elkulonult LENYT jelez, mely ugymondva rajtad kivul van es amelyet "imadnod kell".

Jo lenne ezeken a dolgokon elgondolkozni.

2014. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben valóban az ima az, amit az ember tehet, ugyanis megtérni csak akkor tud az ember, ha a szelleme kijelentést kap Jézus Krisztusról. Az imának leginkább ezt kellene megfogalmaznia, hogy Isten ezt tegye meg az illetővel. A katolikus hit, senkit nem akarok megbántani és vitatkozni sem akarok, csak közlöm a meglátásomat, nem tiszta szellemi szempontból. Gondolok itt a szentek tiszteletére, Mária tiszteletére, meg úgy általában az egész istentiszteleti rendszerre. Ezt azért írom le, mert nem kizárt, hogy makacs ellenállásának ez is az oka, ugyanis az ember szelleme érzékeli ezeket a dolgokat. Azért bátorkodom osztani az észt, mert nekem komoly tapasztalatom van arról, hogy az ilyen szellemi valóságok hogyan tudják befolyásolni, meghatározni az ember hitét. Valamint az ember személyes szellemi öröksége is nagyon befolyásoló tényező. Például ha valaki okkultizmussal foglalkozott a felmenők közül, vagy netalán durvább dolgokat is csinált, az is nagyon be tudja tenni az ajtót az embernek. Ezt is a saját példámból tudom. Semmiképp nem akarom a kérdező hitét sem megkérdőjelezni, de ezt le kellett írnom. Tehát az a lényeg, hogy Isten személyesen szóljon hozzá, ezért érdemes imádkozni. Azt megjegyzem, bár remélem sikerül hitre jutnia Jézusban, hogy ha ez esetleg nem történik meg, akkor sem lehet lepapirozni az elkarhozast, ugyanis a szívét csak Isten látja, és én pl tudom azt, hogy Isten nagyon erőszakos is tud lenni ha látja hogy nem megy másként. Velem pl 7 öngyilkossági kísérletet csinalt végig, ha nincs velem, akkor már alulról szagolnám az ibolyát. Tudni kell hogy nagyon kitartó voltam ám, meg olyanokat mondogattam neki hogy "azért vagy gonosz mert tudsz teremteni". Nem villogni akarok hogy milyen állapotban voltam akkoriban, csak azt akarom jelezni, hogy nem mond le az Isten olyan könnyen az emberről. Saul (a király) esete is ezt jelzi. Ő is üdvözült ugyanis.
2014. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kérd ISTENtől, hogy lágyítsa meg a szívét.

De, abban biztos vagyok, hogy szabadulnia kell majd, mert elég kemény démonok lehetnek benne(öngyilkosság főleg.)

2014. júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

L (nevezzük annak)valószínűleg egy taknyos tini,esetleg huszonéves,aki nem tudja merre áll fejjel,de már szexuálisan aktív.


Két verzió van:


1.) Vagy jól meg kellene rakni L-t.

2.) Vagy még keményebben.


Lehetőleg hátulról.

2014. júl. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
Én biztos, hogy elutasítanám Isten közeledését. Mit akarhat tőlem egy rozoga vénember? Szerencsére sohasem próbált megkörnyékezni. Gyanítom, a barátnődet sem, hiába akarod a hitedet ráerőltetni.
2014. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!