Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El fog kárhozni, elutasítja...

El fog kárhozni, elutasítja Isten közeledését?

Figyelt kérdés

Első sorban keresztény katolikusok véleményére vagyok kíváncsi.

Van egy barátom,lány,hívjuk L-nek, akit már sok éve ismerek, s bár ő is római katolikusnak van megkeresztelve, sajnos minden további dologból kimaradt, ateista nevelése és környezete miatt. Amióta ismerem, mindig is Isten és a hit ellen volt, viszont teljesen egyértelműen érződik rajta, hogy nagyon hiányzik neki valaki, aki valóban boldoggá tehetné őt, hiányzik neki Isten szeretete, csak ő ezt nem képes bevallani. Élete romokban hever, mániákus depressziós és mindig öngyilkos akar lenni, saját maga keresi az indokokat, hogy miért ölhetné meg magát.

Most úgy fél éve volt egy barátja, nevezzük Z-nek, akivel tényleg boldognak tűntek, és ez a fiú tényleg mindent megtett, hogy a társa, L. boldog lehessen és el tudjon szakadni ezektől a káros és boldogtalan eszméitől. Tényleg úgy tűnt, hogy most valaki nagyon tudna hatni rá és tényleg jót akar neki. De ő tegnap szakított a Z-vel, mert azt állítja, ő nem érdemli meg a fiú jóságát, ő nem tudja feldolgozni, hogy boldog, ezért inkább boldogtalanságba taszítja önmagát. S mivel Z. feladta a küzdelmet L-ért, mert már jó ideje teljesen hiába próbálkozott mindennel, L. most ismét meg akarja ölni magát.

Hiába próbálom lebeszélni, valahogy finoman rávezetni arra, hogy ha tudna hinni, teljesen megváltozhatna az élete jó irányba, mint az enyém is, nem képes, egyszerűen mereven elutasít minden segítséget, fafejűen megy a maga makacssága után. Egyszer már ki is jelentette nekem a következőt: DE SZALLJAL LE ERRŐL A R.HADÉK ISTEN TÉMÁRÓL MERT TÖRÖLLEK B.SSZA MEG

Tudom, hogy szabad akarata van, de mivel szinte az egyik legjobb barátom, bár messze lakik és nagyon ritkán tudunk csak találkozni, féltem őt és nem tudom, mitévő legyek.

Mereven elzárkózik minden segítségtől, azt látja jónak, ha szenved, ugyanakkor mivel szenved, öngyilkos akar lenni, és félek, hogy hamarosan tényleg megteszi. :/


Isten tud segíteni valamit az ilyen lelkeken, vagy mert L. elutasítja Istent, akkor kész, vége, kárhozat?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 16. 07:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Rozoga vénember???

Amikor leszállt a Sineai hegyre, majdnem elégtek az emberek a jelenlététől!

Ez a "rozoga vénember" teremtett mindent, Téged is!

Isten nem fog kényszeríteni, hogy térj meg Hozzá!

Ezt a lányt sem fogja kényszeríteni, hogy térjen meg, de viszont tudatni akarja vele, hogy ha nem fogadja el Őt, akkor tényleg a kárhozat lesz az osztályrésze.

2014. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%

Ha nem hisz Istenben, akkor az az ő dolga, ne erőltesd, és ne is riogasd. Én is meg vagyok keresztelve, mégis ateista vagyok. Húha...leesett a plafon? Nem!

Öngyilkosság, szakítás stb. Ezek olyan dolgok, hogy az embernek egyedül kell megbírkóznia vele, csak támogatást kaphat a családtól.

Az, hogy neki agyilag nincs minden rendben, arról nem tehetsz. Orovs kell neki, nem pedig isteni szeretet.

2014. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Hiába próbálom lebeszélni, valahogy finoman rávezetni arra, hogy ha tudna hinni, teljesen megváltozhatna az élete jó irányba, mint az enyém is, nem képes, egyszerűen mereven elutasít minden segítséget, fafejűen megy a maga makacssága után."


Te meg mész fafejűen a saját makacsságod után...Két makacs ember makacsságából vajon mi jó fog kisülni?

A "minden segítség" az miben merült ki nálad? Mert ha becsületes térítő vallásoshoz hűen minden második mondatod után Istenre és a vallásra térsz vissza,akkor ne várd,hogy nyisson feléd.Nem véletlen az sem,ha valaki ateista.Tudod,ez a térítős dolog kissé olyan,hogy burkoltan hülyének nézed a másikat,hogy ő nem tudja mi a jó neki,de te bizony tudod.Gondolj bele az ő helyébe.Persze megértem,hogy segíteni akarsz rajta,de mást nem tehetsz,mint,hogy példát mutatsz,és megértő,türelmes szeretettel vagy iránta.

2014. júl. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
MIndkét oldalról szerintem nagyon buta válaszok jöttek. Ateista és hivő oldalról is. És nekem pont ebből van elegem. Egy ateista ne akarjon itt nagyokat mondani, hiszen számára ez a világ ismeretlen (lehet hogy még csak egyenlőre) A vallásos,hivő körökben meg szintén nagy okoskodást vélek felfedezni. Jártam ilyen közegekbe szintén bipolárisként!!! És láttam hogy az emberek sok esetben nagyon nagy valakiknek, isten szócsövének képzelik magukat, és törvénykezve, isten kegyelmét kihagyva mondanak nagy okosságokat! Mondjátok keresztény hivők, ismeritek ti Istent úgy ahogy ő valósággal lehet? FEl tudjátok-e fogni az ő kegyelmét? Ti, amikor még nem voltatok hivők, tirólatok lemondott-e Isten? Szerintetek Isten kegyelme időhöz van kötve? Amikor még bűnösök voltatok is szeretett titeket Isten, és előre elkészitette számotokra az üdvösséget! nemde??? Máskülönben tudom, hogy egy ilyen mentális beteg emberről Isten különösebb tekintettel gondoskodik. Meggyőződésem, hogy különlegesebb elbánásban, vagyis kegyelemben részesülnek. Nem lehet kimondani, hogy őrá örök kárhozat vár. Hiszen sokszor beszámithatatlan állapotban (pszichológiailag pszichotikus állapotban ) van! A tudatlanság idejét meg Isten elnézi! Ettől függetlenül L-en rajta lehet / van Isten kegyelme! Az egyszer biztos, hogy az ilyen elváltozásokat valóban gonosz erők okozzák, akiket nevezzünk akár démonoknak is. De hogy meri manapság bárki azt állitani, hogy azért mert valakiben démon van, arról már Isten le is mondott? Hiszen a démon jelenléte miatt képtelen eljutni a megtérésre, az Istennel való találkozásra, hitre jutásra (ki hogy hivja) Engem isten megtalált bipolként. Tudom hogy van kegyelem az életemen. Persze azóta is küzdök ezzel, igen, nem múlt el teljesen. Ezért nem is kaptam a gyülekezetben túl jó elbánást a törvénykező mindentudó, isten helyébe magukat képzelő kedves testvérektől! Azt hiszem ezúton még nagyon sokat kell fejlődnie a keresztény egyháznak a katolikusoktól a hit gyülekezetéig! Fel kéne fogni, hogy nem helyezhetjük magunkat Isten trónszékébe, az ő kegyelme felfoghatatlan számunkra, és nem szabad itélkeznünk senki felett, ez esetben L felett sem! Én minden esetre nagyon szurkolok L-ért. az ateistáknak nincs válaszom, azt hiszem ezen a téren azt üzenet a keresztény világnak kell hogy szóljon.
2014. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"De hogy meri manapság bárki azt állitani, hogy azért mert valakiben démon van,"

Ebben a mondatban minden benne találtatik, ami a valláshoz való viszonyomat megmagyarázza. Kiemelem:

"...manapság..." és "...démon..."

Hogy a búbánatos kecskebogyóba fér össze ez a kettő?

2014. aug. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 világvége1 ***** válasza:
Aki ilyen szinten elutasítja Istent, az el fog.
2020. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!