Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisz Istenben az, aki a...

Hisz Istenben az, aki a homoszexualitást nem tartja bűnnek?

Figyelt kérdés

A Biblia nyíltan ír erről, Isten utálatosságnak nevezni a homoszexualitást, amiből meg kell térni. Miért hirdetik akkor, magukat vallásosnak valló emberek azt, hogy kijelenteni ezt ítélkezés? Vajon az a vallási vezető, aki ugyanígy védi a melegeket, a valódi Igét prédikálja vagy valami liberális maszlagot, ami felment mindenkit minden alól?

Eszemben sincs megkövezni a melegeket, mindenki saját bűnével számol el, de vajon nem bűn e az is, ha egy állítólagos prédikátor azt hazudja nekik, hogy nyugodtan művelhetik, mert Isten így is szereti őket, holott a Biblia elég egyértelmű?

Vagy akik szerint a homoszexualitás nem bűn, azoknak van erre vonatkozó igéjük, ami felmenti őket meg nem bánt és el nem hagyott, Isten által is tiltott bűneik alól?


2014. júl. 17. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kérned kell Jézus segítségét .Felismered a bűnös kívánságokat és nem tartod helyesnek.Ez figyelmeztetés ,a választás pedig a tiéd...
2014. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, hanem például azokról, akik azt állítják itt, hogy hívők és Isten elnézi a homoszexualitást.

Én ellenzem, szerintem bűn, amiből meg kell térni, mások viszont ez miatt azt mondják, hogy ítélkezem.

2014. júl. 17. 14:21
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez nem csak neked szólt.Aki olvassa és felismeri benne önmagát értse meg.Még ha bűne is van a másiknak akkor sem róhatod fel neki.Nem vonhatod kérdőre sem érte.Mert az ítélet nem a te kezedben van.Meg kell tanulnunk Jézus tanításait és követnünk őt.Eljött és elmondta amit tudnunk kell(ene).De a döntést magunknak kell meghoznunk.Mások bűneit nem veheted magadra csak Jézus .Ezért tanítsd hogy fejlődjön és higgyen az az ember és ő is felvehesse általad a Szentlelket .Átadhatod neki...
2014. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

Itt látszódnak, hogy mely egyházak hamisak és melyek igazak.

Azok az egyházak, melyek elfogadják a homoszexualitást, az evolúciót, nem Istentől vannak.

2014. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva általános iskolába járó meleg fiú vagyok. Kevesen tudják rólam de köztük van egy elégé vallásos fiatalabb nő akivel gyakran beszélgetünk melegségemről. Szerinte Jézus nem azt várja el hogy mindenki azt gondolja amit ö hanem legyen egyéni véleménye hogy etöl vagyunk azok akik vagyunk. Ateista vagyok, a tudományban és az evulucióban hiszek mert ezek bizonyítót tények nem úgy mint az egyházak nagy része ahol gyakran ütközünk ellentmondásokba.
2014. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Miért hirdetik akkor, magukat vallásosnak valló emberek azt, hogy kijelenteni ezt ítélkezés?"


Miért,nem az?


Figyelj,kérdező...Istenre a Bibliában is több szempontból tekintenek.Amit elítélsz azt tartod bűnnek,így van ez a Bibliában is.Nézőpontokról beszélünk,különböző Isten szemléletű emberekről.Egy állítólagos prédikátorról nem jelentheted ki egyértelműen,hogy hazudik;neki is van egy nézőpontja.Akkor Jézus is hazudott,amikor fennhangon hirdette,hogy "Ne ítélkezzetek!"?

Tehát a válaszom igen,hisz Istenben az,aki nem tartja bűnnek a homoszexualitást.

2014. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

5/


Akkor a Tudomány valószínűleg minden kérdésedre megadta a választ.Képben vagy mindennel.Nem hiszem.



Én azt javaslom tanulj még ,mert van még mit.

Fogadjunk hogy erre a kérdésemre nem tudod a választ:a világegyetemben mennyi bolygó létezik és hol vannak?Ha tudsz választ adni akkor már tudsz valamit....


Az sem biztos hogy meleg vagy...ne akarj az lenni.Imádkozom hogy tudj fejlődni és érteni és majd Jézus segít....

2014. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Én azért nem tartom bűnnek, mert néhányotok könyve szerint a bűn zsoldja a halál.

És ebből kifolyólag nem gondolom úgy, hogy egy jó lelkű, becsületes embert a szexuális kívánságai miatt meg kellene semmisíteni (ha senkinek sem árt).

Undorító dolognak tartom, hogy a meleg embereket a családgyilkos terroristákkal egy szintre akarjátok emelni és még élvezkedtek is, ha ezek az ártatlan emberek szenvednek. (közben pedig magatokat nagy kereszténynek tartjátok).

Pál is megmondta, hogy a szeretet a legfontosabb, aztán csak a hit és a remény.

De ha igazság szempontjából közelíted meg a témát, épeszű ember nem mondja azt, hogy ártalmatlan érzelmekért vagy szerelemért halál járna.

Furcsa, hogy pont a melegeket néztétek ki magatoknak legnagyobb ellenségnek.


Ha meghalok vagy a pokolba kell mennem, akkor is ki fogok állni ezekért az emberekért.

2014. júl. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Persze titeket is értelek keresztény testvéreim (még akkor is, ha nem áldozatok vagytok valamilyen szexuális bűncselekményben vagy betegségben). Nem feltétlen vagytok olyan szellemi fogyatékosak, akik különböző embereket egyből gyűlölnek csak úgy ok nélkül.

Azt is értem, hogy tiniknek és más heteróknak is beleugattok az életébe és nekik is mérgezitek a lelküket. (sőt még házastársak ágyában is turkáltok). Ezek után teljesen logikus, hogy a melegséget nem fogjátok szeretni.

Csak sajnos teljesen érthetően sok meleg is úgy fogja fel, hogy őket támadjátok, és ők a rosszak, holott nem.

2014. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azt hiszitek, hogy koszos ceremóniáktól vagy nevek és üres klisék ordibálástól jobbak lesztek.

A liberalizmus is nem tudom, hogy miként jött ide.

Gondolom úgy, hogy nem tudjátok elviselni, hogy a másik embernek is van értelme és nem kellenek kis királyok meg tököm tudja mik.

2014. júl. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!