Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi lenne...

Tisztelt Jehova Tanúi lenne két kérdésem hozzátok, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Mivel nem szeretném két külön kérdésbe ki írni a kérdéseimet,úgy gondoltam,hogy megpróbálom egy kérdésben megfogalmazni a kettőt ha nem gond.

1) Kérlek mondjátok el nekem,hogy az Őrtorony miért változtatta meg az UVF bibliában a "kegyelem" szót "ki nem érdemelt kedvesség-re"?

Azt meg értem,hogy ha olyan szót változtat meg ami mondjuk úgy,hogy "ódivatu" és a könnyebb megértés kedvéért át írják,de a kegyelem szót ma is használjuk a minden napjainkban. Tehát a "kegyelem" az minden magyar ajku ember számára érthető és egyáltalán nem egy idegen szó.

Szóval akkor miért zavarta az Őrtorony fantáziáját ez a szép kiejtésű szavunk?


2) "Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak."(Mt.6:24)

Itt arról lenne szó,hogy a Jehova Tanúi kit is szolgálnak valójában? mert...


" És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus ÚR az Atya Isten dicsőségére. "(Fil.2:11)


Szóval Jézus Krisztus ÚR,Őt szolgálni kell.

Csak azt szeretném tudni,hogy mi az Őrtorony "ranglétrája";

1)SZERVEZET?

2)JÉZUS KRISZTUS?

vagy;

1)JÉZUS KRISZTUS?

2)SZERVEZET?


"Ti engem így hívtok: Mester, és URAM . És jól mondjátok, mert az VAGYOK."(Ján.13:13)


Érdekes, igaz? :)


"VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok."(2Moz.3:14)


Na szóval akkor,hogy is állunk a ranglétrával?

Úgye két Urat nem lehet szolgálni,ezt tiltja a Biblia,viszont nektek Jehova Tanúinak választanotok kell a szervezet és Jézus között.

Hogy álltok ezzel a kérdéssel?


Köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 18. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Mivel nem szeretném két külön kérdésbe ki írni a kérdéseimet,úgy gondoltam,hogy megpróbálom egy kérdésben megfogalmazni a kettőt ha nem gond."


Én úgy vettem észre, hogy sokszor az is gond szokott nekik lenni, hogy 1 kérdést megértsenek, és arra válaszoljanak.


Üdv.

2014. júl. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

:D

Akkor lehet,hogy ebből nem lesz válasz?

2014. júl. 18. 23:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha lesz is, csak a szokásos mézesmázos, negédeskedő mellébeszélés.
2014. júl. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

..már bocsáss meg kérdezö, de ha úgy akarod mi szívesen elbeszélgetünk Veled a Te Bibliáddal és a Te kedvenc Bibliafordításoddal a kezünkben. :)


Jézus Krisztus meghalt mindenkiért Te érted is.


Most mond meg de felnött ember módjára, mit változtat a Te számodra, az hogy Krisztus meghalt, hogy kegyelemnek, vagy ki nem érdemelt kedvességnek mondjuk?


Talán Krisztus váltságáldozata megmásul ezzel? Hiszen a magyar nyelv olyan gazdag, miért kötelezö ugyanazt a kifejezést használni? A Másik mond, Te megérdemled az Isten jóságát? Te tökéletes vagy?


Kérlek , ne hallgass minden pletykára...


Az életünkben az elsö helyen van a Mi Atyánk ima alapján, Az Isten NEVÉNEK a megszentelése.


A Biblia a fö tankönyvünk.


Nagyon félrevezetnek és hazudnak nektek azok akik ezt az információt adják be a ranglistáról.


NEM kell választanunk a szervezet és Jézus között...Jézus Krisztus a szervezetünk Feje


De átéljük amit Jézus Krisztus megjövendölt: "A világ gyülölni fog titeket, de ne féljetek én gyöztem a világ felett"

2014. júl. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

T.Kerdezo!

A "kegyelem" szo megbocsatast jelent. Ha ismered David es Betsabe tortenetet, ott olvashatsz arrol, hogy David tiszta szivbol megbanta a tettet, es Istenhez fohaszkodott kegyelemert, azaz a bune megbocsatasaert.

A "ki nem erdemelt kedvesseg" mast jelent. Mivel mindnyajan tokeletlenek es bunosok vagyunk, nem erdemeljuk meg Isten bocsanatat. De mivel O tudja, hogy tokeletlenek vagyunk, es megbanjuk a vetkeinket, akkor O alkalmazza a "ki nem erdemelt kedvesseget" felenk. Tehat nem erdemeljuk meg, de Isten megadja. Remelem ertheto amit most irtam?

Kerdezed, hogy mi kit szolgalunk valojaban? A Mate6:24 vers nem erre utal. Ott arrol van szo, hogy Istent kovetjuk, vaqy Satant? Ilymodon nem lehet ket urnak szolgalni. Mert vaqy Istent szolgalom, vagy Satant.

Jezus maga jelentette ki, hogy "Egyedul Istent szolgald, es csak Ot imadd." Tehat elso a teremto Isten, aki megalkotott mindent. Mivel a Fia volt az, aki lejott a foldre, hogy megvaltson minket a buntol es a halaltol, ezert ot szolgaljuk. Jezus a feltamadasa utan Kirallya es Fopappa emeltetett Isten altal. Tehat nekunk Urunk.

De ezt nem szabad osszekeverni az imadattal. Imadat csak a teremto Istennek jar. Jezus viszont a kiralyunk es a gyulekezetek feje.

A Szervezet nem imadat targya. Ahogy minden vallasban megvan egy osszefogo testulet, ugy nalunk is. Katolikusoknal a Vatikan, mas vallasuaknal maskent nevezik ezt a testuletet, de minden vallasnak megvan ez az osszefogo testulete, ami iranyitja a vallasok, felekezetek mindennapi eletet, es iranyitja azt.

Ez a szervezet mukodteti a nyomdakat, kezeli a penzugyeket, gondoskodik a nyomdai anyagok elszallitasarol az egesz vilagon. Gondoskodik azokrol, akiket valamilyen termeszeti csapas ert,....stb.

A Szervezetnek ez a dolga. Mert hogyan is mukodhetne egy vilagmeretu munka, ha nincs egy kozponti hely, ahol mindenrol gondoskodnak.

A katolikusok es mas vallasuak is adnak ki irodalmakat, konyveket a sajat vallasuk mellett.

Igy mi is. De a legfontosabb a Szentiras. Az Ortorony folyoirat pl. egy-egy Bibliaidezetet vagy reszt targyal ki, ami altal jobban megertjuk az adott anyagot. De semmi nincs ami sajat magyarazat lenne, kizarolag a Biblia az alap. Vadolnak minket hogy hamis dolgokat tanitunk a mi Bibliankbol. De hosszu-hosszu evtizedekig, sot visszamenoleg tobb evszazadig csak a Karoli Biblia volt a kezunkben. Es erdekes modon abbol ugyan azt tanitottuk, mint ma a mienkbol. Vajon hogyan lehetne ez lehetseges, ha mi meghamisitottuk a mi Bibliankat? Barki aki erdeklodik, es ragaszkodna ahhoz, hogy o a Karoli Bibliabol szeretne tanulni, semmi akadalya. Ugyan azt fogja hallani, mert abban is ugyan az van. Lehet meggyozodni rola.

Csak ennyit szerettem volna hozzatenni a temahoz. Udv: Judit!

2014. júl. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1)Tisztelt tanúk nagyon nem értek egyet veletek.

Ha a bitófa alatt állnátok mire vágynátok a leg jobban,

ki nem érdemelt kedvességre,vagy pedig KEGYELEMRE!?

Isten kedveskedésből ölette meg a Fiát vagy pedig,hogy KEGYELMET nyerjünk általa?


2) Ha nem tévedek a második kérdésemnél se vagytok őszinték.

A gyülekezetetekben kinek a nevében gyűltök össze?

Az a ti uratok.


"Megértedted e,hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanúja ként, Isten szellemétől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?”


Gondolom,hogy tudjátok,hogy mi az a fenti eskű tétel?

A keresztelkedéskor kimondott "IGEN".


Szóval akkor őszinte és felnőtt ember válaszokat szeretnék. :)

2014. júl. 19. 21:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Tegyél fel te is felnőtt kérdéseket! Szerinted: Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak = Istennek és a Fiának? Gondold át újra az érveidet, mert nem igazolsz velük semmit azon kívül, hogy nem érted a vers lényegét.


Miért hoztad fel a 2Mózes 3:14-et? Ne kapaszkodj a 'vagyok' szóba, mert nem igazolja, hogy Isten egyenlő Jézussal. Jézus azt mondta, hogy "Az én Atyám nagyobb nálamnál." (János 14:28)

A Márk 13:5,6-ban ezt olvashatod: "Jézus pedig felelvén nekik kezdé mondani: Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket. Mert sokan jönnek majd az én nevemben, akik ezt mondják: Én VAGYOK: és sokakat elhitetnek." Látod, ez éppen az állításod ellen érv. De nem lehet bibliaverseket kiragadni, és arra használni, amire akarod, hanem az értelmüket, összefüggéseket, más versekre való utalásokat kell megvizsgálnod. Akkor látsz tiszta képet. A "vagyok" szó hányszor fordul elő a Szentírásban? Ezerszer? Nem tudom. Ha csak azokat vizsgálod, amelyek valaki azonosságára vonatkoznak, akkor is sok bibliai alak lehetne egyenlő Istennel. (Szerinted Jézussal?)


Ha arra értetted, hogy két urat nem lehet szolgálni, ami a Szervezetre illetve Istenre vonatkozik, akkor nincs elég ismereted a Szervezetről. Ez NEM egy világi szervezet, amiben azok irányítanak, akiknek ez a szakmájuk, illetve akik kitaláltak egy szervezeti formát arra, hogy embereket irányítsanak saját belátásuk szerint. Gondolkozz azon, hogy Jézus kikre bízta, és milyen formában a munkát, amit elkezdett. Hogyan épült fel az a szervezet? Kik voltak Jeruzsálemben, kik vizsgálták azokat a kérdéseket, amik nyitva maradtak Jézus után? Kiknek kellett megszervezni a szaporodó gyülekezeteket? Kik voltak azok, akik az egységes tanítást biztosították a friss keresztényeknek akkor, amikor máris megjelentek a különböző elhajlások?

Mit jelentett ki Jézus a Máté 28:20-ban? Miért volt erre szükség? Nem lehet külön választani a Szervezet munkáját Jézus ránk hagyott munkájától. Ennek a világméretű gyülekezetnek Krisztus a feje, az ő feje pedig az Isten. (Kolosszé 1:18; 1Korintusz 11:3) Nem jól értelmezed a ranglétrát, ebben ne világi fejjel próbálj gondolkozni.


Gusev

2014. júl. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tisztelt tanú!

1) Még mindig nem kaptam választ arra,hogy ti vagy jelen esetben te mire vágynál a leg jobban ha ott állnál egy halál büntetés előtt.

Ki nem érdemelt kedvességre vagy pedig KEGYELEMRE?


2) Egy kitűnő érvet hoztál a második kérdésemmel kapcsolatban is. :)

Persze,hogy a Bibliában rengetegszer előfordul a "vagyok" szó, DE! Az általam említett igében Jézus önmagáról beszél amelyben hangsúlyozva kijelenti,hogy "IGEN ÚR VAGYOK...ÉN VAGYOK AZ ÚR ...ÉS JÓL TESZITEK HA EZT ELFOGADJÁTOK." Tehát ezt nem lehet félre érteni. Ki lehet forgatni,el lehet menni mellette de ez nem változtat semmit Jézus lényegén.

Amikor Mózeshez beszélt az Úr,ugyan azt mondta, "VAGYOK AKI VAGYOK, ÉN AZ ÚR VAGYOK...JÓ HA EZT TUDJÁTOK..."

Ugyan úgy ez mellett is el lehet menni és átalakítani "Jehovára"de ez nem jelenti azt,hogy változtat valamit az igazságon.

Persze nálatok minden fordítva van.

Nálatok nincs kegyelem,nincs kereszt,nincs testben feltámadott Krisztus nincs a mennyország (csak egyeseknek) nincs pokol.

Nálatok Isten hatalma korlátozott és helyhez kötött,nálatok nincs 6 napos teremtés,nincs Úr vacsora, és nincs Jézus,csak egy angyal akit Mihálynak vagy éppen Abaddonnak neveztek,és Jézusnak nincs helye a gyülekezetben, csak egy csupasz UVF-tok van amiből hiányzik minden ami Szent.

Tudom,hogy számodra én a Sátán eszköze vagyok,de gondold át mi történik akkor ha pontosan te vagy az mint amit rólam gondolsz.

Forgatjátok az írásokat mintha abban lenne az örök élet,pedi hej de mekkorát tévedtek!

2014. júl. 20. 10:30
 9/14 anonim ***** válasza:

....nahát Te kérdezö!!!


Te ezt amiket itt leírtál, hol találtad ki?


Kedves kérdezö, jó volna tisztázni egy nagyon de nagyon fontos dolgot.


Csupán vitatkozni akarsz mindenáron, vagy tényleg érdekel mi az igaz?



és még a kérdésedhez:


Mond ha Téged a felakasztás elöl valaki megment,

akkor csak akkor megmentés a számodra, ha kegyelemnek mondja?


nem fejezheti ki több más értelmes kifejezéssel? Talán azon fogsz tünödni, no jó de ha nekem bünösnek ez egy ki nem érdemelt kedvesség volt, akkor inkább lógjak a kötélen?

2014. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, már talán elérkezett az ideje, hogy kutass egy kicsit, hogy a legrégebbi Írásokban hol szerepelt az Úr szó. Ne azt vedd alapul, ahol már helyettesítésként használták. Korábbra menj vissza. Nézd meg a neten a föllelhető holt-tengeri tekercseket, például a Zsoltárok könyvéből, az i.sz.I.század első feléből. Jó kutatást!

Az első kérdésed elég szubjektív, ezt most kihagynám. :)


Gusev

2014. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!