Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Válaszolnátok?...

Jehova tanúi! Válaszolnátok? Fontos!

Figyelt kérdés

Elfogadjátok az alábbi igéket igazságokat?

"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."(Ján.14:6)


"Hogyha pedig Krisztus ti bennetek [van,] jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért."(Róm.8:10)


"Igazságot szólok Krisztusban, nem hazudok, lelkiismeretem velem együtt tesz bizonyságot a Szent Lélek által,"(Róm.9:1)


"Mert a törvény vége Krisztus minden hívőnek igazságára."(Róm.10:4)


"Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én PARANCSOLTAM néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"(Mát.28:20)


"Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, az megtartja azt."(Luk.9:24)


"Hogy valaki hiszen ő benne, el ne veszszen, hanem örök élete legyen."(Ján.3:15)


"A ki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta."(Ján.3:9)


"Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta; 23 Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát."(Ján.5:22)


"Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha."(Ján.6:35)


"Én vagyok az életnek kenyere."(Ján.6:48)


"Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt."(Ján.10:17)


"Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él; 26 És a ki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?"(Ján.11:25)

Nos kedves tanúk a kérdésem ugyan az "HISZED É EZT?"

Vagyis elfogadjátok azt,hogy Jézus nélkül csak a sír vár rátok?

Elfogadjátok e azt,hogy CSAK Jézus Krisztus által nyertek örök életet?

Elfogadjátok e azt,hogy Jézust nem lehet kikerülni?

És nem utolsó sorban elfogadjátok e azt a fent említett igék után,hogy Jézus Krisztus ugyan azt az imádati formát érdemli meg mint az Atya?

Egyetlen egy ÚT van az örök élethez,és az nem más mint Jézus Krisztus.

Bárhogy is gondoljátok,vagy bármit is tanítottak nektek,Jézus nem csak egy tanító vagy mester (ahogyan ti nevezitek)hanem Ő a Megváltó és Ő az ÉLET mert hatalma van..."mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt. SENKI sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van HATALMAM letenni azt, és van HATALMAM ismét felvenni azt."(Ján.10:17)

Nos kedves Tanúk a téma adott csak a válaszokra várok de megkérlek benneteket,hogy ne térjetek el a témától,hanem csakis arra próbáljatok meg válaszolni amit kérdeztem.

Köszönöm!



2013. okt. 27. 19:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
remélem sok választ fogsz kapni kiváncsi leszek ha szükség lesz írok
2013. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
de röviden igen
2013. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm... :)

Én is remélem,hogy megértik az üzenetet a kedves tanúk.:)

2013. okt. 27. 20:18
 4/41 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdezö, a Bibliát mint egészet elfogadjuk.


Minden verssel egyetértünk amit írtál.

Megpróbálok egyre vagy kettöre válaszolni hogy ne legyen olyan hosszú a válaszom :-)


Jézus Krisztust soha nem kerüljük ki söt elismerjük, mint Megváltót, Jehova Isten elsöszülött Fiát, mint Királyunkat. Ha elmennél egyszer egy kongreszusunkra, vagy a gyülekezetbe meghallgatni, hogyan imátkozunk, meghallanád, hogy minden imánkat Jehovához Jézus Krisztus által mondjuk, a János 16:23 verse alapján. Megkérhetlek, hogy te hogyan érted ezt a verset? Igazán érdekel a nézeted.


Elfogadjuk, hogy csak Jézus által kaphatunk örök életet.


Ugyanakkor abban is engedelmeskedünk Jézus Krisztusnak, hogy az Ö Atyjához Jehova Istenhez címezzük imáinkat, ahogyan azt Ö maga megparancsolta.



Azt nem fogadjuk el, hogy ugyanazt az imádati formát érdemli, mint az Atya, mivel ezt maga Jézus sem akarja.


Alárendeli magát mindenben az Atyjának, Jehova Istennek, nem trónbitorló. János 14:28...itt is nyíltan vallotta, hogy az Atyja nagyobb mint ö.


Régen a tiszteletet abban fejezték ki az emberek a királyok vagy nagyobb urak elött, térdre estek, vagy fejet hajtottak, ez utóbbi még ma is divatos egyes kultúrákban, nem jelent imádatot, hanem csupán tisztelet kifejezés.


Nem rég láttam, hogy egy kis videót az angol királyi családról, az unokák és a többi családtagok a királynönek kicsit térdet hajtottak.... ez nem imádat ugye?

2013. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező:


Jézus mint megváltót, és Jehova kinevezett királyaként elfogadjuk, neki tartozunk engedelmeskedni, mert jelenleg Jehova mint kinevezett királyt hatalmazott fel erre,Ő a gyülekezet feje, Ő irányítja és a világ rendszer befejezéséig támogatja azokat akik a vers alapján végzik a Tanítványt képző, és prédikáló munkát, szerte az egész földön

De az imádat Jehováé az élet forrásáé, Jehova nem egyenlő Jézussal, ahogy az első idézetet is írtad, hogy Az Atyához, Jehovához, csak Jézus nevében közeledhetünk, mert Ő a közvetítő Jehova és az emberek között.


Jézus megváltásról gondoskodott, az emberek számára, ezért elhiszem, hogy ezen elrendezés által van lehetőségem élni, de ettől még nem válik Mindenható Istenné, Mert ezt a hatalmat is amivel most rendelkezik kapta, nem volt mindig az Övé és ezer év után újra vissza adja azt Jehovának, nem mintha elvette volna.


Maga Jézus nem mondta, hogy neki járna az atyának járó imádat, sőt maga Jézus kijelentette az Izraelitáknak, és Sátánnak, hogy kinek jár az imádat:

(Máté 4:10) 10 Akkor Jézus így szólt hozzá: „Eredj el, Sátán! Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«”


(Márk 12:28-30) . . .” 29 Jézus így válaszolt: „Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova, 30 és szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel, egész elméddel és egész erőddel.«


Jézus itt idézte a Mózes könyvéből, hogy Isten egyedüli, és nem hárman vannak és csak neki jár az imádat, nem Neki.


Katy Weaver

2013. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kerdezo!

Minden idezettel egyetertunk, amit irtal. Viszont megjegyeznem, hogy Jezus nem azonos az Atyaval. Nem szeretnelek terhelni, de 5 idezetet irnek neked. Az elso a Jaanos 4:34 = "Monda nekik Jezus: Az en eledelem az, hogy annak akaratjat cselekedjem, aki elkuldott engem, es az O dolgat elvegezzem."

Janos 5:19 = "Felele azert Jezus, es monda nekik: Bizony, bizony mondom nektek: a Fiu semmit sem tehet onmagatol, hanem ha latja cselekedni az Atyat, mert a miket az cselekszik, ugyanazokat hasonlokeppen a Fiu is cselekszi."

Filippi 2:8-10 = "Es amikor olyan allapotban talaltatott mint ember, megalazta magat, engedelmes leven halalig, meg pedig a keresztfanak halalaig. Annakokaert az Isten is felmagasztala ot, es ajandekoza neki oly nevet, amely minden nev folott valo. Hogy a Jezus nevere minden terd meghajoljon, mennyeieke, foldieke es fold alatt valoke."

Roma 6:9 = "Tudvan, hogy Krisztus, aki feltamadott a halalbol, tobbe meg nem hal;a halal tobbe rajta nem uralkodik. /Jezus itt kapta meg a hallhtatlansagot/.

Korintus I. 15:24-28-ig = "Aztan a veg, amikor atadja az orszagot az Istennek es Atyanak; amikor eltorol minden birodalmat es minden hatalmat es erot. Mert addig kell neki uralkodnia, mignem ellensegeit mind labai ala veti. Mint utolso ellenseg toroltetik el a halal.

Mert mindent az o labai ala vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alaja van vetve, nyilvanvalo, hogy hogy azon kivul, aki neki mindent alavetett. Mikor pedig minden alaja vetetett, akkor maga a Fiu is alavettetik annak, aki neki mindent alavetett, hogy az Isten legyen minden mindenben."

Ha ezeket az idezeteket figyelmesen elolvasod, lathatod, kulon szemely Isten, es kulon szemely a Fiu.

De ha meg ez sem lenne eleg bizonyitek, meg egyet irok neked.

Mikor az apostolok megkerdeztek Jezust, hogy mikor jon el a veg, Jezus igy valaszolt: "Azt a napot es orat sem a menny angyalai, sem a Fiu, csak az Atya tudja."

Na mar most, ha Jezus egyenlo volna az Atyaval, akkor neki is tudnia kellene a veg idopontjat. Nem mellesleg, itt meg sem emliti a Szent Lelket, vagy Szent Szellemet. Marpedig ha Harman egyek, akkor mindharmuknak tudniuk kell errol az idopontrol.

Udvozlettel: Judit!

2013. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezö! Milyen vallású vagy? Miért ragaszkodsz olyan erösen Jézus imádatához?
2013. okt. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 KZitus ***** válasza:

Szervusz


grkaty, katy és Judit válaszaival teljesen egyetértek.


Üdvözöllek.

2013. okt. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 KZitus ***** válasza:

elnézés, ez lemaradt:


Megkérdezhetem, hogy ez számodra miért fontos? Mármint a tanúk véleménye?

2013. okt. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Eléggé általános az a nézet, hogy Jehova Tanúi nem hisznek Jézusban, vagy hogy nem adják meg neki a kellő tiszteletet. De vajon mik a tények?

Igaz, hogy Jehova Tanúiban az Isten neve, a Jehova név, erős érzelmeket kelt. Sok Tanúnak fordulópont volt az életemben, amikor megtudta Isten nevét. Amikor először olvasta, olyan volt, mintha mély álomból ébredt volna. lelke legmélyét érintette meg. De azért az is igaz Jehova Tanúira, hogy szívükben Jézus iránt is túláradó szeretet van.

Igen, Jehova Tanúi felismerik, ahhoz hogy örök életet nyerjenek, hinniük kell "az Isten Fiának nevében", a Jézus névben (1János 5:13). De mit jelent az a kifejezés: 'Jézus nevében’'? Sokan ezt félreértik.


Az egyik bibliai szótár szerint a "név" szóval fordított görög kifejezést gyakran használja a Biblia "mindarra, amit egy név magában foglal: a hatalomra, a jellemzőkre, a rangra, a fenségre, az erőre, a kiválóságra stb., mindenre, amit a név takar". Jézus neve tehát magában foglalja azt a fenséges és óriási végrehajtói hatalmat, amellyel Jehova Isten felruházta. Maga Jézus ezt mondta: "Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön" (Máté 28:18). Miután Péter és János meggyógyított egy sánta embert, a zsidó vallásvezetők kérdőre vonták őket: "Micsoda hatalommal, vagy micsoda név által cselekedtétek ti ezt?" Péter bátran kijelentette, hogy abban a hatalomban és erőben hisz, melyet Jézus neve jelent, amikor tudatta: "a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által..., az által áll ez ti előttetek épségben" (Cselekedetek 3:1–10; 4:5–10).


Ezt azért tartottam fontosnak leírni, mert itt nem pusztán a szimpla névről van szó. "Jézus nevével" összhangban élni tulajdonképpen mindent magában foglal, amit Ő tanított, amilyen példát hagyott nekünk. MINDENT! Még a tanítványképző munkát is, melyet megparancsolt (Máté 24:14). :-)


"Nos kedves tanúk a kérdésem ugyan az "HISZED É EZT?""


Hisszük!


"Vagyis elfogadjátok azt,hogy Jézus nélkül csak a sír vár rátok?"


El!


"Elfogadjátok e azt,hogy CSAK Jézus Krisztus által nyertek örök életet?"


Igen, csak 'általa', vagyis az Ő váltságáldozatán keresztül! De kinek az akaratából?


"Elfogadjátok e azt,hogy Jézust nem lehet kikerülni?"


Így van!


"És nem utolsó sorban elfogadjátok e azt a fent említett igék után,hogy Jézus Krisztus ugyan azt az imádati formát érdemli meg mint az Atya?"


A fent említett versek (de a Biblia teljes tartalma) után természetesen NEM fogadjuk el! Mert te hol olvastad azt az idézeteid alapján, hogy "Jézus ugyanazt az imádati formát érdemli, mint az Atyja"? Csak mert nem találom, de lehet, hogy bennem van a hiba. :-)


"Egyetlen egy ÚT van az örök élethez,és az nem más mint Jézus Krisztus."


Igen! De megint kinek az akaratából???


"Bárhogy is gondoljátok,vagy bármit is tanítottak nektek,Jézus nem csak egy tanító vagy mester (ahogyan ti nevezitek)hanem Ő a Megváltó és Ő az ÉLET mert hatalma van..."


Jól mondod, nem csak egy 'tanító', vagy 'mester', hanem Ő a 'Megváltó' és 'az út, az igazság és az élet' (így nem csak mi nevezzük, hanem a Biblia). Ha már megemlítetted azokat, akik minket tanítanak, hadd kérdezzem már meg tőled, hogy téged ki tanított? Mert jól becsapott! :-)


Folyt köv. a versekkel.

2013. okt. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!