Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó vallásúak hogy viszonyul...

Zsidó vallásúak hogy viszonyulnak ezekhez a dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Ha valaki felfedez magában bi- vagy homoszexuális hajlamot, hiába tudja, hogy ez bűn (vagy csak akkor, ha ki is éli?), de a késztetés az megvan. Ilyenkor megpróbálja a lelki okokat kutatni, hogy azok rendbetételével a hajlam mint következmény is elmúljon? (Ha lehetséges egyáltalán ilyen.)


Másik: hogyan vélekedtek a melegfelvonulásról, részt szabad venni rajta akár heteroszexuális szimpatizánsként, hogyha a megjelenés általában véve az elfogadásért való küzdelemért történik, és nem kimondottan a szexuális dolgok miatt? És ha az esemény szombati napra esik?



2014. júl. 21. 11:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Nézd. Tóra szerint 'férfi aki férfival hál, ölessék meg'. Ettől függetlenül nem kevés meleg zsidó van. Én személy szerint úgy állok hozzá, hogy nem az én dolgom eldönteni, bűn-e. Nem gondolom, hogy bármi beleszólásom van egyéb emberek szexualitásába.
2014. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"Ettől függetlenül nem kevés meleg zsidó van."


Tudom, minden népcsoportban és vallásban előfordul, de pont ezért kérdeztem, mert ez nagy probléma lehet annak, aki érintett. És ugye az sem mindegy, hogy csak vágy szintjén jelenik meg, vagy tettekben is. Ha meg az ember elfojtja, és házasságot köt egy ellenkező neművel, akkor meg a hazugság bűnét követi el. (Nem én ítélkezem, csak a tízparancsolatot veszem alapul.)


"Én személy szerint úgy állok hozzá, hogy nem az én dolgom eldönteni, bűn-e. Nem gondolom, hogy bármi beleszólásom van egyéb emberek szexualitásába."


A Tóra "dönti el", legalábbis annak, aki vallásos. Én sem gondolom, hogy egymás szexualitásába bele kellene szólnunk, a kérdésem arra irányult, hogy az érintett embernek önmagához hogyan helyes ilyen esetben viszonyulni, kell-e, lehet-e változtatni, ha igen, akkor hogyan, vagy esetleg az elfogadás a helyes út a Tóra szerint.

2014. júl. 21. 12:10
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Tóra szerint bűnös, aki cselekszik is. A hajlamot, ha elnyomja, nem bünteti. Nem hazudik viszont ezek alapján, aki hetero házasságban él melegként. Amíg nem mondja ki, hogy én a nőket szeretem, nem hazudik. Ha nem képes asszonyt kielégíteni, asszony elválhat. De igazából ez is olyan törvény, amire legtöbben fátylat borítanak. Ahogyan nagyon nagyon nagyon kevesen tartják az összes kósersági szabályt.
2014. júl. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

infó, nem vélemény: A zsidó vallásban nem a hit számít igazából - Jó hinni kell benne ő az egyetlen ős örökké való etc., és hogy be kell tartani a szabályait, meg 'örökmécses', de - . De sokkal fontosabb a cselekedet mint a hit. Tehát önmeg tartoztatással ha csak lehet - persze lehet hibázni, de az hiba marad bármit csinál. Maximum javíthatod az átlagod Istennek tetsző élettel.


Sabát napján - péntek napkeltétől, szombat napkeltéig - csak a zsinagógából haza szabad menni, és még a szombati kész főtételért elmenni az asszonyoknak.


Szimpatizálni bűnnel nem szabad amúgy sem.


Egyes ultra reform zsidó vallás kivétel képez, mint a meleg náci szervezetek.

2014. júl. 23. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

infó, nem vélemény: A zsidó vallásban nem a hit számít igazából - Jó hinni kell benne ő az egyetlen ős örökké való etc., és hogy be kell tartani a szabályait, meg 'örökmécses', de - . De sokkal fontosabb a cselekedet mint a hit. Tehát ön megtartoztatással ha csak lehet - persze lehet hibázni, de az hiba marad bármit csinál. Maximum javíthatod az átlagod Istennek tetsző élettel.


Sabát napján - péntek napkeltétől, szombat napkeltéig - csak a zsinagógából haza szabad menni, és még a szombati kész főtételért elmenni az asszonyoknak.


Szimpatizálni bűnnel nem szabad amúgy sem.


Egyes ultra reform zsidó vallás kivétel képez, mint a meleg náci szervezetek.

2014. júl. 23. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Helyesen írták az eddigiek, az info is nagyjából.


Jól idézte #1 a Tórát, a hajlamról nincs szó. Az ítélethez legaább két szavahihetõ tanu kellett és arra is, hogy elõzõleg figyelemztették.


( Azért a múlt idõ, mert a Szentély pusztulása óta rabbinikus bíróság nem hoz(hat) halálos ítéletet. )


Rabbik azért megjegyzik, hogy, bár elfogadják az orvostudomány álláspotját ( hogy az irányultság genetikai eredetû ), de elõfordul, hogy "átlagos" ember is valamiért. Ezt természetesen rosszalják.


Viszont attól, hogy akár válllja a hajlamát még teljes jogú tagja a közösségnek ( rémlik, hogy kivéve a Tóra elé felhívást, de lehet, rosszul emléxem, most nem nézek utána ).


A melegfelvonulást persze nem támogatják, de, ha bámirõl kérdezed a rabbit hogy tedd, vagy sem, akkor, ha nem kifejezett bûnrõl, szombatszegésrõl, vagy ilyesmirõl van szó, a válasz rendszerint: "ahogy gondolod". :)

2014. júl. 23. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Isten a bírád, de lehet rosszallóan fellépni.


Akár rabbivá is válhatsz, ha felhagysz a bűnös élettel és szigorú önmegtartóztatásban élsz, és egy Istenek szabályait szigorúan követő életet élsz. - ez nem megbocsátás, megint a tettek figyelembe vétele.


A rendszerint, a zsidó közösség visszafogadja a megtévedt bárányt, hasonló feltételekkel, ha felhagy a bűneivel és azok kiélésével, és már előtte Istenek szabályit követi.


Hasonló ez mint a katolikus feloldozás, de itt a tettek számitanak.

2014. júl. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


"Nem hazudik viszont ezek alapján, aki hetero házasságban él melegként."


Az elhallgatás, megtévesztés nem számít bűnnek? (Nem kötekedve kérdezem. Nyilván az ember nem szívesen csinál ilyet, de most csak a szó szerinti Törvény szempontjából kérdezem, hogy annak számít-e, vagy csak a kimondott valótlan dolog hazugság, mert az "kézzel fogható", tanusítható?)

2014. júl. 23. 18:15
 9/18 A kérdező kommentje:
Olvassa még valaki?
2014. júl. 26. 04:47
 10/18 anonim ***** válasza:
Vallásos zsidók, nem beszélnek a szexről, csak a szabályokról. Zsidó vallásban szabadon mondhatsz kóser véleményt bármiről - ez néha sokkoló, is lehet -,de nincs gyónás, vagy nem kell beszélni semmiről ami magánügy. Az Isten a mindent tudó, nincs gyónás.
2014. júl. 26. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!