Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek mi célja van az...

Istennek mi célja van az Apácákkal? Biblia mit ír róluk?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

A Biblia NEM ír mindenről, ami ma történik.

Az apácák pedig Istennek tetsző életet akarnak élni, szabad akaratukból. Nem Isten akarja, hogy apácák legyenek.

2014. júl. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kzs ***** válasza:
100%
Semmit. Semmilyen utalás sincs a Bibliában arra vonatkozóan, hogy ilyesformán kéne magunkat odaszánni Isten felé.
2014. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőnek igaza van, az apácák szabad akaratukból választják az apácalétet, ők döntenek úgy, hogy a vallásnak szentelik az életüket. A Bibliában nem írnak róluk.
2014. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Régen is voltak szüzek, akik egy adott istenségnek szolgáltak és szüzek maradtak. Beszélhetünk itt a görög istenekről, vagy más kultúrákról. Nyilván ez egy gesztus az adott vallás hívőjétől az istene felé, hogy saját magát testestől lelkestől neki szánja, és nem használja fel a kapott életét másra mint arra, hogy istenét szolgálja és csak az ő dolgaival foglalkozzon, mindent ennek rendeljen alá, ne éljen a teste adta élvezetekkel és világi dolgokkal stb.

Ez majdnem olyan mint a házassági hűség, az apácák nem a férjükhöz, hanem Istenhez hűségesek, persze itt szó sincs szexualitásról, egyszerűen nem adják oda magukat senki másnak. Olyan lemondás és önfeláldozás ez amely nagyon nagy mértékű és alig hasonlítható bármihez is.

Nyilván nem hívők ostobaságnak találják, de még a hívők közt sem érti meg a többség, de nem is kell megérteniük, elég ha az adott apáca egyénileg érti mit miért tesz és dönt ilyen élet mellett. Nem szabad őket elítélni, de nyilván követni sem kötelező, és Isten nem örül jobban egy apácának mint egy boldog és értékes keresztény családban élő nőnek, aki igenis átél szexualitást a férjével. Hiszen ez az élet rendje alapvetően, és Isten erre teremtette elsősorban az ember testét, nem pedig szüzességi fogadalomra életünk végéig. A szabad akarat biztosítja számunka a döntés lehetőségét.

2014. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Isten nem örül jobban egy apácának mint egy boldog és értékes keresztény családban élő nőnek, aki igenis átél szexualitást a férjével. Hiszen ez az élet rendje alapvetően, és Isten erre teremtette elsősorban az ember testét, nem pedig szüzességi fogadalomra életünk végéig.


Ezt nagyon jól írtad !!! Egyetértek.

2014. júl. 21. 17:03
 6/11 KZitus ***** válasza:
28%

Szervusz


Egyetértek veled. Nincsen rá semmilyen bibliai utalás. Az apácaság intézményét emberek akarából hozták létre, saját akaratukra.

Egy alkalommal beszélgettem egy apácával, és megkérdeztem miért lett apáca? Azt válaszolta, "az úr hívta el". Visszakérdeztem, ha engem nem hív ugyan így, akkor Isten zemélyválogató?, holott éppen az ellenkezőjét írja a Biblia Istentől.

Elmondtam neki, hogy a mindennapjaimban élem a keresztény életemet, igyekezem a családban, a munkahelyemen utánozni a krisztusi viselkedést, közben gyermekeket nevelek, akikhez szintén sok sok türelem és önmegtartóztatás kell. Így sokkal nehezebb a világ kísértései közepette Istennek tetsző éleetet élni. Megkérdeztem, szerinte melyik szimpatikusabb Istennek? Egyszerüen otthagyott, elment. Gondolom mert fogalma sem volt, mit válaszoljon.(Pedig az igazgatóra várt, ahol én titkárnő voltam).

Egy kersztény Istenfélő anyára, nőre, Isten sokkal több figyelmet fordít, mert nehezebb az élete, több támogatásra van szükségünk.

Nam tudom milyen nehézségekkel jár az apáca élete, de ő azt önként válassztja. Senki sem kéri, vagy kötelezi rá(jobbik esetben).

2014. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért egy apáca élete is lehet nagyon nehéz. Nem az önmegtartóztatás miatt. Ha tényleg komolyan veszi az apácaságot és olyan rendbe tartozik akkor rengeteg teendőt kaphat vagy vállalhat, sok emberről és csoportról kell gondoskodni a stb. Ott volt Teréz anya vagy más híresebb apácák. Minden apácának meg van a lehetősége, hogy vállaljon nehézségeket és örömöket vegyesen, és megtalálja a saját feladatát és útját. Ez elég messzire mutató témakör...
2014. júl. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Visszakérdeztem, ha engem nem hív ugyan így, akkor Isten zemélyválogató?, holott éppen az ellenkezőjét írja a Biblia Istentől.

Elmondtam neki, hogy a mindennapjaimban élem a keresztény életemet, igyekezem a családban, a munkahelyemen utánozni a krisztusi viselkedést,"


Utánozni nem lehet Krisztust, ebbe mindenki belebukott már. Ti is belebuktok Jézus nélkül. Az elhívás meg nem azt jelenti tanú, hogy Isten személyválogató, hanem mindenkit másra hív el. Tudom, hogy a hazug Bibliátokban lassan már nem lesz olyan rész, amit át ne költöttetek volna, de ha meg akarod ismerni Istent, akkor nyugodtan nyiss ki egy Csia Bibliát, vagy ha jobban tetszik, akkor egy Károlit.


Kérdező:

a Biblia ír erről, méghozzá Pál írja le, hogy jó úgy is, ahogy ő van (nő nélkül), mert oda tudja szánni magát teljes egészében Istennek. Ez is egy módja a szolgálatnak. Mindenkit másra hív el, kik vagytok ti, hogy megítélitek a másik elhívását?????????????


Olvassátok kicsit többet a Bibliát, kérjetek megértést és megkapjátok! Rühellem a katolikus hazugságokat, de ami biblikus, abba nem köthettek bele!


Ha Isten nem ad párt valakinek, és szűzen éli le az életét, ahhoz mit szóltok? Abba is beleköttök?

2014. júl. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jézus arra buzdította a követőit, hogy végezzék az evangéliumhirdetés munkáját, mint Ő is. Ehhez nem lehet bezárt életet élni, az embereket fel kell kutatni.
2014. júl. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Honnan veszi bárki, hogy az apácák be vannak zárva???
2014. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!