Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! Meg...

Kedves Jehova Tanúi! Meg tudtok győzni?

Figyelt kérdés

Már annyi vita folyt itt a fórumon a Szentháromságról meg Jézus istenségéről,hogy már lassan az egész vallás kategóri már csak erről szól.

Többször olvastam,hogy ti is a Károliból érveltek sokszor,viszont a sokszorral van a baj mert a lényeges igéket az UVF ből másoljátok be. Én most "be dobom a kesztyűt" és győzetek meg.

Egyetlen keresem van KÁROLI vs. KÁROLI ,ne használjátok semmiféle más irodalmat az Őrtorony kiadványaiból, csak a Károli Bibliát.

Én is tisztességesen fogok "párbajozni" és gondolom sőt megkerek mindenkit,hogy azt tegye ha hozzá akar szólni.

Nem fogok használni semmi mást csak a Károli Bibliát.

Ma Vasárnap van. Ha Szombat éjfél 00 h-ig meg tudtok győzni,hogy a Szentháromság egy hazugság és Jézus csak egy angyal,akkor én meg ígérem,hogy jövő Vasárnap elmegyek a hozzám legközelebb álló Királyság terembe és Biblia tanulmányozást fogok kérni. Ezt meg ígérem!

Nos ahogy a kérdés kiírásra kerül elindul az óra,úgyhogy vágjunk bele.

Még egy annyit,hogy ha nem kommentelek rögtön a válaszokra nem azt jelenti,hogy feladtam hanem csak azt,hogy nem vagyok gép vagy internet közelben de igyekezni fogok,hogy ne sok idő vesszen el.

Akkor ha nem törlik a kérdésemet...óra indul! :)



2014. júl. 20. 18:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/193 anonim ***** válasza:
37%
Ne haragudj, de a Bibliában nincs az benne, hogy a szentháromság kitalácíó, így neked kell érvelni, hogy létezik.
2014. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/193 anonim ***** válasza:
29%

Kedves kérdező! Mi abban a "tisztességes", hogy felállítasz másoknak saját, szubjektív feltételeket a vitára, mint pl. azt, hogy csak a Károliból kell érvelni???? Szerinted az objektíven és tudományosan gondolkozók csak egyetlenegy fordítást vesznek alapul, ha egy ilyen jelentőségű kérdést vizsgálnak??? Sőt, a fordításokon kívül mindenféle más forrásra is szükség van, ha az ember TÉNYLEG őszintén áll a kérdéshez és alapos akar lenni a kutatásban és megértésben.


Szerintem sokkal tisztességesebb lenne, ha az ilyen felületes vizsgálódás helyett, valójában ŐSZINTÉN és ELŐÍTÉLETMENTESEN állnál hozzá a kutatáshoz. Sokkal eredményesebb lenne, ha tényleg az igazság megismerése hajtana, nem pedig a mesterkélt vetélkedés helytelenül és egyoldalúan(!) leszűkített feltételekkel!!!

Így az eredmény pontosan kiszámítható, ezért ebbe senki sem fog belemenni.


De ha már szóba hoztad ezt a témát, két versre várnám a háromságos válaszod (fordítástól függetlenül):


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Ha te valakit magadon kívül "egyedülinek", vagy "egyetlennek" tartasz valamely tulajdonságában, akkor hogyan lehetsz vele "egyenlő", ahogy a háromság-filozófia tanítja?


(1Korintusz 8:6) "számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala."


Ha az "EGY ISTEN" a Mindenható Isten (ami nyilvánvaló), akkor Jézus hogyan lehet szintén "mindenható"??

2014. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/193 anonim ***** válasza:
25%

Hát ez igaz....


Nekünk igazán nincs mit bizonyítani, neked kell bebizonyítani a háromságtant. :)


A háromságtant az i.sz 4 században fogadta el az egyház véglegesen.


Eredetileg pogány vallások gyakorolták, majd bekövetkezett egy fokozatos elesés attól a tanítástól amiben Jézus és tanítványai hittek.


Ezt Jézus Krisztus megjövendölte, és Pál apostol is leírta, hogy hamis tanitást fognak bevinni a "nyájba"



A legjobban teszed, ha kezedbe veszed kedvenc Biblia fordításodat, és megkéred a tanúkat, hogy a Te Bibliádból mutassák meg van-e vagy nincs háromságtan....meglátod

2014. júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/193 anonim ***** válasza:
35%

Udv.

Egy egyszerű Bibliavers igazolja.

Máté 26:39 -- Majd kissé előrement, arccal a földre borult, és imádkozni kezdett: „Atyám! Ha lehetséges, ne kelljen kiinnom ezt a poharat![a] De ne úgy legyen, ahogy én szeretném, hanem, ahogy te akarod!”


Logikusan gondold át. Ha az Atya és a Fiú nem lennének különböző személyek, akkor ennek az imának semmi értelme sem lett volna. Jézus magához imádkozott volna, s az ő akarata egyben szükségszerűen az Atya akarata lett volna.


Egy masik Bibliavers a János 8:17,18


17 A ti törvényetekben is meg van pedig írva, hogy két ember bizonyságtétele igaz.


18 Én vagyok a ki bizonyságot teszek magamról, és bizonyságot tesz rólam az Atya, a ki küldött engem.


Jézus itt tehát egyértelműen úgy beszélt önmagáról, mint az Atyától különálló és különböző személyről.

2014. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/193 anonim ***** válasza:
14%

De ez a háromságnak csak az egyik variánsát cáfolja! A katolikus és az ún. "kereszténység" főáramának a háromsága is különálló személyekről regél. Tehát nézd át a "Háromság" címszó alatti meghatározást a jw.org honlapon:


"Meghatározás: A kereszténység egyházainak központi tanítása. Az athanaszioszi hitvallás szerint három isteni személy van (az Atya, a Fiú és a Szentlélek), akikről azt állítják, hogy mindegyik örök és mindenható, egyik sem kisebb vagy nagyobb a másiknál, mindegyik Isten, még sincs három Isten, csak egy Isten. A dogma másfajta magyarázata szerint a három „személy” nem különálló és önálló egyén, hanem az isteni lényeg három megjelenési formája. Ezért állítják a háromság egyes szószólói azt, hogy Jézus Krisztus Isten, vagy hogy Jézus és a Szentlélek Jehovával azonosak. Nem bibliai tanítás."


Vigyázzunk, hogy ne folytassunk szalmabáb érvelést. :-)

2014. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/193 A kérdező kommentje:

Kedves Lucifer!


Igazad van :) nincs benne,hogy kitaláció!

Én is ezt mondtam... :)


"Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy.És hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a földön, a Lélek, a víz és a vér; és ez a három is egy."(1Ján.5:7)


Jó éjszakát!

2014. júl. 20. 22:10
 7/193 A kérdező kommentje:

Tisztelt 24%-os!

Én nem köteleztelek semmire téged,így van?

A Te szabad akaratodból írtál ezért vagy elfogadod feltételeimet vagy akkor többet ne írj,felesleges vitában nem vagyok hajlandó részt venni.

A másik dolog meg az,hogy pontosan ti vagytok azok akik nagyon sokszor azt mondjátok,hogy a Károliból érveltek és amikor még nem létezett az UVF akkor a Károli Bibliát használtátok.

Nos tessék most itt a lehetőség,győzzetek meg,hogy igazat beszéltek.

Nincs értelme,hogy ilyen haszontalan vitákra pocsékoljuk a "tintát"meg az energiát.

Most pedig a Ján.17:3-ra itt a válaszom;


" És most te dicsőíts meg engem, Atyám, te magadnál azzal a dicsőséggel, a melylyel bírtam te nálad a világ létele előtt."(Ján.17:5)


Csak tovább kellett volna olvasnod és meg is kaptad volna a választ.


Válaszom a (1Kor.8:6)

"Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén; És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig. Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való; Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké."(Fil.2:5-11)


Jó éjszakát!

2014. júl. 20. 22:37
 8/193 A kérdező kommentje:

Tisztelt grkaty!


Ugyan az a válaszom neked is mint a 24%-nak,nem vagy köteles írni.

A kérdést én tettem fel nem ti,ha elfogadjátok feltételeimet akkor van amiről beszélni,ha meg nem akkor alászolgája. :)

Itt nem kibúvót kell keresni hanem adaott egy lehetőség nektek,hogy tessék szabad a pálya győzzetek meg az én feltételeimmel,ha ez nem megy akkor már inkább most le lehet zárni ezt a kérdést.:)

Nincs harag ezért,én mindig azt szoktam mondani,hogy ami nem megy nem kell erőltetni...ennyi. :)

Tessék konventrálni kedvesem a kérdésre! :)

2014. júl. 20. 22:46
 9/193 A kérdező kommentje:

Tisztelt 4-es válaszoló!


Igen annak az imának semmi értelme nem volna ha nem Istenről beszélnénk! :)

Csakhát itt Istenről van szó és aki azt mondja,hogy megérti Isten teljességét és titkát az nem mond igazat. :)

De,hogy megértsd;


"És hogy megvilágosítsam mindeneknek, hogy miképen rendelkezett ISTEN ama titok felől, a mely elrejtetett vala örök időktől fogva az ISTENBEN, a ki mindeneket teremtett a Jézus Krisztus által;"(Ef.3:9)


"Isten az Istenben.." érted ezt tisztelt válaszoló? :)

És itt meg értheted Isten titkának egy "részecskéjét";


"Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.(Fil.2:7-8)


Jó éjszakát!

2014. júl. 20. 23:21
 10/193 anonim ***** válasza:
64%

@grkaty


Te egész egyszerűen HAZUDSZ


A negyedik század előttről rengeteg egyházatyától maradt fent írás, akik bizonyságot tesznek a Szentháromság és Krisztus istensége mellett, mint általánosan elfogadott tanításról.


Hazug vagy, ahogy a szervezeted is az. Hazugságokkal tömöd az emberek fejét.


Undorító viselkedés.

2014. júl. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!