Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a szellemileg...

Mit gondoltok a szellemileg fogyatékos emberekről?

Figyelt kérdés

Miért születtek és mi lesz a sorsuk és hogyan kellene velük viselkedni?


Mindenki válaszát szívesen várom.

Előre is köszönöm!



2014. júl. 23. 00:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem gondolok róluk. Nem hiszem, hogy mindenkit egy kalap alá lehetne vennit. De ha ismernék egyet, konkrétan róla biztos lenne véleményem.
2014. júl. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Egyesek szerint nincs rájuk szüksége a társadalomnak vagy jobb nekik a halál, mintsem az élet. Mások szerint szándékosan így lettek teremtve, mert csak eszközök, hogy más ember életére hassanak. Megint mások szerint valakinek a bűnét szenvedik el.

Sokan képesek értelmet adni az életüknek, sokan nem vagy fel sem fogják.


Joga van megítélni az ilyen embereket bárkinek, akár a teremtőnek?

És ha joga van, akkor mi alapján?

2014. júl. 23. 00:19
 3/22 A kérdező kommentje:
2014. júl. 23. 00:25
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Szegények csak újabb bizonyítékok Isten nemléte mellett.
2014. júl. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Egy ork ***** válasza:
100%

Ha természeti, technológia- és humanizmusnélkülöző szempontból közelítjük meg, akkor akik szellemi, testbeli, és bárminemű fogyatékkal születnek, azok pár hónapig maradnának életben.


A buddhisták szerint ezt a sorsot ők választották.

2014. júl. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

"Egyesek szerint nincs rájuk szüksége a társadalomnak vagy jobb nekik a halál, mintsem az élet."


Nekem sincs szükségem a szomszédunk születendő gyerekére. Most kötelezzem az abortuszra?

A lényeg az, hogy "egyeseknek" semmi joguk eldönteni, hogy "másoknak" mi jobb és mi nem. Főleg nem élet és halál kérdésében. Gondolom akik ilyet mondanak, már nagyon sok fogyatékkal élőt ismernek és megkérdezték őket, nekik hogy lenne jobb... (Nekem mondjuk ezekre az "egyesekre" sincs szükségem, tehát...)


"Mások szerint szándékosan így lettek teremtve, mert csak eszközök, hogy más ember életére hassanak."


Milyen aranyos. Szóval a Pistike azért születik elsorvadt izmokkal, hogy Petike értékelni tudja, hogy ha nem is kap vadiúj ájfónt, mégis jobb élete van. Nagyon bölcs lépés a Teremtő részéről.


"Megint mások szerint valakinek a bűnét szenvedik el."


Még jobb! És kényelmes! Szóval valaki büntetlenül áttombolja, átgyilkolja az életet és 120 évesen döglik meg a yachtja fedélzetén, mert valami szerencsétlen megszenved helyette.


"Sokan képesek értelmet adni az életüknek, sokan nem vagy fel sem fogják."


Jaja. Pl. én felfognám, mert nem is vagyok fogyatékos, mégsem akarok értelmet adni az életemnek.


"Joga van megítélni az ilyen embereket bárkinek, akár a teremtőnek?"


Jobb lenne, ha mindenki azt ítélné meg, akit valamilyen szinten azért ismer. De akkor sem elítélni minden esetben.

A Teremtőnek meg könnyű ítélkezni. Egy halhatatlan, mindenható szuperentitás. Ő aztán tudja, milyen lehet nyomorogni, főleg ha fél fejjel születünk.


"És ha joga van, akkor mi alapján?"


Az alapján, hogy egy szadista állat. Szóval nem ítélkezik, csak szadiz. Mert megteheti. :)

2014. júl. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
14%
Nincs előnyük.
2014. júl. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%

Humanizmus, nagyon egyszerű. Ők is emberek, mint te vagy én. Nincs olyan, hogy eldöntjük, hogy valakinek jobb az élet vagy a halál.

Én hiszek a reinkarnációban, ők is okkal születnek így.

Dopemant egy igazi parasztnak gondoltam, de minden tiszteletem az övé. Itt kezdődik az emberség.


https://www.youtube.com/watch?v=aYlkKUsTAZU&list=UUpVG5W8Mwx..

2014. júl. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Sok türelmet igényelnek és valamilyen irányban fejleszteni kell őket. Picasso is értelmi fogyatékos volt és most van olyan festménye ami 4 milliárd forintot ér.
2014. júl. 23. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Luki...


Sajnos egyre több ilyen ember születik, vagy válik szellemi, lelki beteggé.


A kutatások szerint az egyre súlyosbodó szennyezettség a Földön sajnos ehhez nagy mértékben hozájárul.


Az anyukák, apukák nagyban dohányzanak, kábítószereznek, alkoholisták...és ez is befolyásolja, hogy egészséges vagy beteg gyermekük fog-e születni.


Az ételek tele-tele E betüs "finomságokkal", amelyekböl egyesek bár hasznosak is lehetnek, de bizonyított tény hogy van olyan is amelyik negatívan hat a gyermekek agyára

Hiperaktívakká válnak töle



Kedves Luki....


A Biblia szerint, /aminek én hiszek/ azért vannak beteg emberek, és a szellemi fogyatékosság is az ugye, mivel mindnyájan örököltük az Ádám és Éva összüleinktöl a tökéletlenséget.


A Rómabelikekhez írt levél 5:12 ezt írja: "...egy ember által jött be a világra a bün, és a bün által a halál...mivel mindenek vétkeztek".


Hogy mi lesz a sorsuk? Ugyanaz a reménységük van mint az úgynevezett "normális" embereknek. /Bár ki a normális?/


A Biblia jövendölése szerint, ö értük is meghalt Jézus Krisztus, megváltotta öket...és a reménységük a Földi paradicsomban a gyógyulás... pld. az Ézsaiás 35 fejezete alapján...


Hogyan viselkedni velük szemben? Ök is emberek, attól függöen hogy valakinek a rokonja-e vagy csak az utcán találkozunk velük. Lehet békés, gyermekes, de lehet esetleg agreszív .


Ha rokonja, gondolom, hogy szakértö orvossal megbeszélni hogy eljárni velük szemben

2014. júl. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!