Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a szellemileg...

Mit gondoltok a szellemileg fogyatékos emberekről?

Figyelt kérdés

Miért születtek és mi lesz a sorsuk és hogyan kellene velük viselkedni?


Mindenki válaszát szívesen várom.

Előre is köszönöm!



2014. júl. 23. 00:03
1 2 3
 11/22 Tom Benko ***** válasza:
33%
@grkaty: Erre tudsz adni valami statisztikát is? Sokszor a közember ugyanis a mezei tanulatlanságot is fogyatéknak tekinti, illetve keveri a fogyatékosságot a szokatlan elmeműködéssel. Ilyen például, hogy a skizofréneket vagy az autistákat is annak tekinti.
2014. júl. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%
Ugyanolyan emberek, mint mi, attól függetlenül, hogy betegek. Több figyelmet érdemelnek. A sorsuk vagy jövőjük, pedig az lehet, hogy végérvényesen meggyógyulnak Isten új világában.
2014. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
41%
....kedves 11-es ha érdekel, szakirodalmat olvashatsz...nem rosz informáltnak lenni
2014. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Vannak,akik jól elvannak,szinte önellátóak.

Na de akik fekszenek,semmi más nem tudnak csinálni,azt se tudják,hogy léteznek..

Mikor voltunk egy ilyen intézetben engem megviselt amit láttam.

2014. júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Lucifer,jó zenét hallgatsz:D
2014. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ennek mi köze a valláshoz?
2014. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy szellemi fogyatékos, értelmi fogyatékosok vannak, akiknek sérül vagy pre vagy perinatálisan az agyuk. Lehet az öröklött, de lehet születés közben szerzett sérülés.

A szellemük attól még ép és azért, mert ez a csodálatos társadalom (mély undorral írtam a jelzőt) feleslegesen titulálja őket, attól még mind értékes emberi lény, akikre nagyobb figyelmet kell szolgáltatni és több gondoskodást szükséges adni.

Én szemüveges vagyok, tehát fogyatékos, mégis Isten gyermeke. Elég romlandó ez a testünk, nem nehéz sérülést szerezni. Ezek az emberek legtöbbször építik a szüleiket és a környezetüket, a maradék, akikre nem hat semmi, azok megmaradnak a szellemi sötétség posványában.

2014. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

feleslegesen=feleslegesnek


Ha már itt tartunk, akkor ezek az emberszerű dögök, akik őket feleslegesnek nevezik, azért teszik, mert foglalkozni kell velük és nem hoznak hasznot, mivel középsúlyostól kezdve nem alkalmasak az önellátásra. A pénz beszél mindenhol.

De szerencsére nem mindenki így látja és a velük foglalkozó szakmák igyekeznek a legnagyobb szeretettel körülvenni őket, mert megérdemlik. Ráadásul a mennyeknek országa már az övék.

2014. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%
És ha nincs Isten? :( Vajon akkor? :(
2014. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
78%
Az értelmi fogyatékosok a társadalmak számkivetettjei. Az egészségügy sohasem tekintette céljának az ő meggyóyításukat, mert egyszerűen nem éri meg a társadalomnak. Ha meggyógyul is, végzetesen le lesz maradva kortársaitól, és ezt a lemaradást sohasem képes behozni, hiszen a világ fejlődése nem áll meg.
2014. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!