Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amíg Ádám és Éva nem evett a...

Amíg Ádám és Éva nem evett a jó és rossz tudásának fájáról, addig honnan a fenéből tudhatták volna, hogy rossz az, amit cselekszenek?!

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 00:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vallásos, de azért ennyire nem kéne mindenbe belekötni. Ha jól tudom Isten mondta nekik, hogy annak a fának a gyümölcséből nem ehetnek.
2010. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Nem tudhatták. Egyszerűen nem hallgattak Istenre. Rossz gyerekek módjára csak azért is az érdekelte őket, amire azt mondták: nem szabad. Azóta sem sokat változott az ember.
2010. jan. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Amíg nem ettek belőle, addig nem volt erkölcsi érzékük! Akkor milyen alapon ítélkezett felettük az isten?
2010. jan. 10. 00:21
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Felesleges a kérdés - mondom ezt úgy, hogy ateista vagyok.


A hívők azért hívők, mert őket nem zavarja ennek az egésznek mítosznak az ellentmondásossága. Betudják annak, hogy Isten tudja, mi a jó, az akaratának ellenszegülni pedig bűn és kész. Max. annyit tesznek hozzá, hogy "Isten megmondta, hogy NE", és ezzel téma lezárva.

2010. jan. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Hát valahol jogos. Anyuka/Apuka azt mondja a gyereknek: ne hadonássz azzal a bottal. A gyerek mégis csinálja, le is veri a Ming vázát a polcról... Honnan tudta volna a gyerek, hogy az rossz? Hát onnan, hogy mondták neki, hogy ne csinálja. A szülő bizony ítélkezik és ezért bünti jár, hogy legközelebb ne csinálja a gyerek. (Persze ez ritkán jön be.) Éváéknak persze nem adtak több esélyt a csábulásra, így jártak (tunk). Először arra gondoltam, jobb lett volna, ha az örök élet fájáról esznek, de aztán rájöttem, hogy örök életet élni tök hülyén, nem valami izgalmas dolog. A kettő együtt lett volna csak igazán jó :)
2010. jan. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

"A hívők azért hívők, mert őket nem zavarja ennek az egésznek mítosznak az ellentmondásossága. "

XDXD

Nemtom, azért engem zavarna.

2010. jan. 10. 01:40
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
nincs itt semmi ellentmondás
2010. jan. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"nincs itt semmi ellentmondás"

XD "Birom" az ilyen válaszokat, amikor a válaszoló tesz egy állítást, amelyet semmivel nem támaszt alá.

2010. jan. 10. 02:18
 9/26 anonim ***** válasza:
23%
jó és rossz tudásának fája: a Szentírásban a jó és rossz gyakorlati megkülönböztetésének jelképe, az élet fájának ellentétpárja. - A jó és rossz tudásának fája volt a Paradicsom egyetlen fája, melyről az embernek halálbüntetés terhe alatt tilos volt ennie (Ter 2,17; 3,3). E tiltás Isten részéről nem jelenti sem az értelem, sem az erkölcsi ill. szexuális érzék szabadságának korlátozását (ezekkel az ember a bűnbeesés előtt is föl volt ruházva). Éppoly kevéssé állítható, hogy az ember a jó és rossz tudásának fájának gyümölcsében maga és utódai számára egyfajta isteni mindentudásra tett szert. A jó és rossz tudásának fája, a gyümölcsére vonatkozó isteni szó elfogadása az Isten és az ember, a Teremtő és a teremtmény, az élet Ajándékozója és elfogadója közötti reláció kifejezője. - Az a föltevés, hogy a jó és rossz tudásának fája almafa volt, először a lat. szerzőknél bukkan föl az Én 8,5 (Vg) alapján. Egy szójátéknak, ill. téves fordításnak is lehetett része benne (malum = rossz, malus = almafa). Végül a pomum szó jelentésváltozása is szerepet játszhatott: első jelentése 'gyümölcs, fa termése' volt, de a későbbi lat-ban 'alma' jelentést vett föl. Más fölfogás szerint a jó és rossz tudásának fája fügefa, gyümölcse füge volt. - Ikgr. Ált. alma- v. fügefának ábrázolták, leginkább az Ádám és Éva-, ill. a bűnbeesés-képeken: az ősszülők a fa két oldalán állnak, kezükben almával v. fügével, a jó és rossz tudásának fája gyümölcsével.
2010. jan. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Isten mért teremtette Évát rosznak? És minek rakta oda azt a fát? Mért nem teremtett inkább aranyos kis gumimacikat, akik boldogan ugrálnak a mezőn :)
2010. jan. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!