Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hinni csak olyanba lehet akit...

Hinni csak olyanba lehet akit még sose láttunk?

Figyelt kérdés
2014. júl. 25. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen.Onnantól,hogy láttad már nem hiszed,hanem tudod.(Ámbár az emberi érzékelést inkább hagyjuk,mert képesek vagyunk olyan dolgokat is látni,ami nem létezik...)
2014. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Amiről te írsz, az inkább hiszékenység. A hitről azt írja a Biblia:" A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok NYILVÁNVALÓ bizonyítása."Zsidók 11,1


Mennyire fontos az Istenbe vetett hit?:" Hit nélkül pedig lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő VAN, és hogy megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt" Zsidók 11,6

2014. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Én hiszek Istenben, de tudom, hogy nem létezik.
2014. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Én hiszem Istent, de nem a létezése a probléma, hanem elhinni azt, hogy valóban szeret és jót akar, még akkor is, ha nem úgy alakítja a dolgokat, ahogy én azt elképzeltem.

Amiről te írsz, az hiszékenység. Rengeteg valótlan dolgot tanítanak az iskolában is már, amit ember még sosem látott, nincs bizonyítva és bizonyíték sincs rá, nem más mint teória, mégis erre alapozva éled az életedet.

Az, hogy Isten él és köszöni szépen jól van, az tény, mert mi hívők napi kapcsolatban vagyunk vele. Bár a magadfajta szerint amit ti nem tapasztaltatok, az nem létezik, de hát ez nem minket minősít ugye.

Viszont én a helyedben leülnék elgondolkodni, hogy miben is hiszel és az valós e...

2014. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 János114 ***** válasza:

Tudom hogy hiszek abban hogy letezik.

Tobb nem kell:)

2014. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tökéletesen írtad kérdező.

A hit ott kezdődik, ahol a tudás véget ér.

2014. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!