Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények és azok közül...

A keresztények és azok közül is leginkább az ortodox és katolikus oldal miként vélekedik a pszichológiáról? Különösen az Asperger szindróma érdekelne, mármint erről a véleményük.

Figyelt kérdés
A papok szerint szükség van erre vagy nincs?

2014. júl. 25. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet nem fog tetszeni ez a válasz... :) A parókiákon általában van fogadóóra, illetve mise után is megvárhatod a papot. Kérdezd meg!

Egyébként ez egy pszichiátriai kórkép, az egyháznak nem sok köze van hozzá, és én úgy tudom, hogy nem is szólnak bele ilyesmibe.


Azt tudom, hogy van egy ártó szándékú, anyagiakra hajtó szekta, amelyik kétségbe vonja a pszichiátria szükségességét. Ők azért, mert eleve a "problémás" (pszichésen beteg) emberekre tudják leginkább kiterjeszteni a befolyásukat. Ha meggyógyítják őket, az nekik nem jó biznisz. :)

2014. júl. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus vagyok. Egy Asperger-szindrómás beteg vagy akár egy súlyos autista is ugyanannyira hasznos és értékes Isten szemében, mint aki egészséges.

A ferencesek Gyöngyösön tartanak fenn egy autista segítőközpontot: http://www.youtube.com/watch?v=fZ7yJ9GfAjQ

2014. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!