Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy római katolikus, ha...

Egy római katolikus, ha tényleg komolyan gondolja a vallását, tényleg nem szexel házasság előtt?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Egy normális keresztény, ha valóban szereti Istent, akkor elgondolkodik azon, hogy vajon miért van ez a tanács és megtartja, mert tudja, hogy az Úr nem akar rosszat.
2014. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy igen, mert ez az Egyháznak egy elég határozott tanítása, és az ember nem teheti meg, hogy kiszedegeti magának csak a neki tetsző dolgokat a vallásból. Mi is így csináltuk a párommal, és nem bántuk meg.


És hogy ne csak "csakazértis" legyen, itt van néhány érv, hogy miért jó várni a házasságig:


1) Segít felfedezni a másik testét. A szex kerülése nem jelenti azt, hogy nem érünk egymáshoz, és ha évek alatt szex helyett megtanulod a párod felé apró simogatásokkal, érintésekkel kifejezni a szeretetedet, az később sokat tud lendíteni a szexuális életeteken.


2) Hagy időt a beszélgetésre. A szeretkezős-elalvós esték helyett összebújva beszélgetni órákon keresztül - egy ismerkedő, friss párnak épp erre van szüksége.


3) Önfegyelemre tanít. Nem esünk kétségbe, ha néhány hétig, hónapig nem szeretkezhetünk (ez bizony előfordul, utazás, terhesség, betegség, stb. miatt), hiszen ezt csináltuk évekig, tudunk a másiknak így is örömet szerezni, és tudjuk kezelni a vágyat is.


4) Bizalmat ébreszt. Nem aggódsz a párodért, ha jó pasikkal/nőkkel kerül egy társaságba, hiszen ha a fiatal párjával fülig szerelmesen évekig türtőztette magát, akkor nyilván képes uralni a libidóját.


5) Nem ad összehasonlítási alapot. Akármekkora is a szerelem, azért mindig ott van a szakítás esélye. Egy új kapcsolatban pedig nem kis feszültséghez vezethet az, ha az ex sokkal jobb volt az ágyban.

2014. júl. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen. Még akkor is, ha a szexológia kifejezetten nem ajánlja ezt. Az is igaz, hogy nem nagyon van valódi hívő aki elolvasott volna egy szexológiai könyvet is :) (ritka kivétel van, de az nem is így áll hozzá)
2014. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Anxo ***** válasza:

Igen, nem szexel házasság előtt, föntebb kifejtették miért.


Ha gyakorlatias vagy, végzel egy kis magán-felmérést (én ezt szoktam), és elemzed, hogy a környezetedben élők közül kik élnek harmonikusabb, boldogabb családi életet, a házasság előtt önmegtartóztatóan élők, vagy a többiek. Vedd bele a számításba azt is, hogy ezt Jézussal együttműködve tették-e, vagy sem - ez legalább olyan fontos tényező. Nézd meg az "összeköltözős" párokat is, akik partnereikkel hosszabb- rövidebb időre összeállnak, aztán jön a másik. Ezt az eredményt vedd figyelembe.


A biblia nagyon bölcs, és szinte már-már primitív ezen a téren, de hát az egyszerű dolgok a legnehezebbek :D : bogáncsról nem szedsz fügét, a füge nem terem bogáncsot, gyümölcséről ismerj meg minden fát.


Szexológiai könyveket olvasni? Hasznos lehet attól függ szakember írta-e.

2014. júl. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

A szexológia tudományág, és általában szakemberek végzik. A magán felmérés semmit sem fog érni.

Főleg azért, mert akik így gondolják azok a bibliából indulnak ki. Nem biztos, hogy azért vannak együtt, mert minden faja. Általában nem. Viszont egy felmérés szerint a vallásosok kapcsolataiban sokkal több a ki nem mondott szó, mint a nem vallásosoknál.


A szex, és a nemiség nem bűn, és pláne nem egy fekete-fehér testi funkció. Nem véletlen külön ág a tudományok között. Nagyon sokan azt hiszik, hogy egyszerű kérdés. Hát k. nem az. A "buktákat" lehet elfojtással is orvosolni, csak éppen sokkal többet hagynak ki azoknál, akik meg nem ilyenek. Meglepődnél mennyire gyatra egyes emberek nemi élete. (vallástól függetlenül) Komolyan 12-14 között iskolai tantárggyá tenném a szexológiai oktatást, mert elképesztően nem olvasnak el az emberek egyetlen könyvet sem a témában.


Lehet kezelni 2000 éves mítoszok alapján is ezt a kérdést, magasról téve a vonatkozó tudományág eredményeire, ez egyéni döntés. Csak a vallásosok szeretnek beleszólni, és a biblia alapján szólnak bele ami minden csak nem helytálló, néha tisztán orvosi tényeket nem tartalmaz. (miért is tartalmazna, amikor írták ennek még nem volt tudományága, nem voltak tények amikkel számolnia kellett)


Jelenleg az egyház a szexológia témakörben erősen még a "föld lapos" állapotában leledzik. Hallatlan prüdéria, tudatlanság jellemzi, és tényleg szinte a semmi alapján mondják amit.

Az nem érv, hogy a biblia azt írta, amikor tényekkel vitázunk. Az nem hit kérdés, hanem nemes egyszerűséggel népbutítás, és kuruzslás

2014. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Anxo ***** válasza:

Nem tudom miért forgatod ki a szavaimat és vagy ennyire erőszakos. Valaki bántott?


A felmérés miért ne érne semmit? Nem lehet körülnézni a tágabb ismeretségi körben és levonni tanulságokat? A saját életemet is alapul vettem, nekem is voltak silány, csak szexre épülő kapcsolataim, siralmas volt és ki is égtem a lelki tartalom nélkül, pedig a fizikai része jól ment.

Én jártam jegyesoktatásra, és orvosi egyetemen hormonológus szakember is tartott előadást a témában, a testünk működésével kapcsolatban, a legújabb kutatásokra alapozva. Elrobogott melletted az idő, a "lapos Föld" szlogen lerágott csont.

És még egy: milyen tényekkel vitáztam a biblia alapján? Ha jól emléxem csak a füge-bogáncs példabeszédet hoztam föl, de az meg nem tény, hanem példabeszéd.

2014. júl. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Képzeld én is jártam jegyesoktatásra :D Ritka rossz pap volt, fogtam a fejemet. :)))))

És nekem is elég viharos "fiatalkorom" volt :)

Szexeltünk házasság előtt, és azon belül is csináljuk :D


Semmi szükség erre a demagóg szex ellenes prüdériára amit az egyház művel.

2014. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Anxo ***** válasza:
láttam már pár hozzászólásodat, ez is beleillik az egysíkú megnyilvánulásaid közé, és éppen hogy te vagy a félelmetesen demagóg, a kivetítés fantasztikus példáját látom benned :DDD
2014. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ahogy jólesik :)

Csak elolvastam a témában pár könyvet. (úgy 1-1,5 tucat magasságában szexológia és szexuálpszcihológia)

A biblia a világhoz édeskevés. Lehet, hogy pár ezer éve elég volt egy földművesnek (ezért is íródott, hogy ő választ kapjon a körülötte lévő világról) de ma már szerencsére vannak más könyvek is :) Mi több olvasni is tudunk.

2014. júl. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Dowd: A szex, és a nemiség nem bűn, és pláne nem egy fekete-fehér testi funkció


Mire akarsz kilyukadni? Fekete és fehér között már mehet a szex, hiába keresztény? :D

2014. júl. 26. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!