Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy Jehova tanúinak...

Igaz, hogy Jehova tanúinak vezetői állítólag kapcsolatban vannak a szabadkőművességgel?

Figyelt kérdés
Ki milyen hasznos infóval rendelkezik erről, aminek utána lehet nézni? Hivatkozási helyek, tények?
2014. júl. 26. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Kevés olyan vallási közösség van, aminek a vezetői nincsenek kapcsolatban a szabadkőművesekkel...
2014. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy a szabadkőművesség maga is vallásos mozgalom...
2014. júl. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és mint olyan, kellően rejtélyes, azt is jó lenne tudni, hogy voltaképpen mi is az...
2014. júl. 26. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
próbálj utánanézni a Hófehérke és a hét törpe címü tudományos müben
2014. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ozmium42 ***** válasza:
Ha az a kérdés, hogy állítja-e valaki, hogy Jehova tanúi kapcsolatban állnak a szabadkőművességgel, akkor a válasz egyértelműen igen.
2014. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minden komolyabb vallási közösség vezetői között vannak szabadkőművesek, mint ahogy minden tudományág kutatói között, minden művészeti ág alkotói között, minden nemzet fiai között és minden felnőtt korosztályban. Egyszerűen azért mert a szabadkőművességhez vonzódnak a gondolkodó emberek és maga a kőművesség nyitott mindenféle gondolkodó ember irányában. Annál erősebb és értékesebb, érdekesebb egy páholy, minél többféle szellemi szférából, minél többféle ember alkotja. Ez egyébként minden másféle közösségre is igaz.
2014. júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Jehova tanúinak vezetői semmilyen kapcsolatban nincsenek a szabadkőművességgel!

Figyelj meg Godwin esettét:

Godwin így emlékezik vissza: A szabadkőműves-páholy tagja voltam. És bár ez egy testvéri közösségként ismert, amely segítséget nyújt tagjainak, olyan szertartásokat tartottam, melyekben többek között koponyákat és csontokat is használtam, és szellemeket hívtam segítségül. Ezek a szellemek állítólag segítenek a szellemi fejlődésben azoknak, akik kapcsolatba lépnek velük.

A tanulmányozás segített nekem, hogy felismerjem, Jehova Isten gyűlöli a spiritizmusba való bármilyen belekeveredést, mivel ez Sátánnak és gonosz szellemi erőinek befolyása alá vonhatja az embereket.

Folytassam tevékenységemet mint a szabadkőműves-páholy tagja, annak minden misztikumával együtt, vagy hagyjam ott, és szerezzek örömet Jehovának? Az utóbbit választottam. Megsemmisítettem minden szabadkőműves kellékemet, még a ruhát is, melyet az üléseken használtam. Tapasztaltam, mennyire igaz Jézus ígérete, amely így szól: az igazság szabadokká tesz titeket! (János 8:32). Most boldogan osztom meg a tanultakat másokkal. Egyáltalán nem bántam meg.


De a gyávák, hitetlenek, szennyükben undorítók, gyilkosok, paráznák, spiritizmust gyakorlók, bálványimádók és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz. Ez jelenti a második halált. (Jelenések 21:8) A versböl kiderül ,hogy a spiritizmust gyakorlók nem fognak örökké élni. És Jehova tanúi nem gyakorolnak spiritizmust, és annak minden fajtáját kerülik, mert örökké akarnak élni,egy paradicsomi földön.

2014. júl. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ozmium42 nevű felhasználó válasza:


Ha az a kérdés, hogy állítja-e valaki, hogy Jehova tanúi kapcsolatban állnak a szabadkőművességgel, akkor a válasz egyértelműen igen."


Nem, hiszen magam is olvastam utalást erre, innen vettem az "információt". A kérdés az, hogy aki állítja, az milyen alapon teszi ezt, légből kapottan, vagy konkrétan tud konkrét, nevén nevezhető Jehova Tanúi vezetőkről, illetve konkrét elérhetőségeket tud-e konkrét linkeket tud-e, ahol konkrétan utána lehet ennek olvasni és leellenőrizni ennek a valóságtartalmát.


Mindaddig, amíg semmilyen konkrétumról nem tudok, addig számomra ez csak egy meglebegtetett, homályos, ellenőrizhetetlen állítás, talán igaz, talán nem, talán pletyka, talán nem.


Tud valaki konkrétumot?

2014. júl. 27. 10:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Kiindulásnak, aki kutatni szeretné a témát, az Őrtorony Társulat első elnökének, Charles Taze Russell életének kellene utána járni, a piramis-síremlékét, elhelyezését, szimbólumait, stb. is bele értve.
2014. júl. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, hasznosnak tűnik. Elég okkult elemek ezek, csakúgy, mint az, hogy a Jehova Tanúi szervezet tanításainak jelentős része erősen hajaz egy Johannes Greber nevű spiritiszta (hitehagyott katolikus) pap tanításaira.


info itt:

[link]

cikk címe:

Az Őrtorony Társulat és Johannes Greber - hasonlóságok egy spiritiszta és a Társulat tanításai között


Sok gáz dolog kezd kiderülni róluk, és most ez a piramisos is, utánanézek, köszönöm a hasznos tanácsot.

2014. júl. 28. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!