Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim Jehova tanúiak, én...

Gress Hogan kérdése:

A szüleim Jehova tanúiak, én meg nemértek egyet az ő elveikkel, és szerelmes vagyok egy lányba, csak a szülők rossz* embernek vélik őt. Van kiut ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

#Baszhatjuk
2014. júl. 23. 06:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Van, az hogy kellő időben elmégy otthonról és saját életedet éled. Szüleidet ugyan továbbra is szereted, de ha ők nem a te életelveid szerint élnek, akkor nincs mit tenni ellenük és nem is kell.
2014. júl. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Miért vélik őt rossz embernek?
2014. júl. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
18%

Semmit nem kényszerithetnek rád, bár nem is hiszem hogy ezt akarják. Ismerem a Tanúkat ez nem jellemző rájuk. Egyszerűen magas irányelvek szerint élnek mert komolyan veszik a Bibliát. Ők csak a szüleid és a legjobbat akarják neked. De hogy te mit akarsz azt neked kell eldöntened.


Üdv!

2014. júl. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
18%
Szia, amúgy ne haragudj de hány éves vagy? Mert ha még kiskorú, akkor mint szülők ODA KELL HOGY FIGYELJENEK RÁD, ilyet dolgokban is.
2014. júl. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
11%
Ha a szüleid Jehova Tanúi, akkor te is tudod, hogy mennyire veszélyes az ha, elhagyod Istent, és az útját.
2014. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Jehovisták, ne mosdassátok már magatokat... volt két jehova osztálytársam is. Szegény gyerekek ahogy felnőttek lettek, menekültek otthonról az elmebeteg vallási fanatikus szüleiktől.

Nem kaptak karácsonyra ajándékot, nem kaptak születésnapjukra semmit, nem vettek részt iskolai ünnepségeken, irigykedve nézték hogy mi ajándékozzuk egymást karácsonykor stb. Tudjátok milyen érzés ez egy gyereknek? Elmentünk kirándulni az osztállyal, és nem jött be a 300 éves műemlék templomba, mert az anyjáék megtiltották neki, olyan szintű lelki terror volt otthon, hogy azt el nem lehet képzelni. A beteg vallásotok igenis csinál ilyet, mint amit a kérdező leír!

2014. júl. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom olyan lányba vagy szerelmes, aki nem Tanú. Ilyen esetben nem vallna bölcs szívre, ha folytatnád ezt a kapcsolatot, mert hosszútávon nem lennének jó következményei. Viszont a te szemszögedből nézve a dolgot, természetesnek tűnhet, hogy beleszerelmesedsz egy lányba és akkor már ő az igazi és ne szóljon bele senki sem. Természetesnek tűnhet az is, hogy lefekszel vele, mert hát szeretitek egymást. Azt is természetesnek érezheted, hogy vele élj. Ha így döntesz, azzal nem csak Jehova kérését utasítod el, hanem az örök életet is. Viszont ez a te döntésed, ha elég idős vagy már és el tudod hagyni a szülői otthont hát menj, de előbb mindenképp beszélgess erről a szüleiddel, mert ők a legjobbat szeretnék neked és vannak dolgok, amiket ma még így látunk, holnap már másként.
2014. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Nehogy már a szülei döntsék el, hogy ki tetszik neki ba*szki!
2014. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Na azért a tanu gyerekek is kapnak ajándékot, nem is keveset. Én úgy nőttem fel, hogy évente nem 2-3 alkalommal, hanem SOKKAL TÖBBSZÖR kaptam. És én döntöttem el, milyen épületbe megyek be , vagy nem, ezt senki nem mondja meg neked. Ott a lelkiismereted.
2014. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9-es. Sajnos én ezt láttam az osztálytársaimon...
2014. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!