Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szükséges-e az üdvösséghez...

Szükséges-e az üdvösséghez Jézus szavainak való engedelmesség, az Ő parancsolatainak megtartása?

Figyelt kérdés
2014. júl. 26. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen. Gondod van vele?
2014. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen. A hit cselekedet nélkül halott.

Sehol nincs írva, hogy bármit megtehetsz a nevében.

2014. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát a ne paráználkodjot már eltoltam, akkor én már tuti nem fogok üdvözülni, szóval akkor akár a többit is megszeghetem, nem igaz? :)
2014. júl. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Házasságot, szövetséget törtél Sceptic? (elárultad a társad vagy elvetted másnak a társát)?

Mert a paráználkodás ezt jelenti...


Ami engem illet én úgy gondolom, hogy a szexualitás mindenkinek a magánügye. Amíg senkinek sem árt, addig nem bűn.


Keresztény szemszögből pedig soha nem volt olyan tanítás, hogy a krisztus megölése után bármit meg lehet majd tenni.

Szép kis küldetés, hogy eltörölje a felelősség fogalmát és a nevét adja minden rossz elkövetéséhez.

2014. júl. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet a nyitott házasságokkal? Abban sem okoz senkinek semmi problémát, hogy a házasságra lépett két fél nem (csak) egymással kettyint.
2014. júl. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én azt sem ítélem el. Számomra az nem szövetségtörés.

A válások is összetettem gondok annál, hogy egyből mindenkit elítéljünk...

A szexualitást sajnos nagyon sokan tabuként vagy mocskosként és elítélendőként kezelik, ami szerintem sokkal inkább elmebetegség vagy bűn.

2014. júl. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azzal az a probléma, hogy adva vagyok én például, mint nyitott házasság férj tagja. Én megbeszéltem a feleségemmel, hogy ő azzal, akivel akar, én azzal, akivel akarok, és nincs probléma. Milyen az emberi értékrendem, minek nézem a feleségem, és kinek nézem a szeretőimet?

Minden nőt csupán luknak nézek, a feleségemet szajhának, és magamat egy kefélőgépnek. Szerinted ez helyes értékrend? Ha azokat, akikkel "szoros" kapcsolatban állok, ilyen vagy ehhez hasonló értékkel tekintek, minek tekintem az ellenségemet?

2014. júl. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: Ha elváltatok volna, akkor nem az lenne a helyzet, hogy minden nőt luknak nézel, magadat meg kefélőgépnek? Egy darabig biztos. Annyi lenne a különbség, hogy úgy hiányozna a képletből a szajha.


Gyanítom, hogy ti kényszerből vagytok együtt. A kényszer sajnos a tehetetlenség érzését kelti, a tehetetlenség érzése pedig ön- és közutálatot szül. Ennek viszont nem a nyitott házasság az oka, hanem az, ami miatt nyitott házasságban éltek. Ennek okát már nem firtatom, az a magánügyetek, csak rátok tartozik.


Ezzel nem védeni akarom a nyitott házasságot, az olyan amilyen. Ha eleve annak készül akkor érdekből történik, ha nem annak készült de azzá vált, annak meg többnyire a kényszer az oka. Ha az előbbit valaki el tudja fogadni és felnőtt, érett fejjel megy bele, akkor ott semmi probléma sincs. Ha utóbbi, akkor kicsit nehezebb a helyzet, mert az ember tehetetlennek érzi magát benne, ami az egyik legrosszabb érzés a világon. De mindenre lehet megoldást találni, csak akarni kell.

2014. júl. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Idezd légyszi hogy azt mondtam, hogy nyitott házasságban élek!
2014. júl. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Azzal az a probléma, hogy adva vagyok én például, mint nyitott házasság férj tagja. Én megbeszéltem a feleségemmel, hogy ő azzal, akivel akar, én azzal, akivel akarok, és nincs probléma. Milyen az emberi értékrendem, minek nézem a feleségem, és kinek nézem a szeretőimet?

Minden nőt csupán luknak nézek, a feleségemet szajhának, és magamat egy kefélőgépnek. Szerinted ez helyes értékrend? Ha azokat, akikkel "szoros" kapcsolatban állok, ilyen vagy ehhez hasonló értékkel tekintek, minek tekintem az ellenségemet?"


Ettől még tisztelheted a feleséged,mert ha ő is a nyitott kapcsolatra vágyik,akkor megadtad neki a kérését,és ettől még szeretheted,mint embert.Ha szajhának bélyegzed,az a te ítélkezésed,tehát akkor azt is kérdezhetjük,az ítélkezés helyes értékrend-e? A szeretőidet is tisztelheted emberileg,és nekik is megadod amire vágynak,és te is megkapod.

2014. júl. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!