Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miről szól a Lukács 14 (34-35)?

Miről szól a Lukács 14 (34-35)?

Figyelt kérdés

34

Jó a só: de ha a só megízetlenül, mivel sózzák meg?

35

Sem a földre, sem a trágyára nem alkalmas: kivetik azt. Akinek van füle a hallásra, hallja.


Én úgy értelmezem az előzményekből, hogy a só addig tekinthető sónak, amíg sós. Ha már nem só vagy nem sós még a só sem, akkor semmi értelme.


Tehát aki névlegesen keresztény és nem követi a Krizstus, az nem keresztény.



2014. júl. 29. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Sőt az sem, aki önmaga átírja a Bibliát és úgy értelmezi, ahogy neki éppen tetszik.
2014. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen igaz endzsikém. De inkább én értelmezem, mint a fanatiikus, mások felett ítélkező, önimádó szektavezérek.
2014. júl. 29. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Te sem vagy jobb. Sőt. Nekik az az okuk, hogy irányítani akarnak, te viszont önmagad előtt tetszelegve viszed bűnbe azt, aki hallgat rád. Eszedbe sincs Krisztust követni, minden tanítását átfogalmazod és aki Jézust követi azt lefanatistázod, mintha az lenne a rossz oldal és Jézus tényleg a világi dolgok ért halt volna meg. Pedig az ő tanítása tiszta, de te szándékosan a test felé tereled, szándékosan félreértelmezve az egészet és hazugságokat belecsempészve. Legalább ne állítanád be magad Jézust követőnek, bár tőled sajnos ez a normális.
2014. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Általában ezzel mind így vagyunk, hogy azt hisszük, hogy nálunk van az igazság. Milyen érdekes, hogy te is csak azt fogadod el, amit igaznak hiszel. Pedig rajtad kívül több ezren mondják, ha nem millióan, hogy nincs igazad. (mielőtt még sajnálatot magad, melletted is vannak ennyien).

A tanúkat meg gyűlölöd alapból vagy sem?


Én nem kultúrókat, egyházakat, nézeteket vetek el.

Az én elvem, hogy élni és élni hagyni (segíteni a másiknak, ha lehet).

Neked viszont az élet nem fontos (én nem követtek semmilyen kicsavart buddhizmust) és a másikat el akarod nyomni, aki más.

Nekem Krisztus tanítása a szeretetről szól, nem dogmákról, ritualékról.

És nyíltan kimondom újra, hogy számomra csak az bűn, ami szándékosan (nem önvédelemből) árt a másik egyénnek.


És ha te utálsz, mert nem tartom szelleminyomoréknak a nem házas embereket, akkor engem nem érdekel. És az urad sem.


Nem akartalak megbántani, de nem engedek ebből, amíg csak élek. Akkor sem ha szerinted halált érdemlek.

2014. júl. 29. 20:04
 5/7 A kérdező kommentje:

A Krisztus azt mondja, hogy viseljük gondját az özvegyeknek, árváknak, csonkabonkáknak, szegényeknek.

Azért jött, hogy a bűnösöknek segítsen, tanítsa őket.

Arra tanítot, hogy megosszuk egymással a földi és lelki javakat egyaránt.

2014. júl. 29. 20:07
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos a nevemmel (amit itt sokszor emlegetsz), hoztam egy kis fényt néhány sötét lelkű bigott életébe.

Van kit gyűlölni legalább és reményt hoztam nekik abban, hogy talán tényleg eljön a világvége, amit már várnak (a sok vérrel és szenvedéssel, bosszúval).

2014. júl. 29. 20:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

„Minden bizonnyal jó a só” — folytatja Jézus. Hegyi beszédében azt mondta tanítványairól: „Ti vagytok a föld sója”, vagyis ők megőrző hatást gyakorolnak az emberekre, mint ahogyan a betű szerinti só is tartósító hatású. „De ha a só elveszti az erejét, mivel tudják azt megízesíteni? Sem a termőföldre, sem trágyának nem alkalmas — zárja beszédét Jézus. — Egyszerűen kidobják. Akinek van füle a hallásra, hallja!”


Jézus megmutatja, hogy akik már egy ideje az ő tanítványai, azokban sem szabad meggyengülni a kitartásra való szándéknak. Ha így tesznek, hasznontalanná, a világ számára gúny tárgyává, Isten szemében pedig alkalmatlanná válnak, mivel szégyent hoznak rá. Ezért, mint az ízét vesztett, elszennyeződött só, ők is kivettetnek, igen, elpusztulnak. Lukács 14:25–35; 1Mózes 29:30–33; Máté 5:13.


Egy Jehova Tanúja.

2014. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!