Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet felismerni a...

Hogyan lehet felismerni a tévelygés szellemét?

Figyelt kérdés

Ha hallok egy bibliai tanítást,hogyan lehet eldönteni,hogy az a Szent Szellemtől van ,vagy a hamisság,tévelygés ,szellemétől származik?

Mert maga Jézus mondotta,hogy sokan jönnek majd az Ő nevében és megtévesztik ,még a választottakat is.


2014. júl. 29. 21:32
1 2
 11/15 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ha tanulsz valamit Istenről illetve Istentől, és mégis másként teszel, mint arra utasítást kaptál, mert TE azt megmagyarázod miért teszed másként, - nos akkor te tévelygésben vagy.

Hogy jobban érthető legyen mire gondolok, leírok neked egy bibliai történetet :


Cselekedetek 8:9–24

Volt pedig a városban egy Simon nevű férfi, aki ezt megelőzően mágiát űzött+ és ámulatba ejtette Szamária nemzetét, nagy valakinek mondva magát. És mindnyájan, a legkisebbtől a legnagyobbig odafigyeltek rá, és ezt mondták: „Ez az ember az Isten Ereje, amelyet Nagynak lehet nevezni.” Odafigyeltek hát rá, mert jó ideje ámította őket azzal, hogy mágiát űzött. Mikor azonban hittek Fülöpnek, aki az Isten királyságáról és a Jézus Krisztus nevéről szóló jó hírt hirdette, megkeresztelkedtek, férfiak és asszonyok egyaránt. Simon maga is hívő lett, és miután megkeresztelkedett, állandóan ott volt Fülöp+ mellett, és ámult, amint látta, hogy jelek és igen hatalmas cselekedetek mennek végbe.

Amikor a Jeruzsálemben levő apostolok meghallották, hogy Szamária elfogadta az Isten szavát, elküldték hozzájuk Pétert és Jánost; ezek pedig lementek, és imádkoztak értük, hogy kapjanak szent szellemet. Mert még egyikükre sem szállt rá, hanem csak meg voltak keresztelve az Úr Jézus nevében. Akkor rájuk tették a kezüket,+ és ők attól fogva kaptak szent szellemet.

Simon pedig, amikor látta, hogy a szellem az apostolok kézrátétele által adatik, pénzt ajánlott nekik, ezt mondva: „Adjátok meg nekem is ezt a hatalmat, hogy akire csak ráteszem a kezemet, szent szellemet kapjon.” Péter azonban így szólt hozzá: „Vesszen el az ezüstöd veled együtt, mivel azt gondoltad, hogy pénzért birtokába jutsz az Isten ajándékának. Sem részed, sem jussod nincs ebben a dologban, mert nem egyenes a szíved az Isten szemében. Bánd meg tehát e rosszaságodat, és könyörögj Jehovához, hogy — ha lehetséges — bocsássa meg neked szíved törekvését; mert látom, hogy mérgező epe vagy, és az igazságtalanság bilincse.” Simon válaszul így szólt: „Könyörögjetek értem Jehovához, hogy semmi se jöjjön reám abból, amit mondtatok.”


Nos Simon klasszikus eset arra, hogyan működhet az emberben a tévelygés szelleme. A szívből indul ki. Az vezeti félre az embert a legtöbbször. Ezért tanítja Sátán ennek a világnak, hogy "hallgass a szívedre"

Pedig Isten éppen az ellenkezőjét tanítja ennek, hogy megvédjen minket embereket a tévelygéstől. Ezt tanácsolja:

eremiás 17:9 " Csalárdabb a szív mindennél, és veszedelmes. Kicsoda ismerheti azt?"

2014. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 KZitus ***** válasza:
lemaradt: (J)eremiás
2014. júl. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Jézus azt mondotta,ha Ő elmegy,elküldi a Vigasztalót,Szent Szellemet,és Ő engem fog dicsőíteni,mármint Jézust.

Ezek szerint,ha bármely tanításban ,Jézus Krisztus lesz a központ,nem lehet nagy baj.

Az Ő személye:Isten megjelent emberi testben,halála,feltámadása,vissza jövetele,Ezeréves Királyság,és sok sok más téma.

2014. júl. 30. 12:01
 14/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt hiszem baj lehet a következtetéseiddel (vagy a szövegértéssel). Tanulni valóban lehet jót és rosszat, de aki az utóbbira hajt, ott már korábban voltak problémák a nevelésével. Számomra nyilvánvaló, hogy értéket tanuljak. Ja, és elsőnek éppen azt nevelték belém, hogy képes legyek azt felismerni. Tehát a rossz, mint alternatíva, nálam nem létezik.
2014. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzá szóló.

Én arra gondoltam ,ha egy gyülekezetben tévtanokat hírdetnek,és ez nem tudatos,mivel nem ismerik az igazságot,a hallgatóság a rosszat fogja tanulni nem a jót.

Érted már mire céloztam?

A Bibliában benne van az igazság és a hamisság is,melyiket hallgatod,tanulod,nagyon nem mindegy.

Manapság nagyon nehéz meg külömböztetni a hamistanításokat a valódi igazságtól,ami Jézus Krisztusban van elrejtve...

nem tudom érted e mi a kérdésem pontos célja?

2014. júl. 30. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!