Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyének, mit gondoltok...

Keresztyének, mit gondoltok az endori halottidézésről?

Figyelt kérdés

Sámuel első könyvében, a 28.-ik fejezetében a 7. verstől.


Igaz vagy sem(mármint tényleg Sámuelt látta Saul)??

Mi a véleményetek erről?


2014. júl. 30. 12:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%

A válasz a Bibliában van:

„Meghalt azért Saul az ő gonoszsága miatt, mivel vétkezett az Úr ellen, az Ő igéje ellen, melyet nem őrzött meg, sőt az ördöngöst is megkereste… Ezért elveszté őt…” (I. Krón. 10:13–14)

2014. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%

Az Endor egy gázóriás bolygó, melyet mindenki a 2. erdőholdjáról ismer, ami a Tana nevet viseli. Sokan összekeverik a kettőt, és tévesen a holdat nevezik Endornak.


Magának az Endornak nincs jelentősége, hiszen egy lakatlan gázbolygó, a hozzátartozó 2. hold viszont fontos szerepet játszott a Galaktikus Birodalom legyőzésében. Erről a holdról kapott energiát a második halálcsillag védelmi pajzsa.

Az energiát szolgáltató generátort, a lázadók semmisítették meg, Han Solo és Leia hercegnő vezetésével.

A védelem nélküli, félkész halálcsillag elpusztítása, így már könnyű feladat volt Lando Calrissian számára, aki az Ezeréves Sólyom segítségével felrobbantotta azt.


A halottakat meg nem kellett megidézni, Qui-Gon Jinn mester megtalálta az erőből visszavezető utat és rálelt a hallhatatlanságra. Ezt a tudást használva tudott megjelenni Joda, Obi-Wan, és Anakin is az Endor holján, a haláluk után.

2014. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Első, ez nem válasz a kérdésemre. Saul sok gonoszságok követett el. Meg amúgy is, nem írja azt, hogy igaz volt e az idézés vagy sem.(Ha jól tudom a Tanúk tagadják, de javítsatok ki, ha tévedek)

Második, a humorérzékedért felpontozlak. Jót nevettem. :)))

2014. júl. 30. 13:31
 4/26 anonim ***** válasza:

Neked nem világos? Én erről nem tehetek. Ha egyszer ördöngőst ir, akkor szerinted Isten embere volt? A Biblia sok helyen beszél arról, hogy a démonok fel tudják venni az emberek kinézetét. Ráadásul a föld alól jött.

Rakd már össze könyörgöm...

2014. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 KZitus ***** válasza:

Szervusz.


Kicsit korábbrol kezdem.

A helyszín egy harcmező Izrael északi részén. Saul király és hadereje a félelmetes filiszteus sereggel állt szemben. Amikor Saul meglátta a filiszteusok táborát, „nagy remegés fogta el a szívét”. Saul ekkor már nem gyakorolta az igaz imádatot, és emiatt Jehova nem válaszolt neki, amikor segítséget kért tőle. Vajon kihez fordult segítségért Saul? Isten prófétája, Sámuel halott volt (1Sámuel 28:3, 5, 6).

Saul egy szellemidézőhöz fordult tanácsért, aki Én-Dórban lakott. Könyörgött neki, hogy ’idézze meg Sámuelt’ a halottak közül. A spiritiszta médium megidézett egy szellemet. Ez a „Sámuel” azt mondta Saulnak, hogy a filiszteusok győzelmet fognak aratni, és hogy Saul a fiaival együtt meg fog halni a csatában (1Sámuel 28:7–19). Vajon tényleg Sámuel tért vissza a halottak közül?

Gondolj a következőre: a Biblia azt írja, hogy a halálakor az ember „visszatér földjébe”, és „elvesznek gondolatai” (Zsoltárok 146:4). Saul és Sámuel is tudta, hogy Isten elítéli, ha valaki szellemidézőtől kér segítséget. Ez abból is kitűnik, hogy maga Saul korábban élen járt abban, hogy megtisztítsa az országot a spiritiszta szokásoktól (3Mózes 19:31).

Mit gondolsz, ha a hűséges Sámuel szellemként tovább élt volna, megszegte volna Isten törvényét, és együttműködött volna egy szellemidézővel, hogy Saullal találkozzon? Jehova korábban már kifejezte, hogy nem akar beszélni Saullal. Vajon egy médium kényszeríthette volna a mindenható Istent, hogy beszéljen Saullal a halott Sámuelen keresztül? Nem. Bármilyen formában jelent is meg, nyilvánvalóan ez a „Sámuel” nem Isten hűséges prófétája volt. Ez egy szellem volt, de nem Sámuel szelleme, hanem egy gonosz démon, aki úgy tett, mintha a halott Sámuel lenne.

Tehát a rövid válaszom: NEM!

2014. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ez tényleg Sámuel volt. Először is egyértelműen Sámuelként azonosítja a leírás.

Azt mondja Saulnak, hogy "holnap fiaiddal együtt velem leszel." Namost Jonathán biztosan nem kárhozott el, és ez azt jelenti, hogy Saul sem.

A saját profeciaira hivatkozik, és az igazat mondta meg a csata kimeneteléről is.


Ez az én meglátásom, persze lehet, hogy nem így van. Mindenesetre nem tudom elképzelni, hogy egy gonosz szellemet Sámuelként azonositson a Biblia.

2014. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdést sikerült feltenned, amire nem fogsz egyértelmű választ kapni. Én hajlok arra, hogy az előttem szóló véleményét erősítsem meg, vagyis, hogy tényleg Sámuel volt, de az is tény, hogy az ApCsel 8-ban azt mondja a Biblia, hogy "Simon maga is hitt", mégis azt mondta neki Péter, hogy "a te szíved nem igaz az Isten előtt", noha több soron is megerősíti a Biblia, hogy hit által igazul meg az ember. Vagyis, bár maga a Biblia maga nevezi Simon mágus válaszát hitnek, de ez mégsem volt elég a megigazuláshoz, azaz nem volt teljes a hite. Ha ezt az analógiát átemelem az endori esetre, bár maga a Biblia mondja, hogy Sámuel szólt Saulhoz, ezzel kapcsolatban azért vannak bennem kérdőjelek. Saul olyan mértékű bűnöket követett el, ami ismereteim szerint kizárja az üdvösséget, amit az is igazol, hogy saját kardjába dőlve halt meg, azaz öngyilkos lett, ami azt jelenti, hogy a bűné volt az utolsó szó Saul életében.


Két eset lehetséges: vagy egy csaló szellem jelent meg Saulnak, vagy Isten szuverén módon megengedte, hogy ebben a kivételes esetben valóban Sámuel szelleme jöjjön fel a Paradicsomból, ami Jézus Krisztus feltámadásáig a Föld gyomrában volt a Pokol tőszomszédságában (lásd a gazdag ember és Lázár esetét A Lukács 16-ban). Vagyis jó helyről jött Sámuel szelleme, de ha mégis egy csaló szellem volt, az is jó helyről jött, úgyhogy meglehetősen bajos lenne ez alapján eldönteni a kérdést. Ahogyan az is bajos lenne, ha Sámuel szavaiból Saul üdvözülését szeretnénk igazolni, ugyanis az Ábrahám kebele annyira közel volt a gyötrelem helyéhez, hogy a gazdag ember látta Lázárt és fel is ismerte. Vagyis az, hogy "velem leszel", nem feltétlenül jelenti azt, hogy a szoros társaságomban, csak azt, hogy velem egy helyen, azaz a halál birodalmában. Jézus Krisztus feltámadásáig a Paradicsom is a halál elnyomása alatt volt, mint oázis a sivatagban, de a Mennytől elválasztva. A feltámadás óta ez már nem így van, hanem mindazok, akik korábban a Paradicsomba kerültek, Jézussal együtt felmentek a Mennybe, akik pedig azóta az Úrban haltak meg, azok valójában kiköltöztek a testükből, és Jézushoz mentek, Aki a Mennyben él.


De bármelyik változat legyen is igaz, a halottidézés súlyos bűn a Biblia szerint, és nincs olyan ember, aki meg tudná idézni egy már meghalt ember szellemét. De a csaló szellemek bármikor örömmel állnak rendelkezésre.

2014. júl. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Asperrimus!


Simon hite, ahogy irtad is, nem volt egész, ahhoz lehetne ezt hasonlítani valamilyen szinten, mint amikor Pál irja, hogy nemelyek a hit dolgában hajótörést szenvedtek. Szerintem ezt nem érdemes ráhúzni az endori esetre.

A gonosz szellem szerintem nem jöhetett jó helyről, mert azok itt vannak a földi atmoszférában. Legalábbis nekem úgy tűnik hogy a pokolban levő szellemek feljovetele az azert nem ilyen egyszerű (szerencsére), lasd Jelenések könyve. Az üdvözüléshez: A logikád alapján Salamon is elkárhozott. Igaz ugyan, hogy az ő élete végéről nem ír konkrétan a Biblia (hogy esetleg megbanta-e), de o is majdnem ugyanazt a pályát futotta be, mint Saul (o is meg akarta ölni a helyette választott királyt). De akár Saul is megbanhatta a dolgait az utolsó pillanatokban. Salamonra meg is mondta Isten, hogy nem vonja meg tőle az irgalmasságát, mint az előtte lévőtől megvonta. Nekem ugy tűnik, hogy ez a földi palyafutasukra vonatkozik. Sault sokáig gyötörte a gonosz szellem, és háborúban, bukott emberként halt meg, Salamon pedig királyként, és tőle nem vette el életében a királyságot (Saulnak már életében át kellett volna adnia a királyságot Dávidnak, hiszen ő föl lett kenve, nem sokkal Saul elvetése után).


Az egyértelmű hogy a halottidezes sulyos bűn (én aztán tudom, az is biztos, hála az apai felmenőknek), meg az is,hogy senki nem tudja megidézni a halottakat. Itt, ha tényleg Sámuel jelent meg, akkor nyilván kivételes esetről van szó, ami mögött Isten állt.

2014. júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Nem, hisz aki meghalt, annak semmilyen része nem él tovább.
2014. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Szia!


Az ókorban igen elterjedt és a pogányság lényeges jellemzőjének tekinthető halottkultuszt a Szentírás a

démonok kultuszának tekinti. Lásd példaképp: Zsolt 106,28. 37; 1Kor 10,20.


Mivel a halálban különváló, öntudatos, halhatatlan lélek nem létezik, és egyedül csak Isten kelthet életre a halál állapotából, a megidézett vagy megjelent szellemek nem „halottak lelkei", de sokszor nem is képzelet szüleményei, hanem ördögi jelenségek, amelyek által Sátán akarja elhitetni az embert.


Az endori jósnő által Saul királynak „megidézett" ál-Sámuel is ördögi jelenség volt, amely által Sátán teljes

kétségbeesésbe, öngyilkosságba kergette Sault. A démonokkal való érintkezést „utálja az Úr", ezért a

keresztény ember részéről az az egyedül helyes magatartás, ha messziről elkerül minden ilyen jelenséget.


Üdv. Péter

2014. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!