Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy muszlim lány nem hord...

Ha egy muszlim lány nem hord fejkendőt az nagy baj?

Figyelt kérdés

Ezen kívül minden szabályt betartok ,csak nem akarom hogy a kendő miatt megbámuljanak vagy kiközösítsenek.Anyum keresztény apukám iszlám vallású de ő nem szól amiért nem hordom.Köszönöm előre is válaszaitokat!:-)

15/L


2014. júl. 29. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

nem, meg elég sok mindentől függ. múltkor néztem egy műsort, egy amerikai iszlám családról szól, tartják a vallást, de pl a ruházat önkéntes. nem erőszakolják rá senkire, viszont aki felveszi a fejkendőt annak nagyon örülnek és volt is benne valami. bátorságot is jelent szerintem. magad miatt hordjad ne mások miatt. az hogy megbámulnak az őket minősíti, kiközösítés meg hol lenne? max iskolában, az igaz...


a zsidók sem hordanak mind kipát, mégha gyakorolják is a vallást.

2014. júl. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!:-)) néha az utcán felszoktam venni, talán lassan megszokom a viselését és a suliban is viselni fogom majd, köszönöm még egyszer!:-)
2014. júl. 29. 09:57
 3/9 anonim ***** válasza:
A muszlim vallás gyakorlása nem egyszerű. A kendő csak egy kis dolog. Ha végigcsinálod a Ramadant, naponta 5x imátkozol (éjjel is), rendszeresen jársz mecsetbe, követed az iszlám szokásokat (csak halal húst eszel, szerényen viselkedsz stb) akkor a kendő tényleg csak kis dolog.
2014. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ez a csak hal húst lehet enni hülyeség. Ugyanúgy megeszik a csirkét, borjút, a sertés húst tiltja egyedül az iszlám.
2014. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Halal hús nem ha.. [link]
2014. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a 4-esen behaltam.... X'D
2014. júl. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Szeeintem igen.Én is 15 vagyok,de szeptembertol kezdem hordani,mert ugy érzem most jott el az ideje.A koránban benne van hogy kotelezo.Én is félek hogy mi lesz,de sztem aki normális,az elfogad ugy ahogy vagy.:)

Sok sikert.

2014. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ha azt akarod hogy kiközösítsenek az iskolába meg ne hívjanak sehová akkor hordd! de meg fogod bánni mert kimaradsz minden jóból fiatal korodba. Lesz még időd vallásosnak lenni idősebb korodban is.Volt egy osztálytársnőm aki szintén kendőt hordott és sosem hívták sehová mindenből kimaradt a suliba beszélgettek vele de semmi több. Még a full depressziós öngyilkos hajlamokkal rendelkező oszt.társunkat is előbb hívták el bulizni meg mindenhová.
2014. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kútásó ***** válasza:
0%

Ha nem mész el bulizni, kimaradsz a paráznaságból, az alkoholizálásból meg a drogozásból. Amúgy a fejkendő viselését a keresztény asszonyoknak is előírja a Biblia az ima alatt, csak a többségük nem tartja meg.

Pál apostol mondja:

„Minden asszony pedig, a ki befedetlen fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét...”

„Magatokban ítéljétek meg: illendő dolog-é asszonynak fedetlen fővel imádni az Istent?”


Szerintem illendő dolog a kendő viselés az asszonyoknak mind keresztényeknek, mind a muszlimoknak és jól is áll nekik.

2014. dec. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!