Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pap Gábor művésztörténész...

Pap Gábor művésztörténész keresztény?

Figyelt kérdés

#Gábor #keresztény #művésztörténész
2014. aug. 2. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem mindegy?
2014. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen igen!
2014. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ozmium42 ***** válasza:
68%
Művészettörténész, és attól függ, hol húzzuk meg a kereszténység határvonalát. Pap Gábor és követőinek vallásosságát nem a Biblia határozza meg, hanem Pap Gábor. Szkíta Jézus, szkíta erkölcs (mint a kereszténység előképe), asztrológia, lélekvándorlás, ezotéria, ősmagyar hiedelmek, mindez belefér az ő vallásukba, és még sok minden más is.
2014. aug. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért az ezotériával vitatkoznék. Azt keményen elutasítja.

Úgy mondanám inkább, hogy abban az erkölcsiségben hisz, amit az ősök ránk hagytak a népművészeten keresztül. És az bizony nem a judeo-krisztianizmus!

2014. aug. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ozmium42 ***** válasza:
A Szent Korona által befogott, közvetített és leföldelt energiákról szóló történet mi, ha nem ezotéria? Tudnék rá más szavakat is, de azt most inkább nem.
2014. aug. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"A Szent Korona által befogott, közvetített és leföldelt energiákról szóló történet mi, ha nem ezotéria? Tudnék rá más szavakat is, de azt most inkább nem."


Itt a tejúti/isteni erőkről van szó s mint tudjuk ezek meghatározó szerepet kaptak őseink életében. Pap Gábor sosem állítana ilyet, ha a nem kapna visszacsatolást a néphagyomány irányából. És igen ez spirituális dolog, úgy mint a magyar vallás is (minden vallás az). Ostobaság lenne ezt az ezotéria kategóriába sorolni, ahol egy helyen lenne a reptilián-atlantiszi-reikisámán-karmatisztitóval.


Egyébként az asztrológiát is kifogásolom a kommentedben.

2014. aug. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Szoktam hallgatni, meg Szántait is. Mintha az ezotériát elutasítaná. Érdekes, hogy a csillagjegyekről is beszélnek, de szerintem ezek megértéséhez, nagyon sok idő kell. Régen ilyeneket csípőből elutasítottam, most meg üdítő hallgatni, a tévés szarok után. Ha Szántai, vagy Pap lett volna a töritanárom, biztos figyeltem volna az órán, de amit leadtak hazugságot, az nem kötött le.

Szerintem alapos ember, utánajár dolgoknak, csak, ha az ember a hazugságon nő fel, nehezen áll rá más nézetekre.

Nem biztos, hogy igazam van, én így gondolom.

2014. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Érdekes, hogy a csillagjegyekről is beszélnek"


Igen, hiszen a magyar paraszt is ismerte a csillagos eget, sőt annak alapján élt. Ez puszta csillagismeret, nem ezotéria, sosem hallhatsz Pap Gábortól olyan, hogy "te most vízöntő vagy, szóval xy tulajdonságokkal rendelkezel".

Az pedig nem kéne elfelejtenünk, hogy ő inkább időben vizsgálja a zodiákust, amely a fény-sötétség váltakozásának időbeli tulajdonságait foglalja keretbe.

2014. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sőt! Papp Lajos szívsebész professzor is keresztény. De hol érdekel ez engem, ha a kése alá kell feküdnöm? Nehogy má' a vallási beállítottsága után ítéljük meg valaki munkásságát!
2014. aug. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem rosszindulatból, vagy kétségbe vonva mondtam, csak megjegyeztem. Azt is, hogy sok idő kéne megérteni azt, amit mondanak. Utánajárni, tanulni. Mondjuk szeretem a Tóth Bálintot is hallgatni, és ő is vágja a csillagjegyeket. Honnan tudják? Hol tanulták?
2014. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!