Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » új és ó szövetségre milyen...

új és ó szövetségre milyen bizonyítékok vannak h a mese történelem?

Figyelt kérdés
vagyis arra lennék kíváncsi h milyen bizonyítékok vannak magára a könyv hitelességére, anélkül h kinyitnám. Mert elvileg a prófécia beteljesedések a bizonyítékok, nekem ennyi nem elég h elhiggyem.

2014. aug. 7. 02:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
és hát minek olvassak bele ha nem hiszem el h hiteles a könyv
2014. aug. 7. 02:04
 2/16 anonim ***** válasza:
Ajjajj! Én akkó most sxarba vagyok! Elóvastam a "Kőszívű ember fiai"-t, de nem győződtem meg előtte, hogy csakugyan úgy vót-e minden, ahogy leírták!
2014. aug. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ne olvass BELE, számodra tök fölös!

Már így sem tudod, mit akarsz, ha beleolvasol, akkor is csak félművelt maradsz.

Gondolom, gyerekkorodban a "Piroska és a farkas"-t sem ott kezdték, hogy a farkas hasát megtömték kővel.

Regényt is úgy olvasol, hogy elolvasod, ahol kinyílik a könyv?

.

Mit akarsz tudni egy könyvről anélkül, hogy kinyitnád?

Kinek a véleményére adsz? Aki végigolvasta és elhiszi; aki végigolvasta, hogy tudjon róla vitatkozni, de nem hiszi; aki bele-bele olvasott, de jólképzettnek próbálja eladni magát. Képzetlenül/tudatlanul a még kevésbé képzetteknek/tudóknak?

A féltudás károsabb, mint a tudatlanság, ezért ne is olvass bele semmilyen könyvbe. Maradj meg teljesnek...

2014. aug. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha rákeresnél neten? Mondjuk például a Biblia régészeti bizonyítékai vagy a Biblia történelmi bizonyítékai. Bár ha már a beteljesült próféciák sem győznek meg...

Igaz, rólad azt írja a Biblia, hogy voltak, vannak és lesznek olyanok, akiket a legnagyobb csodák sem győznek meg, mert engedtek a sátán csábításának és elsötétedett a szívük.


Ha azt gondolod, hogy okos emberek nem kételkedtek, majd mégis hitre jutottak, akkor tévedsz. Ha azt hiszed, hogy Isten csak a nálad butább emberek hiszékenységének a fantáziája, akkor is tévedsz. De a kérdésedből ítélve nem vagy olvasott, sem ismeret birtokában, így pedig még vitázni sem érdemes, pláne egy olyannal, aki ahelyett hogy ő maga utána járna ennek a dolognak, inkább kiírja kérdésnek, majd vissza se néz.

2014. aug. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Felfedezések és kutatások bizonyítják, hogy hiteles és megbízható.William Foxwell Albright, egy elméleti iskola képviselője ezt írta: „Összegezve elmondható, hogy a Bibliát elejétől a végéig úgy kezelhetjük, mint a vallási történelem hiteles dokumentumát.”
2014. aug. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2014. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"és hát minek olvassak bele ha nem hiszem el h hiteles a könyv"


- Te sem sokat olvashatsz.

Egyébként pl. az egyiptomi tíz csapás történetét már egyes történészeknek sikerült elhelyezniük a történelemben: egy a Földközi tengerben történt erősebb vulkánkitörés okozhatott hirtelen lehülést és egyéb időjárási anomáliákat a hirtelen vízszintváltozás mellett. Ez persze egy felvetés a sok közül.

2014. aug. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mien bizonyítékok vannak arra, hogy mese?
2014. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
most komolyan egy regénnyel kéne összehasonlítani a bibliát? Kő szívű ember fiai... úristen, nah mind1... ettől még nem vagyok nem olvasott, h nem olvastam el a bibliát :D
2014. aug. 7. 18:00
 10/16 A kérdező kommentje:
"ezért ne is olvass bele semmilyen könyvbe. Maradj meg teljesnek..." ez aztán az év tanácsa, inkább ne oszd az észt senkinek.
2014. aug. 7. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!