Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi mindent lehet tudni az...

Pharaun kérdése:

Mi mindent lehet tudni az elfekről ha írni akarunk?

Figyelt kérdés
Elég sok oldalt átolvastam, sajnos a fizetős írói honlapokra nem tudtam bejutni. A kérdés adott. Minden olyan elf faj, amiről olvashatunk a fantasykban védett eredetű? A drow az egyértelműen az. Mi a helyzet a többiekkel? Árny, Hold, Vér vagy Forest/Wood elfekkel? Illetve a duergár törpök? Ezek valakihez el vannak védjegyezve?

2012. dec. 17. 02:14
 1/4 anonim válasza:
Nem értem
2012. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Keselyüstök ***** válasza:
Szerintem úgy általánosságban, hogy elf fajok jellemzői nemigen léteznek, mert gyakorlatilag ahány író, annyiféle elképzelés, faj és tulajdonság létezik velük kapcsolatban. Bár, tény hogy ami általában megegyezik: finom csontozatúak, magasak, ügyesek, intelligensek, hegyes a fülük, gyakran szépek, mágikusak, legtöbbször könnyű fegyverzet(íj, könnyű kard)jellemző rájuk. De ezeken kívül például a társadalom, a többi néppel való viszony, hatalmuk nagysága...stb változatos. Ha alap kell ezekkel a lényekkel kapcsolatban, azt ajánlom keresd meg az "őseiket" a germán, illetve a kelta mitológiában, sőt még a skandinávban is vannak hozzájuk hasonló lények.
2012. dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Keselyüstök ***** válasza:
Még egy példát mondanék is: ha összehasonlítanánk a Gyűrűk ura elfjeit(tündéket) és a Dragonlance krónikák elfjeit, igencsak jelentős különbségek adódnának.
2012. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Keselyüstök ***** válasza:
Ja, és még valami.(Bocsi, hogy ilyen darabokban válaszolok:)) Ha bele szeretnéd rakni őket egy saját történetbe, szerintem érdemes a már adott, általános tulajdonságok mellett, a saját ízlésed szerint alakítani őket. (Én legalábbis ezt teszem:))
2012. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!