Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha csak ezek lennének jelen a...

Ha csak ezek lennének jelen a világon melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Jehova Tanúi, Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza(Mormon), Hit Gyülekezete, Hetednapi Adventista Egyház, Krisna Tudat, Szcientológia

És nincs kibúvó, mindenképp választanod kellene.



2014. aug. 13. 11:44
1 2
 11/16 KZitus ***** válasza:

Szervusz.


Zsoltárok 83:18 "Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova,Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett."


Zsoltárok 100:3 "Tudjátok meg, hogy Jehova az Isten;Ő alkotott minket, nem pedig mi magunk.Az ő népe vagyunk, és legelőjének juhai."


Ézsaiás 42:8 "Én vagyok Jehova. Ez a nevem, és senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott képmásoknak."


Róma 10:13 "Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”."


Héberek 3:4 " Természetesen minden háznak van készítője, de aki mindent elkészített, Isten az."


Ézsaiás 40:26 " Emeljétek föl szemeteket a magasba, és lássátok. Ki teremtette azokat? Ő, aki szám szerint előhozza seregüket, sőt nevén szólítja mindegyiket. Tevékeny energiájának bősége és hatalmas ereje miatt egy sem hiányzik közülük."


Ez a Bibliai oka, hogy Jehova Tanúja vagyok.

2014. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
2014. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%
Ha mindenképp választani kéne, csak és kizárólag ezek közül és nincs kibúvó, talán a Krisna tudatot. Az más kérdés, hogy ettől még nem lennék vega, se "szermentes", a többi muszáj-cuccal nem lenne gond, "papíron" inkább ez legyek, mint a többi.
2014. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%
Ki vagy te, hogy meghatározod, mikor és hogyan kell választanom? Tolakodóan meg szeretnél tudni valamit tőlem, és még te szabod meg, mit válaszolhatok? Azt hiszem, te nem evilágon élsz.
2014. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, mégis mi problémád akadt? Bökd csak ki hátha tudunk segíteni. :D Amúgy ezt a kérdést nem azért írtam mert ellene vagyok bármelyik felekezetnek amiket felsoroltam. Ezek közül 3-ból ismerek személyesen is embereket.

Azért választottam eme hitrendszereket mert viszonylag fiatalnak mondhatjuk őket, tagok létszáma dinamikusan növekszik,némely szokás és tan igen érdekes, viszonylag sok ifjú-tinédzser embert érdekel, és hát mindezek mellett sok hideget-meleget kapnak a világban. És kíváncsi vagyok az emberek milyen módon reagálnak erre(kérdésre), akár tagjai akár nem.


Egy Római Katolikus 3. válasza nagyon szimpatikus.

2014. aug. 13. 22:32
 16/16 anonim ***** válasza:

Tudnám javasolni, hogy próbáld ki a Krisna-tudatot, majd rájössz, hogy nem ember áll mögötte, hanem Isten*, meg nem is fiatal, öregebb, mint a kereszténység. Itt nyugaton lehet még újnak számít, de a legősibb vallások egyike. A hinduizmus újkeletű kifejezés, brahmanikus vallásként ismeretes "gyűjtőnéven".


*= Istennek az az eredeti formája, amiről a Biblia szót sem említ. Ugyan is ez a forma a lelki világot soha nem hagyja el, különféle kiterjedései segítségével hozza létre az anyagi világot, amelyben élünk. A bibliai Atya, ennek az anyagi világnak a felsőbb bolygórendszereiben él, a mennyei bolygókon. Erről az Atyáról beszél a Biblia és Jézus az Ő bolygóján csinált helyet a keresztényeknek az Írások szerint. De ez még itt van az anyagi világban, az nem a lelki világ. Ott az Isten eredeti formájában van jelen, örökké fiatal, tehát nem egy Atya.:)


A mennyei bolygókon a bölcsek és a jámborak születhetnek meg. Az önmegvalósítottak pedig a lelkivilágba.

2014. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!