Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A halál után az igazak máris...

A halál után az igazak máris Krisztushoz kerülnek?

Figyelt kérdés
Filippi 1,23: 23. Mert szorongattatom e kettő között, kívánván elköltözni és a Krisztussal lenni; mert ez sokkal inkább jobb;
2014. aug. 16. 14:20
1 2 3
 1/23 yuda ***** válasza:
68%

Igen.

Mi a kérdésed?

Amit beollóztál ige elég egyértelműen fogalmaz.

Mit akartál ezzel a kérdéssel megtudni'?

Tudunk e mi is olvasni, vagy egy egyértelmű mondatot hogy lehetne mégis máshogy értelmezni?

2014. aug. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem nem.

Préd 9,7

Mert az élők tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmok nincs többé; mivelhogy emlékezetök elfelejtetett.


Filippi 1;23-ból egyáltalán nem az jön le, hogy azonnal Krisztushoz menne, hanem azt, hogy halála után Krisztussal lesz.

1Thess 4,16

Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;

17. Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.


Itt sem az van, hogy azonnal ott lesznek.

2014. aug. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
yuda mint látod(láthatod), a második kommentelő "félreértelmezte" ezt az igét. Sőt, tudtommal Jehova tanúi állítják, hogy a Biblia állítja, hogy a halál után, nincs semmi, a "lélek" alszik(bár nem vagyok benne biztos, hogy a lélek vagy a szellem, vagy valami más, de valami biztos, hogy alszik, nincs tudatánál az ember), és csak a feltámadáskor "kap" új tudást, elmét, addig seképsehang.
2014. aug. 16. 16:57
 4/23 anonim ***** válasza:
A második válaszoló a testről beszél, ami meghal, majd vagy üdvözül vagy feltámad, de megy az örök sötétségbe, ahová a halál és a pokol is kerül. Jézushoz a szellemünk megy, már akinek....
2014. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

4-es!

És ezt idéznéd? :)

2014. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Persze. Melyik Bibliát fogadod el? Van nekem itthon öt, melyikből írjam ki az igéket?
2014. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Bár úgysem fogja megérteni az, aki test szerint él és az önmegváltásán dolgozik és sajt földi szektájában bízik, de ezért leírom:


Jn.3,6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.

7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.


I.Kor.15, 50. Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.


Tehát aki nincs újjászületve, az nem fogja örökölni Isten országát, gondolom ezzel senki sem száll vitába, maximum az, akinek fogalma sincs mit jelent az újjászületés, de már belefáradtam, hogy újra és újra leírjam, néha használni is kéne a keresőt.


2. Korintus 5:8 De bátrak vagyunk és bízunk Istenben. Jobban szeretnénk kiköltözni ebből a földi testből, és hazaköltözni az Úrhoz.

2. Korintus 5:9 De akár ebben a testben élünk, akár hazaköltözünk hozzá, arra törekszünk, hogy kedvében járjunk.


Ebben a testben élünk jelenleg, ami előbb-utóbb elpusztul, majd porból lett és porrá lesz, bekerül a föld alá. Sokat írja a Biblia, hogy a test aluszik, minden esetben a testet használja, nem a szellemünket.

Prédikátor 12,9.

És a por földdé lenne, mint azelőtt volt; a lélek pedig megtérne Istenhez, a ki adta volt azt.

Még az angol King James is a spirit szót használja, a héber úgyszintén NEM a lélek szót használja. Neten nyugodtan utána lehet keresni, ne csak az én ismeretem bővüljön, hanem azé is, aki megragadt egy emberi tanításnál Isten helyett.


János evangéliuma 14,2

Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

Hol? Hát ahová ment. Hova ment? Na vajon....?


A test meghal, a szellem nem. Jól tudom, hogy a 4. zsinat kijelentették kerek-perec, hogy márpedig az ember csak két részből áll és ez a test és lélek, és Károli kénytelen volt ehhez igazodni, de ha egyszer még a héber is megkülönbözteti, hát még az apostolok, akkor mi is a baj vele?

A test meghal, porrá lesz. Ez van. De sehol sem írja, hogy Jézus előremegy, hogy helyet készítsen nekünk Atyja házában, ahová a kutya sem megy, mert alszik.


Bár abban hisznek a tanúk, meg az adventisták, amiben akarnak, úgyis minden héten tapsikolnak maguknak, hogy a kiválasztottak között vannak és örülnek maguknak, a többi meg úgyis elveszik, legalább van pár jó napjuk. Aztán Isten majd eldönti.

Zsidók 9:27 Minden embernek meg kell halnia egyszer, azután pedig ítéletre kerül. Ez egészen biztos.

2014. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Szerintem el kellene törölni a halált, nem jó ez így, hogy kiragadnak minket szeretteink közül, azt javaslom, bocsássuk szavazásra, az eredményt Isten már úgyis tudja, mert ő mindent tud.

A Krisztushoz kerülésről pedig annyit, hogy ilyenkor komolyan nem értem a hívőket, miért nem "rohannak" hozzá minél hamarabb?

2014. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 yuda ***** válasza:
69%

Kérdező!

Igen tudok a tanúkról és még az adventisták is hasonlóképp vélekednek.

Ez tudatlanság és félremagyarázás.

Olyan igékkel akarják cáfolni, amelyek nem ide vonatkoznak, hanem kiragadják a szövegkörnyezetből.


Prédikátor könyvet szokták idézni, de azt a könyvet lehetetlen értelmezni, ha azt a visszatérő kifejezést kihagyják, amit Salamon használt, hogy a "nap alatt".

Katt ide, hogy lásd hányszor szerepel:

[link]

Ugyanis a nap alatti, a látható dolgokkal foglalkozik a könyv.


Másik igét Jóbtól szokták idézni. Fura, hogy még nem tették. :D

Ott pedig elfelejtik a történet végét, mikor az Úr szól Jóbnak, (majd Jób is elismeri), hogy "Ki az, aki elhomályosítja az örök rendet tudatlan beszéddel?"

...

Jób pedig felele az Úrnak, és monda:

2

...

3

Ki az – mondod – aki gáncsolja az örök rendet tudatlanul? Megvallom azért, hogy nem értettem; csodadolgok ezek nékem, és fel nem foghatom.

...

Így tehát bármennyire is szeretnék némelyek cáfolni a lélek halhatatlanságát, olyan igékbe fognak ütközni, amelyek átugrására képtelenek.

Jehova tanúi könnyen elintézték egy huszárvágással az egészet. Ami nem illik bele a teológiájukba, kitörölték, vagy átírták.

Adventisták nagyobb bajban vannak, mert Károlit használják, de ők is megoldották: -nekik ott a hamisprófétájuk, Ellen G. White és még mások.

Így nekik sem kell a bibliára támaszkodniuk, mert megmondják nekik, hogy kell értelmezni. :)

2014. aug. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

7-es!


Én erre gondoltam:

"Jézushoz a szellemünk megy, már akinek"


Jézus tudtad, hogy test szerint támadt fel?


Yuda!


Sem adventista, sem Jehova Tanúja nem vagyok, de lélekhalhatatlanságtól nekem is feláll a szőr.


Ugyanis a lélek nem a testben lévő egyedülálló entitás.

1Móz 2,7

És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.


Tehát úgy vélitek, hogy van egy szellem a testünkben, ha lehet így fogalmazni, de ha a szemem megvakul, nincs semmi, ami látna, ha fülem megsüketül, nincs semmi, ami hallana, mintha ez a szellem passzív, míg a test él, de mikor a test meghall, aktiválódik, és lát szem nélkül, hall fül nélkül, gondolkodik agy nélkül.

Feltámadáskor nem a szellem ölt hallhatatlan testet, hanem testben támadunk fel. Jézus alvásnak hívta a halált, a prédikátor tudatlan állapotnak, és nem véletlen. Tudod, hogy mi lesz a halálod után? Az, ami volt 100 éve veled. Semmi. A Biblia elég jól fogalmaz abban, hogy a halál nem egy olyan élet, ami eltér a jelenlegi élettől. A halál az halál. A sátán próbálja a kezdettől hazudni, hogy a halál valamiféle életforma: "És monda a kígyó az asszonynak: Bizony nem haltok meg"


A sötétség a világosság hiánya, a vákuum a nyomás hiánya, a hideg a hő hiánya, a halál az élet hiánya. A sötétség nem a világosság egyik formája, a vákuum sem a nyomás egyik formája, a hideg sem a hő egyik formája, ahogy a halál sem az élet egyik formája.


Azzal szerintem nem sokra megyünk, ha szétköpködöd a gyülekezeteket.


"... szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

...

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr."

IKor 13


Na, a köpködés nem a szeretet. Ha viszont nincs benned szeretet, semmi vagy.

2014. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!