Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék megkeresztelkedni....

Szeretnék megkeresztelkedni. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Csak most határoztam el magam és nem tudom mit kell tennem. Kit kell felkeresnem? Hogyan történik a keresztelkedés és azt megelőzi oktatás? (18. életévemet betöltöttem)

2014. aug. 17. 18:44
1 2
 1/11 bibus26 ***** válasza:
Bemész a neked legszimpatikusabb templomba, beszélsz a pappal egy időpontot és kész. Előtte kerítsél magadnak keresztszülőt, mert ha jól tudom, az is kell...Oktatás nincs keresztség előtt, csak elsőáldozás és bérmálkozás előtt. 1/2 óra alatt kész.
2014. aug. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vigyél lóvét, mert már nem ingyenes a keresztelkedés, mint Jézus korában...
2014. aug. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is felnőttként keresztelkedtem (római katolikusnak).

Felnőttként nekem egy szertartás alatt kiszolgáltatták a 3 ún. bevezető szentséget (keresztelő, bérmálás, elsőáldozás). Előtte néhány alkalmas felkészítőn vettem részt.


A 2. válasz írójának is írom:

A bevezető szentségek most is INGYENESEK! Nem kérhet érte pénzt egyik atya sem!

Adni szabad, de ha nem adsz, akkor sem néznek rád csúnyán.

Az én kereszt- és bérmaszülőm akart adni, de nem fogadta el az atya, mondva, hogy ez Isten műve, nem az övé...ő csak eszköz Isten kezében.

Előtte a perselybe adtunk többet, mint normál esetben szoktunk, de azt ugye nem az atya kapja "zsebbe"...

2014. aug. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress meg egy papot. Ő mindent el fog mondani bizonyosan. De egyébként van egy úgynevezett szentségekre felkészítő "oktatás". Ez kb. ált. tanév kezdetétől (tehát általában szeptember eleje/közepe, de plébániája válogatja) húsvétig tart. Ezen időintervallumon belül pedig kb 2 hetente egy-egy órás alkalomra számíthatsz hozzávetőlegesen. Teljesen ingyenes dologról van szó amúgy. És azt gondolom, hogy az ilyen szándékkal a plébániát, egy atyát felkereső embernek mindíg örülnek. :) Isten áldjon és tartson meg az elhatározásodban!
2014. aug. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én 17 évesen keresztelkedtem, Reformátusnak.


Felkerestem egy lelkészt. Volt néhány előkészítő beszélgetés, ezen kívül javasolta, hogy járjak Istentiszteleten kívül ifjúsági Bibliaórára is.

(Nem bántam meg, hogy megtettem. Ma is járok Bibliakörbe, természetesen ma már nem ifjúságiba.)

Egy évvel később konfirmáltam.


De 18 éven felülieknél egyben szokták csinálni a keresztelőt és a konfirmációt. Ebben az esetben az érintett végigjárja a felnőtt-konfirmációi előkészítőt

(általában egy tanéves, heti egy órás, ingyenes, tanfolyam) és az egyben a keresztelői előkészítő is.


De mindenképpen azzal a lelkésszel beszélj, Akitől a keresztelési szolgálatot kéred. Ő tud a részletekről és az általánostól eltérő helyi szokásokról beszélni.


Utóirat: Felnőttkeresztségnél (legalább is Reformátusoknál) általában nem kell keresztszülő.

Remélem tudtam segíteni.

2014. aug. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 yuda ***** válasza:

Vízkeresztség, vagy pontosabb nevén víz alá meritkezés az újra születés egyik állomása. A hívő, Jézus Krisztus halálával azonosul , mintegy víz sírba meritkezés által. Ez így bibliai.

A régi életet halálba kell adni, hogy megkapjuk az újat.


Ha nem olyan közösségbe mész, ahol így gyakorolják, hanem olyanba, mint az eddig beírók javasoltak, -nos, ha mégis azt választod, nem fogsz újra születni, hanem csak vizes leszel. Ennyi erővel le is zuhanyozhatsz

Vagy úgy csinálod, ahogy bibliai és akkor működik, vagy vizes bűnös maradsz.

2014. aug. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


A bibliai értelemben vett keresztség a megtérés vagy újjászületés látható megpecsételése, ezért neveztetik a "megtérés keresztségé"-nek és az "újjászületés fürdőjé"-nek (Mk. 1:4; Tit. 3.5). A Szentírás a tanítványság alapvető kívánalmainak a hitbeli elfogadása alapján hozott, önkéntes választáson alapuló, alámerítéssel történő felnőttkeresztséget hitelesíti. Ez a keresztség - Jézus kijelentése és példaadása szerint - "igazság", amelyet "illik nékünk betöltenünk" (Mt. 3:15; Mt. 28:19).


A keresztség cselekedetének belső, lelki tartalma: a régi élet összes bűnének a jelképes "lemosása", vagyis a bűnbocsánat igénylése és elnyerése ezekre nézve. Ezzel együtt a múlt "eltemetése", gyökeres, végleges szakítás vele. A másik döntő eleme a jelképes "feltámadás" egy új, igaz életre, "Isten segítségül hívásával". Az új életben járás mindenkor csak a halálból megelevenítő, hatalmas isteni Lélek által lehetséges (Rm. 6:4-8; Ap. csel. 22:16).


Üdv. Péter

2014. aug. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6. válaszadó!


A keresztség már az újjászületés külső jele.

Tehát nem azért születsz újjá, mert vízbe merítenek!


A víz "csak" szimbólum, külső jele a már belsőleg meghozott döntésnek. Ezért mindegy, hogy néhány csepp ér vagy fürdesz egyet.


A lényeg a Lélekben dől el, amikor meghozod a döntést!

2014. aug. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 yuda ***** válasza:

8-as.

Jézus azt mondta Nikodemusnak, hogy aki nem születik újra víztől és Szellemtől, nem mehet be Isten országába.

Ez egy elég határozott mondat.


Ha mindegy lenne a pár csepp víz, vagy víz alá merités, akkor az szerepelne a bibliában.

Rég hallottam ekkora ostobaságot, hogy valakinek mindegy.

Istennek az alámeritkezés az akarata. A fröcskölés katolikus találmány. Annyit is ér.

Ha hívő lennél, számítana Isten akarata.

Ha hívő lennél, akkor a bibliában írtak isteni tekintéllyel bírnának és azt nem helyettesítheti emberi torzítás.


Egyébiránt pedig a logika is arra vezet, hogy a bemeritkezés víz sírja, amely által Jézus halálával azonosulunk, nem lehet néhány csepp víz. Pár csepp vízbe még senki nem tudott alámerítkezni. :)

2014. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Yuda!


Gondolom, akkor nálatok minden hölgy hord kendőt is, illetve az felett nyíltan ítélkeztek, aki haragszik...


" 22Én pedig azt mondom nektek, hogy aki haragszik atyjafiára, méltó arra, hogy ítélkezzenek felette, aki pedig azt mondja atyjafiának: Ostoba! - méltó a főtörvényszéki eljárásra; aki pedig azt mondja: Bolond! - méltó a gyehenna tüzére."


Gondolom továbbá, hogy van nektek külön főtörvényszék, meg nyíltan kimondjátok, hogy a gyehenna tüzére való az a testvéred, aki azt mondja: "Bolond" (amiről tudom, hogy mást jelent, mint az ugyanilyen alakú, de jelentésmódosuláson átesett szó!).


Azt is gondolom, hogy akkor Te szombati napot tartasz, hiszen Jézus maga a szombatot tartotta meg....


stb.

2014. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!