Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tett jó Magyarországnak,...

Miért tett jó Magyarországnak, hogy Szent Margit sünökből készült övet hordott?

Figyelt kérdés

"Árpádházi Szent Margit vajon miért viselt sündisznóövet a derekán? Mert áldozatot hozott az országért. És ezzel az áldozattal valóban képes volt kibékíteni a népet." - dr. Udvardy György püspök


teljes cikk:

[link]


Ezt olvastam, de nem értem az összefüggést, hogy a sündisznókból készült öv viselése miben és hogyan járult hozzá Magyarországhoz, vagy a nép kibékítéséhez.


2014. aug. 17. 19:54
 1/7 A kérdező kommentje:

elírtam bocs.

szóval Miért tett jót Magyarországnak?

2014. aug. 17. 19:55
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert áldozatot hozott az országért.


Szúrták a sünök, de ő tűrte.

2014. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A választ te is tudod.
2014. aug. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A segédpüspök szólamokat mond. A megbékéléshez nem elég az imádság, hanem élhető ország is kell. Ahogy a gyerekvállaláshoz is.

Ami Szent Margitot illeti:

Az ő korában nagyon sok szerzetes sanyargatta magát .(Ma mazochistának mondnánk őket). Azért tették, mert hitük szerint a szenvedéseiket Istennek ajánlották, hogy "cserébe" bocsássa meg az embertársaik bűneit és tegye jobbá a világot.

Margit is ezért viselte a szeges övet, és ostorozta magát, amíg össze nem esdett.

De nem emiatt lett kicsivel jobb az országban.

2014. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kzs ***** válasza:

@ Kérdező


Azt írod, nem érted az összefüggést.

Hát... mit ne mondjak, én se.


Az, hogy egy teremtett lény, akit az eredendő bűn sújt - és ilyen volt Margit is - sohasem lenne képes kiengesztelni Istent. Erre a bűnös ádámi faj nem képes, és mindannyian Ádám bűnér örököltük át. Erről szól a SzentÍrásban a Róma-levél.


Istennel csakis a Krisztusi áldozat révén békéltünk meg, és ha Margit hitt volna benne, nem tett volna ennyire hiábavaló ökörséget.


Nem beszélve arról, hogy mivel Krisztus fájdalmak férfijaként minden fájdalmunkat elhordozta, miért kérné - békéltetésképpen (ami már Krisztus által megtörtént) bárkinek is a fájdalmát??


Nem... ez a Margit-história... elképesztő ez a vallásos cirkusz, ami két oldalról táplálkozhat:

- egyrészről maga a tudatlanság

- másrészről alapvető bibliai tények semmibevétele.


Mindent összefoglalva: annak ellenére, hogy én magam magyarnak érzem magam, és szeretem az országomat, de nem tudok azonosulni egy ilyen balga, ostoba cselekedettel, mint ez a Margit.


Áldozatot mindannyiónkért kizárólag Krisztus hozott, és senki más. És mindaz, aki nem ezt mondja, hazudik!

Ha-zu-dik!!!

2014. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos ki kell mondjuk ez egy értelmetlen szenvedés volt. Tiszteletre méltó dolog az, hogy egy királynő lemond a világi életről, de az önsanyargatás nem vezet sehova.


Ha ha minden gazdag ember a vagyonát arra használná, hogy enyhítsen a nélkülözők szenvedésein, akkor senkinek sem kellene nélkülöznie. Ilyen értelemben példa lehet Margit, vagy bárki más. Abban is, ha betegeket gyógyít, mint ahogyan sok apáca teszi, ezek mind tiszteletre méltó dolgok. Áldozatot hozni ilyen értelemben kell: segíteni azoknak, akik nehezebb körülmények közt élnek, erre mutatott példát Krisztus, és erre tanított is: [link]


Üdv. Péter

2014. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Persze, hogy volt értelme!


Akkoriban nagyon elszaporodtak a sünök és a megnövekedett populáció már-már veszélyeztette az országban élő háziállatokat.

Valakinek lépni kellet!

Az országban eluralkodott a békétlenség ennek okán a parasztok között, ráadásul még a tízedet sem hozták be az egyháznak.

Ekkor jött Margit akiről köztudott volt, hogy széles derekán sorban pattantak el az övek.

Ő bevállalta- dr Csernus tanácsára- hogy innentől csak sünből készült övet fog hordani.

És lás csodát: pár év alatt a sünök megtizedelődtek és az ország népe megbékélt, sőt még a tízedet is behozták!


Ez a hiteles, saját kútfőből fakadó magyarázata a kézenfekvő összefüggéseknek.

2014. aug. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!