Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták! Szombati nyugalom...

Adventisták! Szombati nyugalomnappal kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a Bibliából meggyőződtem róla, hogy a hét hetedik napja a szombat, és mint ilyen, az Istentől rendelt nyugalom napja. A vasárnap pedig, mint a hét első napja, Krisztus feltámadásának napja.


Magam is elfogadhatatlannak tartom azt a reformációt túlélt tévtanítást, miszerint a nyugalom napja "átkerült" volna vasárnapra.


Jómagam nem vagyok adventista, nem is leszek az, de keresztény társatok vagyok. Több kereszténnyel kerültem már ellentétbe emiatt az igei alapon szilárdan álló hitem miatt.


Szeretném, ha OBJEKTÍV dokumentumokkal segítenétek ennek a tévtanításnak a kialakulásában, bármilyen érvelésben a "keresztény szombattal" (vasárnappal) szemben.


OBJEKTÍVNEK a nem adventista hátterű, és szigorúan nem Ellen G. White által ihletett dokumentumokat értem. Ezek tehát kizárva.


Történelmi hitelességű dokumentumokat szeretnék, fennmaradt, és neten is hozzáférhető iratokat, linkeket kérnék. Olvastam adventista iratokban Konstantinról, zsidóktól való elkülönülésről, pogány szokások átvételéről. Minden információ érdekelne.


De csak olyan iatok, amik egy másik keresztény társamnak való érvelésben felhasználhatók, mint objektív történelmi tények, adventista befolyástól mentesen.


Magáról a szombati nyugalomnapról meg vagyok győződve pusztán a Szentírás alapján is, emiatt nem szükséges tovább győzködni, csak a Biblián kívüli, de azt megerősítő történelmi bizonyítékok érdekelnek.


Természetesen nem adventistától is elfogadok válaszokat.


Minden választ előre is köszönök.



2014. aug. 21. 13:06
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Akkor ez a te könyved Dávid: A SZOMBAT TÖRTÉNETE

ÍRTA: J. N. ANDREWS, az első részét elolvashatod itt nyersfordításban:

[link]


Itt kapható: [link]


Ha tudsz angolul: [link]


Üdv. Péter

2014. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
9%

Szia!


Képzeld, én szombati napon megyek misére és vegetáriánus is vagyok. Ez 100% komoly. NEM irónia vagy bántás. Tény.

Csak azért említem, mert ugye pl. az adventisták ezt kihangsúlyozzák.

Gondoltam, hozok rá egy példát katolikus körökből is.


Egy Római Katolikus

2014. aug. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
14%

Én viszont hazugságnak mondom, hogy azt állítják a szombatisták, hogy a nyugalomnap átkerült vasárnapra. Inkább ezt kéne tisztázni. Mi Krisztus feltámadása miatt megyünk vasárnap templomba, vagy imaházba, ki hova és nem azért, mert az a nyugalomnapunk.

Nekem minden egyes nap Krisztusé és nem csak egy nap a hétből.

2014. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:

"Én viszont hazugságnak mondom, hogy azt állítják a szombatisták, hogy a nyugalomnap átkerült vasárnapra. Inkább ezt kéne tisztázni. Mi Krisztus feltámadása miatt megyünk vasárnap templomba, vagy imaházba, ki hova és nem azért, mert az a nyugalomnapunk. "


- De a nyugalom napját megtartjátok, ahogy pl. a zsidók teszik?

2014. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 sandor76 ***** válasza:
14%

Nem vagyok adventista.

Jezus azt mondta eggyik peldabeszedeben,

Ha sabbatnapon beleesik egy allat egy godorbe,nem huzod ki,megmentve azt?

Mert vannak bizonyos munkak amiket el kell vegezni,mert muszaly.

Ha mindenki igy gondolkodna,azon a napon sok lenne a problema,amit senki nem oldana meg.

Nem tudom az embereknek milyen szinten kell ezt megtartani,ugyanis ez Isten nyugalmara vonatkozik,ill.a zsidoknak azert lett adva,hogy foglalkozzanak Isten torvenyeivel,es tudjak,ertsek miert vannak.

2014. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
27%
El kell,hogy szomorítsalak az Adventisták sem tartják a szombatot.Mivel attól,hogy nem dolgoznak ,de interneteznek ,vizet ,villanyt ,buszt használnak,telefonálnak stb...,megdolgoztatnak valalit .Elmondom Izraelbem ez nem így megy ott rendesen betartják nem úgy mint az Adventisták.
2014. aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
20%

Igen, Jézus megtartotta a sabbatot. Ezt olvashatjuk róla: amikor az idő teljességének határa elérkezett, az Isten elküldte a Fiát, aki asszonytól lett, és aki törvény alá született (Galácia 4:4). Mivel Jézus izraelita származású volt, a Törvény alatt állt, melynek része volt a sabbat törvénye is. A törvényszövetség csak Jézus halála után vált érvénytelenné (Kolosszé 2:13, 14).

Igaz, Jézus a következőket mondta: Ne gondoljátok, hogy megsemmisíteni jöttem a Törvényt vagy a Prófétákat. Nem megsemmisíteni jöttem, hanem betölteni (Máté 5:17). Törvényt, betöltötte azáltal hogy tökéletesen megtartotta. Amikor a Törvény, vagyis a szerződés, be lett töltve, többé már nem volt kötelező Isten népére nézve.

A keresztényeknek meg kell tartaniuk?

Ha Krisztus betöltötte a Törvényt, kötelező-e a keresztényeknek megtartaniuk a hetenkénti sabbatot? A választ Pál apostol szavaiból tudhatjuk meg, melyeket ihletés alatt írt le: Senki . . . meg ne ítéljen titeket evés és ivás dolgában, vagy ünnep vagy az újhold megtartása vagy sabbat tekintetében; mert mindez az eljövendőknek árnyéka, a valóság azonban a Krisztusé (Kolosszé 2:16, 17).

Ezekből az ihletett szavakból kiderül, hogy jelentős mértékben megváltozott, hogy mit vár el Isten a szolgáitól. Miért változtak meg az elvárásai? Azért, mert a keresztények egy új törvény alatt, vagyis a Krisztus törvénye alatt vannak (Galácia 6:2). A törvényszövetségnek melyet Izrael kapott Mózesen keresztül akkor lett vége, amikor Jézus a halálával betöltötte azt (Róma 10:4; Efézus 2:15). Vajon a sabbat megtartásáról szóló parancsolat is érvényét vesztette? Igen. Miután Pál kijelentette, hogy fel lettünk oldva a Törvény alól, utalt a tízparancsolat egyikére is (Róma 7:6, 7). Tehát a tízparancsolat, beleértve a sabbat törvényét, része volt a Törvénynek, mely érvényét vesztette. Ezért Isten imádóinak többé nem kell megtartaniuk a hetenkénti sabbatot.

A következőképpen lehetne érzékeltetni, hogy milyen változás ment végbe, amikor az izraeliták imádati rendszerét felváltotta a keresztényeké: Előfordulhat, hogy egy állam megváltoztatja az alkotmányát. Ha az új alkotmány érvénybe lép, az embereknek már nem kell betartaniuk a régit. Lehet, hogy az új alkotmány egyes törvényei a régi alkotmányban is szerepeltek, de lehetnek benne olyan törvények is, melyek újak. Ezért az embereknek alaposan meg kell ismerniük az új alkotmányt, hogy tudják, milyen törvények vannak érvényben. Ezenkívül egy lelkiismeretes állampolgár biztosan tudni szeretné azt is, hogy mikortól érvényes az új alkotmány.

I. sz. 33-tól kezdve ennek a nemzetnek új alkotmánya van, mely két alapvető törvényre épül: az Isten és a felebarát iránti szeretetre (Máté 22:3640). Bár a Krisztus törvényében vannak olyan rendelkezések, melyek hasonlóak az Izraelnek adott Törvény parancsolataihoz, nem kell meglepődnünk azon, hogy némelyik viszont nagyon is más, illetve hogy vannak olyanok is, melyek többé már nem érvényesek. A hetenkénti sabbat megtartásáról szóló törvény azok közé tartozik, melyeket már nem kell megtartani.

2014. aug. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 sandor76 ***** válasza:
14%
7-es ez szep erveles olt,en elfelejtettem ezt,de jobban meg fogom tanulni,hogy maskor tudjam.
2014. aug. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
21%

4-es: a nyugalonapot akárhogy is nézem, csak megszentelte, de nincs semmi, ami üdvösségkérdéssé tenné, vagy kötelezővé:

Mózes 1. könyve, a teremtésrõl 2:3 Azután megáldotta és megszentelte Isten a hetedik napot, mivel azon pihent meg Isten egész teremtő és alkotó munkája után.

Mutasd meg hogy hol írja, hogy nekünk is meg kell tartani a szombatot?


A sabbathot a zsidóknak.

"Galata 5:4 Ti, akik Mózes Törvénye által akartok Isten számára elfogadhatók lenni, elszakítottátok magatokat Krisztustól, és így kiléptetek a kegyelemből."

És hogy miért kapták? Hogy emlékezzenek, hogy kihozta őket Egyiptomból. Le van írva.


Nekünk a Galáta 5,14

"Mert az egész törvény ebben az egy igében teljesedik be: "Szeresd felebarátodat, mint magadat."

És ha valaki már bálványként ragaszkodik a szombathoz, magát különbnek tartva miatta, az nem töltötte be a törvényt, bármennyit is megtart abból, amit Mózes adott a zsidóknak és ha még meg is terheli ezzel embertársait, akkor azzal bűnt követ el.

2014. aug. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
15%

Jaj, és még valami:

Konstantin parancsa úgy szólt, hogy ha már vasárnap gyülekeznek a keresztények, akkor legyen az a pihenőnapjuk, mivel akkor vezette be a 6 nap munka-1 nap pihenést. Az interneten bárki utána tud nézni. Mikor szembesítettem egy adventistát a hazugságával, mert állításuk szerint Konstantin a nap imádata miatt adta a vasárnapot, holott már a Biblia is írja, hogy vasárnap gyűltek a tanítványok is Jézus halála után, akkor egyszerűen közölte, hogy ő is hallotta már ezt a hazugságot, tehát elvakította őket nagyon a sátán.


Milyen vallás az, ami hazugságra épül?????

2014. aug. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!